Stigmar - Eesti juhtiv spordihallide rajaja ja renoveerija

Stigmar - Eesti juhtiv spordihallide rajaja ja renoveerija

Üle 20 aasta tegutsenud Stigmari peamiseks tegevusalaks on spordihallide inventari valmistamine, hange ja spordisaalide põrandate paigaldamine. Viimase kümne aastaga on Stigmar tõusnud valdkonna üheks juhtivaks ettevõtteks. Tikkurila toodetega viimistletud põrandad suudavad edukalt täita rahvusvahelisi spordialaliitude kvaliteedinõudeid ning katavad sadu spordisaale Eestis, Lätis, Soomes ja mujal.

Stigmar alustas põrandate paigaldusega 2000. aastal ning esimesed saalid viimistleti vaid USA tehasest tulnud lakiga. Nende saatmine oli aeganõudev ja tuleohutusest tingituna ebaratsionaalne. Seetõttu hakati otsima samaväärset alternatiivi. Väga paljudest proovitud variantidest jäi sõelale  just Tikkurila toode, mis vastas USA tootja poolsetele kvaliteedinõuetele ja toimis pealekandmisel isegi paremini kui USA originaal. Samuti alustati paralleelselt ka vanemate saalide hoolduslakkimisega, mida tehti juba Tikkurila lakiga.

Mis muudab spordisaali nii nõudlikuks, et sinna sobib vaid parim võimalik lakk? Spordisaali põrand peab olema tugev, elastne ja õige haardega. Tugevuse tagab kvaliteetne lehtpuu täispuit liistparkett. Liikumine toimub põranda pealmise kihi ehk laki peal, mis peab samuti olema elastne, tugev ja hea pidamisega ehk libisemisvastane.

Tänapäevased spordisaali põrandad peavad vastama rahvusvahelistele nõuetele ja omama erinevate alaliitude sertifikaate. Kõik tõsiselt võetavad tootjad testivad oma põrandasüsteeme EN 14904 standardi järgi. Tavaks on mõõta kuute parameetrit: raskusjõu neelduvust, pindelastsust, põranda lainetust, kandejõudu, pallipõrget ja pinna haakumist. Mitmed neist kriteeriumidest on seotud kvaliteetse pinnaviimistlusega, mis on saavutatud tänu Tikkurila lakile. Tänu tugevale viimistlusele ei vaja põrandad sõltumata suurest kasutuskoormusest ka väga tihedat hooldust — lisalakkimist tehakse üldjuhul 1-2 aasta tagant.

Kisakallio treeningbaas 2015

Lohja Kisakallio Spordikeskus läbis mõned aastad tagasi uuenduskuuri ning sai uue sisu ja hingamise. Vanast tennisehallist kujundati renoveerimistööde käigus ümber kahe treeningsaali ja ühe korvpalliväljakuga moodne treeningbaas.

Suurimaks väljakutseks oli tennisesaaliks ehitatud ruum kohandada toimivaks korvpallisaaliks. Ülesandega saadi kenasti hakkama ning projekt kulges sujuvalt suures osas ka tänu Tikkurila tootele - Prestige Bi-Power Modified põrandal kasutati Tikkurila Merit Jahti 80 lakki.

Stigmari tegevdirektori Marek Ainsami sõnul on tegu hea tugeva lakiga, mis sobib just puidust sportpõrandatele.

 

Kisakallio treeningbaas
Pärast seda objekti hakati Soomes rohkem panustama täispuitparketi paigaldusse spordisaalides ning projekt oli omamoodi teerajajaks,
Marek Ainsam, Stigmari tegevjuht
Kalevi Spordihall

Kalevi Spordihall 2017

Stigmari üheks suurimaks projektiks on olnud Eestis Kalevi Spordihalli uuendamine.

Tallinna kuulsamat ja ikoonilisemat spordihalli asuti renoveerima aastal 2016. Eesmärgiks oli ehitada peaväljaku ja nelja treeningväljakuga multifunktsionaalne hall.

Projekti raames uuendati suurem osa senisest hoonest. Vaid kandekonstruktsioonid jäid endiseks.
 

2585 m² põrandapinna katmiseks kasutati Prestige Bi-Power Panel parketti ja lakiks taas Tikkurila Merit Jahti 80, mis on puidust sportpõrandatele kauakestev ja usaldusväärne valik. Väärika ajalooga spordisaal sai täielikult uuendatud spordisaali sisustuse ja tehnoloogia viimase sõna järgi valminud põrandad,
Marek Ainsam, Stigmari tegevjuht

Urhea Olümpia treeningkeskus 2021

Tippsportlaste treeningvajadustele vastavas treeningkeskuses valmistuvad Olümpiaks Soome nimekaimad sportlased. 

Urhea spordikeskuse näol on tegemist suurima spordikeskusega, mis on viimase 30 aasta jooksul Helsingi kesklinna kerkinud. 

Stigmar paigaldas treeningkeskusesse 2300  sportparketti ja 2500  aluspõrandaid.

Urhea Olümpia treeningkeskus
Parkett on viimistletud Tikkurila Merit Jahti 80 lakiga, mis on Stigmari vaieldamatuks lemmikuks olnud väga arvukate objektide puhul,
Marek Ainsam, Stigmari tegevjuht

 

Kui Sul tekkis küsimusi, siis võta meiega ühendust. Tööstusvärvide kontaktid leiad siit.

Ole kursis tööstusvärvide uudistega
Telli tööstusvärvide uudiskiri
on lisatud meelespeasse.
on eemaldatud meelespeast.
et