Tuletõke metallpindadele

Tuletõke metallpindadele

Teraskonstruktsioonide tulekindlus
Tuletõke metallpindadele

Elude, vara ja keskkonna kaitsmine tuletõkke pinnakatetega

Tuletõkkevärvide tehnoloogia põhineb värvipinna paisumisel kuumuse mõjul. Tikkurila tuletõkke-pinnakatted aitavad päästa elusid ja vara ning vältida keskkonnakahjusid.

Tikkurila tuletõkke-pinnakattelahendused pakuvad teraskonstruktsioonidele tõhusat kaitset tule eest, vastates nõutavale tuletõkkeklassile. Meie valikus on tuletõkke-pinnakatetega sobivaid krunte ja pinnavärve. Tikkurila tuletõkke- pinnakattetel on konkurentsivõimeline värvikihi paksus nii avatud ja suletud profiilidele ning laiale valikule süsteemidele.

Meie tuletõkkevärv Fontefire ST 60-1 on teraspindadele mõeldud veepõhine ühekomponentne kuumuse mõjul paisuv värv. See tagab teraskonstruktsioonidele tõhusa tulekaitse.

Millel tuletõkke-pinnakatted põhinevad?

Kuna teraskonstruktsioon võib tulekahju korral saavutada temperatuuri +500 °C kiiremini kui 15 minutiga, vajab see kaitset, et vältida oma tugevuse kaotamist, mis võib viia kokkuvarisemiseni. Tõhususe tagamiseks on oluline, et tuletõkkevärv saab toimida nii kiiresti kui võimalik.

Tuletõkkevärv on õhukese kihipaksusega pinnakate, mis on madalatel temperatuuridel (alla + 200 °C) mitteaktiivses olekus, kuid kuumuse tõustes aktiveerub. Kuumuse kasvades muutub paisuv pinnakate sublimatsiooni teel kiiresti ja paisub mitu korda suuremaks oma algsest kihipaksusest ning moodustab pinnale isoleeriva vahukihi. 

Isolatsioonikihil on väga head kuumust isoleerivad omadused, see on käsnjas ja poorne ning võib paisuda kuni 50 mm paksuseni.Tekkinud vahukiht vähendab soojusjuhtivust aluspinnale, lükates edasi konstruktsioonikahjustuste saabumise momendi. Vaht jääb pinnale paigale terase mis tahes liikumise puhul, näiteks paisumise või läbipainde korral, andes vajaliku aja hoonest evakueerimiseks.

Tuletõke metallpindadele

Kui Sul tekkis küsimusi, siis võta meiega ühendust. Tööstusvärvide kontaktid leiad siit.

 

Kasuta ka värvikihi paksuse määramise kalkulaatorit.

Ole kursis Tikkurila tööstusvärvide uudistega ja telli uudiskiri. Jagame asjakohast teavet ja uut infot regulaarsusega kord kvartalis ega häiri postitustega, kui meil midagi sisukat öelda pole.
Telli tööstusvärvide uudiskiri

Testid ja standardid

Meie tooted on põhjalikult testitud, et tagada nende töökindlus tööstuslikul kasutusel.
  • Tulepüsivuskatsed (EN 13381-8)
  • Euroopa tehniline heakskiit (ETA)
on lisatud meelespeasse.
on eemaldatud meelespeast.
et