Puidust koolimaja

Rootsi kõige jätkusuutlikumas piirkonnas värviti uus koolihoone Pinja Color Plus värviga

Tikkurila värvidega on värvitud üle 600 puidust elumaja, kooli, lasteaia ja pikapäevakeskuse, mis on hinnatud Põhjamaade Luigemärgi vääriliseks.

Rootsi kõige säästlikumas ja jätkusuutlikumas piirkonnas on Sigtuna linnas rajamisel uus elurajoon – Sigtuna Stadsängar. Sinna on ehitatud puidust üle 600 Põhjamaade Luigemärgi ökomärgise vääriliseks hinnatud kodu. Lisaks sellele ka veel kool, lasteaed ja pikapäevakeskuse hoone. Tikkurila tarnis kooli ja lasteaia hooned ehitanud puidufirmale Moelven värvi tehases värvitava välisvoodri jaoks.

Sigtuna on Rootsi vanim linn, mis rajati juba 970. aastal. Enam kui tuhat aastat hiljem on Sigtuna ikka populaarne kohtumispaik inimestele kõikjalt maailmas peamiselt tänu linna strateegilisele asukohale Uppsala ja Stockholmi vahel, mitte kuigi kaugel Arlanda lennujaamast.

Sigtuna Stadsängari elurajoon laiub linnast põhja suunas. Umbes 330 000 ruutmeetri suurusele alale on seal ehitatud peaaegu 600 Põhjamaade Luigemärgi ökomärgise vääriliseks hinnatud kodu. Sealne arenduspiirkond on jagatuks väiksemateks aladeks erinevat tüüpi ja erineva kõrgusega hoonetega, kaasa arvatud nii üürile antavate kui eraomandisse müüdavate korterite ja majadega. Arenduse eesmärk on jäljendada ülejäänud linna iseloomustavat sooja ja hubast õhustikku, ent moodsamas võtmes. Uues elurajoonis on ka turuväljak, restoranid, poed ja tuliuus kool – Inglise kool – ja ka lasteaed ja pikapäevakeskuse hoone.

 

Koolihoone ehitas puidufirma Moelven, mis on üks Skandinaavia juhtivaid moodulmajade tootjaid ja mis värvib aastas umbes 6000 moodulit. Koolihoone koosnebki moodulitest, mis kaeti kruntvärviga ühes Moelveni tehastest, pandi siis objektil kokku ning kaeti viimistlusvärviga. Nii kooli kui lasteaia hooned kannavad Põhjamaade Luigemärgi ökomärgist.

Puidust koolimaja
See oli väga meeldiv projekt, kuigi meil tuli ületada ka mõned suured raskused. Ehitusperiood oli vaid üheksa kuu pikkune ja osa tarneid hilines pandeemia tõttu, ent Tikkurila aitas meid välja. Meie Tikkurila puiduguru – Micke (Mikael Andersson, tehniline puiduspetsialist) tuli objektile kohale ja aitas välja töötada spetsiaalse retseptuuri aknapalede värvimiseks,
Jonas Ljungberg, objektijuht, Moelven

Tikkurila ja Moelven on koostööd teinud pikalt. Moelven kasutab Tikkurila tooteid peaaegu kõigis oma projektides. Tikkurila välisvoodri jaoks välja töötatud värvisüsteemi Pinja Protect saab kasutada välisvoodri tehases värvimiseks enne moodulite kokkupanekut objektil, sealhulgas on toonivalik väga lai. Pinja Protect tooteid iseloomustab väga hea toonipüsivus, nakkevõime ja lühike kuivamisaeg. Lisaks sellele on tooteid ka lihtne pinnale kanda.

Koolihoone värvimiseks kasutati toodet Pinja Color Plus. Paneelid kaeti puidupeitsiga ühes Moelveni tehastest ja viimistleti hiljem objektil Alcro Virke värviga. Alcro Virke on lihtsalt pinnale kantav värv, mis tõstab esile puidu loomulikku struktuuri. Seda saab kasutada välitingimustes uuel puidul, mis on juba eelnevalt immutatud või värvitud. See loob pinnale vett tõrjuva kihi ja aitab vältida puidu pragunemist.

 

Kui Sul tekkis küsimusi, siis võta meiega ühendust. Tööstusvärvide kontaktid leiad siit.

Välisvooder
Ole kursis tööstusvärvide uudistega
Telli tööstusvärvide uudiskiri
on lisatud meelespeasse.
on eemaldatud meelespeast.
et