Kõrge ärihoone

Mis on kõrge kuivainesisaldusega tooted ja kuidas need erinevad teistest metalli pinnakatetest?

Paljudel ettevõtetel on kasulik kasutada oma tööstuslikes projektides metallide kõrge kuivainesisaldusega pinnakatteid. Kas kõrge kuivainesisaldusega tooted on õige valik teie ettevõttele? Lugege edasi, et saada lisateavet nende toodete ja nende erinevuste kohta teistest metallide pinnakatetest, et saaksite teha teadliku ostuotsuse.

Mis on kõrge kuivainesisaldusega värv?

Lihtsustatult on kõrge kuivainesisaldusega värv ühe või kahe komponendiga pinnakate. Kõrge kuivainesisaldusega värvidele ei ole ühtset määratlust, vaid tootjatel on erinevaid seisukohti ja eri turgudel nimetatakse neid erinevalt. Meie seisukohast määratletakse kõrge kuivainesisaldusega pinnakatet kui metalli pinnakatet, mis sisaldab vähemalt 70% kuivaineid.

Kõrge kuivainesisaldusega värvidel on väiksem LOÜde sisaldus

Värvitootjad töötasid kõrge kuivainesisaldusega tooted välja vastuseks rangematele keskkonnaalastele õigusaktidele. Nende üha rangemaks muutuvate õigusnõuete tõttu peavad ettevõtjad aina enam vähendama eralduvate LOÜde koguseid.

Kõrge kuivainesisaldusega värvide väljatöötamise teine põhjus on see, et kasvava tootmistempo tõttu otsivad ettevõtted kiiremaid lahendusi ja üks neist on otse metallile kantavad (direct-to-metal ehk DTM) tooted. DTM-tooted vajavad paremaid kilemoodustamisomadusi ja seepärast peab suurendama ka kuivainesisaldust.

Kui vähese kuivainesisaldusega tooted sisaldavad palju lahusteid, töötatakse kõrge kuivainesisaldusega tooted välja nii, et neis oleks vähem lahusteid või üldse mitte. Kuna kõrge kuivainesisaldusega värvi kuivades eraldub vähem lahusteid, on nendel väiksem tähtsus LOÜdega seotud keskkonnaprobleemides. Seepärast loetakse neid keskkonnasõbralikumaks valikuks võrreldes tavapäraste pinnakatetega. Paljud ettevõtted kasutavad sellel põhjusel kõrge kuivainesisaldusega tooteid, eriti kui veepõhised tooted ei sobi nende vajadustega.

Kas soovite võrrelda erinevate värvisüsteemide LOÜde mõju? Kasutage meie tasuta LOÜ kalkulaatorit metalli pinnakatete kohta.

Masinad

Kõrge kuivainesisaldusega pinnakatted võivad aidata töötlemisaega lühendada

DTM-toodete, sh kõrge kuivainesisaldusega toodete suur eelis on see, et need ei vaja mitmeastmelisi puhastamise ja värvimise protsesse. Loomulikult on korralik pinna ettevalmistus siiski vajalik, et tagada metalli pinnakatte pikaajaline kestvus. Kõrge kuivainesisaldusega värvi korral saab sama kilepaksuse väiksema arvu kihtidega. Need värvid katavad üldiselt suurema pindala, kui väiksema kuivainesisaldusega värvid.

Samuti annab sääste kõrge kuivainesisaldusega DTM-värviga kruntimine, sest nendes toodetes on krunt ühendatud pinnakihitootega.

Kõrge kuivainesisaldusega tooted nõuavad erilist pealekandmistehnikat

Pärast metallpinna ettevalmistamist on peamine kõrge kuivainesisaldusega toodete pealekandmistehnika pritsimine. Nende toodete suure viskoossuse tõttu võib pihustamisel mõningaid raskusi esineda. Mida suurem on kuivainesisaldus, seda raskem on õiget värvikogust peale kanda.

Kõrge kuivainesisaldusega tooteid kasutavad värvijad peavad järgima õiget protsessi, sest valesti pealekandmine võib halvendada lõpptoote kvaliteeti ja välimust. Kui värv kantakse peale ühe kihina, toob see kaasa vale kilepaksuse või isegi värvimata laikude suurema riski. Seetõttu on soovitatav enne kogu pinna katmist kasutada keevitusühenduste servadel, nurkadel ja teistes probleemkohtades ribavärvimist.

 

Samuti tuleb jälgida, et pritsimisseadmed ja õhuallikas oleksid puhtad ja saasteainetest vabad. Kõrge kuivainesisaldusega värvi õige pihustamisastme saamiseks võib kasutada suuremat õhurõhku.

Kõrge kuivainesisaldusega pinnakatete ruutmeetri hind on soodsam

Kuigi kõrge kuivainesisaldusega tooted on enamasti tavalistest metallivärvidest veidi kallimad, kulub sama paksusega katte saamiseks vähem toodet. Pealegi on suurema kuivainesisalduse korral lahusti aurustumine väiksem, mis jätab sama ala katmiseks rohkem värvi värvitavale pinnale.

Küllap leiad, et kui kaaluda värviliitri ja ruutmeetri hindu, saate kõrge kuivainesisaldusega tooteid kasutades isegi tootmiskulusid säästa.

Kasuta meie metalli pinnakatete kulude tasuta kalkulaatorit, kui soovid hinnata kõrge kuivainesisaldusega või täieliku süsteemi maksumust. Nende andmete abil saad võrrelda erinevaid tooteid või arvutada mitmest tootest koosneva süsteemi maksumust.

Masinad

 

Kui Sul tekkis küsimusi, siis võta meiega ühendust. Tööstusvärvide kontaktid leiad siit.

Ole kursis Tikkurila tööstusvärvide uudistega ja telli uudiskiri. Jagame asjakohast teavet ja uut infot regulaarsusega kord kvartalis ega häiri postitustega, kui meil midagi sisukat öelda pole.
Telli tööstusvärvide uudiskiri
on lisatud meelespeasse.
on eemaldatud meelespeast.
et