Puitfassaad

Ultra Pro 30 - pikaajaline puidu kaitse

Tikkurila Ultra Pro 30 - pikaajaline puidu kaitse, sündinud aastatepikkuse arenduse tulemusel

Pole just palju inimesi, kes teaksid puitpindade tööstusliku kaitsmise kohta rohkem kui grupi portfelli arendusjuht Arto Nummela, kes on Tikkurilas töötanud enam kui 25 aastat. Arto on algusest peale olnud üks kesksemaid tegelasi Tikkurila Ultra Pro 30 värvi väljatöötamisel. Täna räägib Arto loo selle toote arengust – kuidas kasvas algsest ideest uuenduslik toode.

Kaks aastakümmet tagasi seisnes eri kaubamärkide välisvoodrilaudadele mõeldud toodete omavaheline konkureerimine enamasti vaid hinnas. Tahtsime oma klientidele pakkuda midagi enamat, seega seadsime endale eesmärgiks valmistada toode, mis pakub lisaväärtust ega keskendu pelgalt kulude kokkuhoiule.

Teekond ideest innovatsioonini

Arto Nummela

Et luua midagi uudset, pidime alustama täiesti algusest ja võtma kasutusele uudsed toormaterjalid. Rääkisime tarnijatega ja tegime mitmeid katseid, et leida parimad ja tõhusamad koostisosad, seejärel keskendusime koos sõelale jäänud toorainetarnijaga uudse sideaine loomisele ja tootearendusele. Kõrgeima kvaliteedi tagamiseks töötasime aastaid Ultra Pro värvi koostist täiustades, seejärel pühendasime veelgi rohkem aastaid seda välistingimustes katsetades.

Selline põhjalik testimine on põhjus, miks oleme 100% kindlad oma lubaduses - garanteerime, et meie tooted on ohutud ja tagavad parima kvaliteediga viimistluse reaalsetes tingimustes. Ka meie alustasime tootearendust laboripõhiste testidega QUV-kapis ja värvikabiinides, et uurida, kuidas tooraine toimib, kuid need tulemused rääkisid vaid osa loost. Arendusetapis testisime oma tooteid välisvoordilaudadest paneelidel, et saada terviklik pilt värvi tegelikust toimivusest. Sellised paneelid on tavaliselt tugeva ultraviolettkiirguse saamiseks paigutatud lõuna suunas ja asetsevad 45-kraadise nurga all, mis võimaldab meil põhjalikult aru saada toote omadustest Soome karmis Põhjamaises kliimas, kus pindadel tuleb sageli kokku puutuda lume ja vihmaga.

Uuest tootest huvitatud klientidega katsetasime Ultra Pro seeria värve põhjalikult ka tööstuslikel seadmetel. Esimene küsimus oli peaaegu alati “kas see on odavam?”, kuid selgitasime, et meie eesmärk oli “parem, mitte odavam”. Pärast reaalseid katsetusi märkasid kliendid peagi, milliseid eeliseid Ultra Pro seeria värvid neile pakuvad.

Ei mingit kruntvärvi, lihtsalt esmaklassiline pinnakate

Üks peamine eelis oli see, et lõime süsteemi, mis töötab ilma eraldi krundita - veatu tulemuse saavutamiseks oli kliendil vaja pinda töödelda tootega Ultra Pro 30 kahes või enamas kihis. Kuna värvi vahetamiseks ei ole vaja seadmeid peatada, muutus värvimisprotsess kiiremaks ja lihtsamaks, ilma seisakuteta. Ultra Pro 30 loodi kiiremini kuivama kui alternatiivsed tooted, muutes värvimisliini töö tõhusamaks. Samuti võisid kliendid näha, et Ultra Pro 30 kvaliteet ja vastupidavus olid konkurentide süsteemidest paremad, kuna igal Ultra Pro 30 kihil on pinnakihi kvaliteet, vastupidiselt süsteemidele, mis alustavad väiksema vastupidavusega alküüdpõhisest kruntvärvist. Pärast testimisi täiustasime toodet klientide tagasiside põhjal, et see toimiks veelgi paremini. Arendusprotsess kestis algusest lõpuni umbes neli aastat.

Protsessi tulemusel loodud tootest sai meie enimmüüdud veepõhine pinnakate, mille hooldusintervall on 10–15 aastat, olles seetõttu säästlikum valik kui konkureerivad alternatiivid, mis on vähem vastupidavad. Toode pakub suurepärast kaitset ilmastikumõjude eest, pikendades nii vooderduse kui kogu hoone elutsüklit. Vee läbilaskvus mängib sealjuures väga olulist rolli: Ultra Pro 30 moodustab tiheda värvikihi, mis takistab veel sügavale puitu imenduda, võimaldades samal ajal siiski niiskusel siseneda ja väljuda. See minimeerib puidu mõõtmete äärmuslikke muutusi kogu vooderduse eluea jooksul, millega kaasneb väiksem pinge värvikihis ja vähem pragusid puidus. Lisaks, kuna toode on veepõhine, ei peida see puidu loomulikku ilu, vaid laseb sellel esile tõusta.

Parima muutmine veelgi paremaks

Ultra Pro seeria värve on pidevalt edasi arendatud alates esmakordsest tootmisest 2004. aastal, ja täiendatud versioonidega, mis muudavad lõpptulemuse kvaliteedi veelgi paremaks. Lisaks toote jätkuvale arendamisele oleme teinud tihedat koostööd ka klientidega, et anda neile teadmisi, kuidas Ultra Pro seeria toodetega jõuda parima tulemuseni. Alküüdkruntidega süsteemide puhul võib surve kulusid kokku hoida tuua kaasa kruntvärvi liigse vedeldamise, seevastu Ultra Pro 30 on purgis kohe kasutusvalmis ja seda ei pea vedeldama -  mis on juba iseenesest kasulik.

Esimesed Ultra Pro seeriasse kuuluvate värvidega töödeldud majad on nüüd uhkelt oma värvi kandnud  üle 15 aasta, ilma kestvusgarantiile pretensioone esitamata.  Venemaal tehtud katsed näidanud, et 160-mikroniline Ultra Pro 30 kate võib anda isegi 25 aastat vastupidava pinna. Võime uhkusega öelda, et Ultra Pro kaitseb fassaade veel palju aastaid.

Puitfassaad

 

Kui Sul tekkis küsimusi, siis võta meiega ühendust. Tööstusvärvide kontaktid leiad siit.

Ole kursis Tikkurila tööstusvärvide uudistega ja telli uudiskiri. Jagame asjakohast teavet ja uut infot regulaarsusega kord kvartalis ega häiri postitustega, kui meil midagi sisukat öelda pole.
Telli tööstusvärvide uudiskiri
on lisatud meelespeasse.
on eemaldatud meelespeast.
et