Metallpinna töötlus

KKK – metallpinna töötlus

Kuigi kõigi metalli pinnakatete põhieesmärk on kaitsta neid korrosiooni eest, toimib iga toode erinevate parameetrite kohaselt erinevalt. Vali oma konkreetseks äriotstarbeks sobiv metalli pinnakattetoode ilma kvaliteedi ja vastupidavuse arvelt järeleandmisi tegemata.

Tikkurila pakub metallpindadele laia valiku värvimissüsteeme, mis vastavad kõrgeimatele kvaliteedistandarditele. Selles artiklis vastame mõnele kõige sagedamini esitatavale küsimusele metalli pinnatöötluste ja pinnakattetoodete kohta.

 

Kuidas ma saaksin valida oma ettevõttele õige metalli pinnakattetoote?

Oma konkreetse vajaduse tarbeks õiget kattetoodet valides tuleb silmas pidada mitut erinevat tegurit.

  1. Esiteks mõtle rahulikult läbi, mis on Sinu eesmärgid metalli pinnakatete kasutamisel. Mis keskkonnas värvi kasutatakse ja kui kaua kliendid lõpptoodet kasutavad? Küsi endalt ka seda, kui kaua peab värv püsima, mis värvimissüsteemi standarditele peab see vastama ja kui tähtis teie ettevõttele on jätkusuutlikkus. Võta arvesse oma praegusi protsesse, sealhulgas olemasolevaid seadmeid, mis liiki metallpindadega te töötate ning kas te enne värvite või monteerite.
  2. Pea silmas oma projekti ajakava ja tähtaega. Küsi endalt, kui pikka kuivamisaega tooted vajavad, millal saad kuivanud tooteid pakkida ja kui palju peaksid saama päevas värvida.
  3. Mõtle läbi oma eelarve. NB! Mõne toote puhul on vaja suuremaid alginvesteeringuid, kuid need tasuvad ära pikemas plaanis. 
heureka

Kuidas ma saan vähendada oma LOÜ emissiooni?

Üks viis LOÜ emissiooni vähendada on kasutada veepõhiseid pinnakatteid. Tegelikult on paljud ettevõtted otsustanud kasutada veepõhiseid tooteid, et muuta oma tegevus kestlikumaks. Lahustipõhistel toodetel võib olla suur LOÜ emissioon, aga veepõhistel on see väike või puudub hoopis. Veepõhiste toodete keskkonnamõju on palju väiksem kui lahustipõhistel toodetel, eriti pealekandmisjärgus. Seda seepärast, et veepõhistest toodetest aurustub peaaegu ainult vett. Kuna märga veepõhist värvi saab pesta veega, ei teki ka puhastamisprotsessis täiendavat LOÜ emissiooni.

Kui kasutada metallpindadele mõeldud suure kuivainesisaldusega tooteid, millel on väga väike LOÜ sisaldus, võimaldab ka see kahjulike lahustite heidet vähendada. 

Kuidas ma saan tagada tööstuslike värvide ja pinnakatetega töötavate inimeste tervise ja ohutuse?

Paljud ettevõtjad eelistavad kasutada veepõhiseid tooteid, et parandada kasutajate töötervishoidu ja -ohutust ning vähendada plahvatuseohtu. Veepõhiste pinnakatete kasutamine tähendab väiksemaid riske ning vähem ärritavaid ja teisi kahjulikke mõjusid kasutajale. Sõltumata sellest, mis metalli pinnakatetega Sa töötad, tuleb kasutajatel alati end korralikult kaitsta. Kasutajad peaksid kandma kaitsekindaid, -riideid ja silmakaitseid ning ebapiisava õhutuse korral ka hingamiskaitset. Nii vee- kui ka lahustipõhiste toodete aure on ohtlik pealekandmise ajal sisse hingata. Seevastu veepõhiste toodete kuivamisprotsessi ajal aurustub orgaaniliste lahustite asemel ainult vett ja seepärast ei ole selle sissehingamine nii ohtlik. 

 

Mis liiki metalli pinnakatteid Tikkurila pakub?

Me pakume laia valikut metalli pinnakattetooteid alates traditsioonilistest alküüdvärvidest kuni tänapäevaste kõrgtehnoloogiliste otse metallile kantavate (direct-to-metal ehk DTM) polüuretaanideni, sealhulgas lahustipõhiseid krunte ja pinnakihitooteid, keskkonnahoidlikumaid suure kuivainesisaldusega värve, lahustivabu pinnakatteid ning veepõhiseid tooteid. 

Tikkurila lahustipõhised tooted metallpindadele tagavad kulutõhusa ja pikaajalise kaitse korrosiooni ning kulumise vastu. 

Tikkurila metallpindadele mõeldud kõrge kuivainesisaldusega toodetel on väga väike LOÜ sisaldus, mis võimaldab vähendada kahjulike lahustite heidet. 

Meie veepõhised tooted metallpindadele kannatavad edukalt võrdlust lahustipõhiste värvidega. Need vastavad täielikult rangetele tööstuslikele kvaliteedistandarditele ja uusimatele keskkonnaalastele õigusnõuetele.

 

Kas Tikkurila tööstuslikud värvid ja pinnakatted on tööstusstandardite kohaselt nõuetekohaselt katsetatud ja sertifitseeritud?

Kõik meie metalli pinnakatted vastavad üleilmsele korrosioonikaitse standardile ISO 12944. Meie on ka värvisüsteeme, mis on heaks kiidetud muude standardite alusel, sh Norsok (Norra), Silko (Soome) ja GOST (Venemaa).

Mis on vahet vee- ja lahustipõhistel värvidel?

Metalli pinnakatted jagatakse lahusti- või veepõhisteks sõltuvalt kasutatud lahustist, mis võib olla kemikaal või vesi. Lahusti on see, mis muudab värvi vedelaks. 

Mõlemat liiki metalli pinnakatete otstarve on sama – kaitsta metalltooteid korrosiooni eest. Lahustipõhiste pinnakatete ja nende sideainete omadused erinevad veepõhistest pinnakatetest. Seetõttu toimib igaüks erinevate parameetrite alusel erinevalt, sealhulgas

  • LOÜd;
  • tervishoid ja ohutus;
  • säilimisaeg;
  • korrosioonivastased ja ilmastikukindluse omadused;
  • pealekandmise tingimused;
  • varustuse, puhastamise ja käitlemise nõuded. 

Lisateave: Veepõhised vs lahustipõhised pinnakatted metallile: tööstusliku kasutuse võrdlus

 

Karussell

Kas tööstuslikud veepõhised pinnakatted toimivad sama hästi kui lahustipõhised?

Veepõhised pinnakatted toimivad sama hästi kui lahustipõhised, need kaitsevad metallpindu ka rasketes tingimustes ja tagavad kvaliteetse lõpptulemuse. Veepõhistes toodetes kasutatavate kemikaalide ja vaikude osas on tehtud palju edusamme – neid täiustatakse pidevalt, et need vastaksid tööstuslikele toimivusnõuetele. Kuigi metallpindadel on traditsiooniliselt kasutatud lahustipõhiseid pinnakatteid, võimaldavad uudsed lahendused ja lisandid parandada just veepõhiste toodete omadusi. Õigesti pinnale kantuna annavad veepõhised tooted sileda ja kauakestva tulemuse. 

 

Kas veepõhised pinnakatted saavad tõesti metallpindu korrosiooni eest kaitsta?

Jah, veepõhised pinnakatted kaitsevad korrosiooni eest – see on nende toodete üks peamisi eesmärke.  

See. kas metalli pinnakatted on lahusti- või veepõhised, ei mõjuta tegelikult kuidagi nende korrosioonivastaseid omadusi. Vedeldi – olgu see siis keemiline lahusti või vesi – ülesanne on kanda aluspinnale värvikiht, mis moodustab pinnale korrosiooni takistava materjali. Veepõhises tootes sisalduv vesi aurustub värvikihist samamoodi, nagu aurustuvad keemilised lahustid. 

Metalli pinnakatete korrosioonivastaseid omadusi hinnates on tähtis kaaluda konkreetseid vee- ja lahustipõhiseid tooteid. Näiteks pakuvad veepõhised akrüültooted paremat ilmastikukindlust kui mõned lahustipõhised tooted, eriti värvitooni püsivust ja läikestabiilsust silmas pidades. 

 

Mis on veepõhiste pinnakatete kasutamise eelised? 

See on tõsi, et veepõhised lahendused on üldiselt kallimad kui alternatiivsed võimalused ja need nõuavad põhjalikumat pinna ettevalmistamist. See investeering on siiski põhjendatud, kui teie ettevõtte prioriteetideks on kestlikkus, CO2 jalajälje vähendamine ja inimeste ohutus. 

Veepõhiste toodete keskkonnamõju on soodsam, sest neist eraldub vähem LOÜd. Kestlikkuse tähtsuse suurenemise ja aina rangemate keskkonnaalaste õigusaktide tõttu hakkavad paljud ettevõtted eelistama veepõhiste toodete kasutamist. Need tooted on vähem ohtlikud ka neid käsitsevatele kasutajatele, muutes töötingimused ohutumaks. Veepõhiste värvide vedeldi on vesi, aga lahustipõhistes värvides on see keemiline lahusti. Veepõhiste toodete kuivamisel aurustub mürgiste kemikaalide asemel õhku peaaegu ainult vett. Üldiselt on veepõhised pinnakatted ohutum valik nii keskkonna kui ka neid tooteid käsitsevate kasutajate seisukohalt.  

 

Kas veepõhiste toodetega töötamine nõuab rohkem hooldust?

Veepõhised lahendused pakuvad sama hooldusperioodi nagu muud metalli pinnakatted, välja arvatud ekstreemsetes tingimustes. Tõenäoliselt on pärast algset pealekandmist mingil määral ikka hooldust vaja, võib pinna õige ettevalmistamine ja värvi pealekandmine pinnakatte kasutusiga märkimisväärselt pikendada. 

Välja arvatud ekstreemsetes tingimustes, pakuvad veepõhised lahendused sama hooldusperioodi nagu alternatiivsed tooted Nagu ka lahustipõhiste toodetega, tehakse ka veepõhiste pinnakatetega põhjalikke teadusuuringuid ja katsetusi kvaliteedi ja vastupidavuse tagamiseks. Enamik pindu vajab aja möödudes veidi hooldust, kuid õige pinna ettevalmistamine ja värvi pealekandmine pikendavad pinnakatte kasutusiga. 

Nagu lahustipõhiste toodete puhul, saate ka tööstuslike veepõhiste metallpindade toodetega töötades valida õige toote hooldus- või parandusvärvimiseks laia tootevaliku seast.

 

Kui Sul tekkis küsimusi, siis võta meiega ühendust. Tööstusvärvide kontaktid leiad siit.

Ole kursis Tikkurila tööstusvärvide uudistega ja telli uudiskiri. Jagame asjakohast teavet ja uut infot regulaarsusega kord kvartalis ega häiri postitustega, kui meil midagi sisukat öelda pole.
Telli tööstusvärvide uudiskiri
on lisatud meelespeasse.
on eemaldatud meelespeast.
et