Kõrge kuivainesisaldusega toodetega töötamine. Eksperdi nõuanded

Kõrge kuivainesisaldusega toodetega töötamine. Eksperdi nõuanded

Loe eksperdi nõuandeid olulistest eelistest kõrge kuivainesisaldusega toodetega töötamisel kvaliteetsete tulemuste saamiseks.

Kõrge kuivainesisaldusega pinnakatteid määratletakse erinevalt, kuid meie seisukohast liigitatakse nende hulka tooted, mis sisaldavad vähemalt 70% kuivaineid.

Vähese kuivainesisaldusega värviliigid koosnevad suures osas lahustitest ja enamik värvist aurab kuivades. Nagu näidatud järgmises tabelis, on kõrge kuivainesisaldusega värviliigid ettenähtud vähemate lahustitega kasutamiseks.

Üldiselt saab kõrge kuivainesisaldusega tooteid kasutada samamoodi nagu enamikku muid tavapäraseid metalli pinnakatteid. Nende toodete kasutamist kaaludes ja nendega töötades tuleks siiski mõnda asjaolu silmas pidada.

Anname ülevaate meie nippidest, kuidas saada kõrge kuivainesisaldusega toodetega parimaid tulemusi.

 

Peamised eelised, mida tuleks teada kõrge kuivainesisaldusega toodete valimisel

Kui pead otsustama, kas asuda töötama kõrge kuivainesisaldusega toodetega, tuleks mõelda, mis on metalli pinnakatete eesmärgid, millised on teie praegused protsessid, kaaluda projekti ajakava ja oma eelarvet.

Muuhulgas on kõrge kuivainesisaldusega toodete kasutamise põhieelised need, et see võimaldab

  • vähendada kogukulusid ja töötlemisaega;
  • vähendada LOÜ heidet;
  • kasutada vähem toodet suurema paksusega värvikihi saamiseks.

Käsitleme nüüd neid eeliseid veidi täpsemalt.

Kõrge kuivainesisaldusega toodetega töötamine. Eksperdi nõuanded kvaliteetsete tulemuste saamiseks

Kõrge kuivainesisaldusega tooted võivad aidata kogukulusid vähendada  

Kas kahtled kõrge kuivainesisaldusega toodete kasutamises hinna pärast? Kõrge kuivainesisaldusega toodete liitrihinda nähes muretsevad paljud, et nende tööstuslike värvide ja pinnakatete kasutamine suurendab nende kogukulusid.

Tegelikult ei ole kõrge kuivainesisaldusega tooted tavalisematest kallimad. Need võivad hoopis aidata Sul kulusid säästa.

Kõrge kuivainesisaldusega toodete tegeliku maksumuse mõistmiseks vaata ruutmeetri, mitte liitri hinda. Miks? Lihtsalt seepärast, et kõrge kuivainesisaldusega värvidega kulub pinna värvimiseks vähem toodet.

Vähenda LOÜ heidet vähe lahusteid sisaldavate või lahustivabade kõrge kuivainesisaldusega toodetega

Kuidas suhtub teie ettevõte kestlikkusesse? Kas üks teie põhieesmärke on vähendada LOÜ heidet ja teie kahjulikku mõju keskkonnale?

Kõrge kuivainesisaldusega toodete üks põhieeliseid on LOÜ heite vähenemine. Aina karmimaks muutuvate keskkonnanõuete juures on see kogu maailmas paljude organisatsioonide põhimure.

Paljud ettevõtted valivad samal põhjusel veepõhiste metalli pinnakatete kasutamise. Veepõhised tooted ei pruugi siiski sobida teie ettevõtte konkreetseteks vajadusteks. Näiteks ei sobi veepõhised värvid veepaakidele, laevadele ega mis tahes vette sukeldatavatele metallpindadele.

Kui Sul on vaja kasutada lahustipõhiseid värve ja pinnakatteid, siis on tähtis vähendada lahustite kogust nendes toodetes, et vähendada kahjulikku heidet. Selleks on üks võimalus kasutada keskkonnahoidlikumaid kõrge kuivainesisaldusega värve, mis sisaldavad vähem lahusteid või ei sisalda neid üldse.

 

Kõrge kuivainesisaldusega tooteid saab ühe paksu kihina peale kanda

Kõrge kuivainesisaldusega toodete veel üks põhieelis on see, et need saab ühe paksu kihina peale kanda. Suurema kilepaksuse tõttu saate katta sama pinna väiksema arvu kihtidega, mis võimaldab töötlemisaega lühendada.

Kõrge kuivainesisaldusega toodetega töötamine

Kui oled otsustanud kõrge kuivainesisaldusega tooteid kasutada, järgi parimate tulemuste saamiseks neid eksperdi nõuandeid.

 

Taga õiged värvimistingimused

Kõrge kuivainesisaldusega toodete pealekandmiseks sobivad tingimused ei erine eriti enamiku tavaliste metalli pinnakatete tingimustest. Kõrge kuivainesisaldusega värvide pealekandmise jaoks on siiski tähtis õige temperatuur.

Paljudel ettevõtetel on vanad värvimistöökojad, mis võivad probleeme tekitada. Näiteks võib talvel olla teie värvimistöökojas temperatuur 5–10 °C. Madal temperatuur põhjustab värvi suuremat viskoossust. Pealekandmiseks vajaliku viskoossuse saamiseks pead tõenäoliselt lisama mingit vedeldit kõrge kuivainesisaldusega värvile. Seevastu kõrgemal temperatuuril ei oleks täiendavat vedeldit vaja lisada.

Kasuta kvaliteetseid pealekandmisvahendeid

Kõrge kuivainesisaldusega värvi pealekandmiseks on väga tähtis kasutada sobivaid vahendeid. Kui Sul on õige temperatuur ja kvaliteetsed tööriistad, ei tohiks kõrge kuivainesisaldusega toodetega mingeid probleeme olla.

Suurema viskoossuse tõttu on tavaliselt neid tooteid parem peale kanda kõrgsurvepumba abil. Järgi siiski pealekandmisjuhiseid konkreetse toote andmelehel. Näiteks kõrge kuivainesisaldusega värviga Temasilox tuleks järgida järgmisi juhiseid.

Kõrgsurvepihustamiseks vedelda toodet u 0–5%, sõltuvalt komponentide temperatuurist ja värvitava objekti kujust. Soovitatav düüsi suurus on 0,011–0,015" ja rõhk 160–200 baari.

Kõrge kuivainesisaldusega tooted

Lisaõhuga kõrgsurvepihustamiseks vedelda toodet u 0–5%, sõltuvalt komponentide temperatuurist ja värvitava objekti kujust. Soovitatav düüsi suurus on 0,011–0,015" ja rõhk 160–200 baari. Pihustamise rõhk peaks olema 1–3 baari.

Mõlemal meetodil pihustades vali pihustusnurk sõltuvalt värvitava objekti kujust ja ära kasuta kulunud otsakut.

Pintsliga pealekandmisel tuleks toodet vedeldada vastavalt vajadusele.

 

Ära vedelda kõrge kuivainesisaldusega värve üle 20%.

OEM-ettevõtjad hindavad eriti kõrgelt kõrge kuivainesisaldusega polüuretaanvärve. Need värvid annavad siidiselt sileda pinna silmapaistva läikega, mis sarnaneb sõiduautode pinnaviimistlusele. Neid värve saab peale kanda ühe kihina ja seetõttu saab tootmisprotsesse tõhustada.

Teatavaid kõrge kuivainesisaldusega tooteid võib siiski olla raskem käsitseda, et saavutada esteetiliselt kõrgel tasemel tulemus. Üks võimalus seda probleemi lahendada on lisada kõrge kuivainesisaldusega toodetele veidi vedeldit.

Ära siiski vedelda värvi üle 20%, vastasel korral ei ole see enam kõrge kuivainesisaldusega toode. Ideaalselt oleks soovitatav kasutada kõrge kuivainesisaldusega tooteid mingeid vedeldeid lisamata või lisades seda vaid väga väheses koguses (u 5%).

 

Kui Sul tekkis küsimusi, siis võta meiega ühendust. Tööstusvärvide kontaktid leiad siit.

Ole kursis Tikkurila tööstusvärvide uudistega ja telli uudiskiri. Jagame asjakohast teavet ja uut infot regulaarsusega kord kvartalis ega häiri postitustega, kui meil midagi sisukat öelda pole.
Telli tööstusvärvide uudiskiri
on lisatud meelespeasse.
on eemaldatud meelespeast.
et