Funktsionaalsed värvid pakuvad lahendusi erilistele probleemidele

Funktsionaalsed värvid pakuvad lahendusi erilistele probleemidele

Tikkurila funktsionaalsed värvid on keskkonnasõbralikud ja vastavad rahvusvahelistele kvaliteedinõuetele ning on väga madala lenduvate orgaaniliste ühendite (LOÜ) tasemega lahendused.

Lisaks oma esteetilistele omadustele on funktsionaalsetel värvidel ka eriline funktsionaalne omadus: need kas täiustavad konstruktsiooni omadusi või kaitsevad substraati mitmel moel. Levinud probleemid on kondenseerumine, katuse ülekuumenemine ja kõrget hügieenitaset nõudvad ruumid. Tikkurila funktsionaalsed värvid saavad nende raskustega tõhusalt aidata.

Funktsionaalseid värve kasutatakse kindla probleemi lahendamiseks ja ennetamiseks ning asjasse puutuvast riskist ollakse üldjuhul varem teadlikud. Need tooted ei paranda ainult konstruktsiooni vastupidavust, vaid neil võib olla ka märgatav mõju ehitise energiatarbimisele ja keskkonnamõjule, rääkimata hoolduskuludest. Funktsionaalsed omadused võivad ühtlasi kaasa aidata tervisliku ja ohutu keskkonna loomisele.

Tikkurila funktsionaalsete värvide arendustöö põhineb ulatuslikel uuringutel. Need tooted on keskkonnasõbralikud ja vastavad rahvusvahelistele kvaliteedinõuetele, on väga madala lenduvate orgaaniliste ühendite (LOÜ) tasemega lahendused.

Tegelikult on paljudel värvidel üldised funktsionaalsed omadused, näiteks seintele mõeldud välisvärvid sisaldavad hallitusevastast toimeainet ja põrandavärvid on libisemisvastaste omadustega. Tõelised funktsionaalsed värvid on tooted, mis on ette nähtud konkreetsematele probleemidele. Projekteerija peab ennast toodete omaduste ja toimega kurssi viima, et tal oleks võimalik valida iga kord õiged tooted.

Funktsionaalsed värvid pakuvad lahendusi erilistele probleemidele

Värvitud pindadel bakterite leviku ennetamine

Tikkurila Argentum pinnakattevahend sisaldab toimeainena aktiivhõbedat, mis kombineerituna hea hügieeniga takistab värvipinnal bakterite levikut. Testi tulemused näitavad kõrget viiruse inaktiveerimist peale värvitud pinnaga kokku puutumist (testitud vastavalt standardile ISO 21702:201). Testi viis läbi Eurovir Hygiene-Labor GmbH 2021. aasta jaanuaris.

Vesialuseline Argentum sobib betoon-, krohv-, pahteldatud ja tellispindadele ning muudele levinumatele ehitusplaatpindadele. Seda saab kasutada nii esmakordsel pealekandmisel kui ka hooldusvärvimisel. Argentumiga värvitud pinnad on kergesti puhastatavad ning nende pesukindlus väga hea isegi haiglates kasutatavate pesu- ja desinfektsioonivahenditega.

Argentumit kasutatakse laialdaselt haiglates, näiteks operatsioonisaalide pindadel. Samuti sobib see väga hästi toidutööstusesse, kus on nõutud kõrge hügieenitase. Toode on PZH hügieenisertifikaadi alusel kiidetud heaks kaudseks kokkupuuteks toiduga. Argentum on ideaalne ka avalikes kohtades, kus pindasid katsutakse sageli, näiteks koolides, lasteaedades ja metroos. 

Helsingi lastehaiglas on suur osa pindadest värvitud Argentumiga.

Energiasääst väiksema õhu jahutamise vajaduse näol

Kuumal perioodil ja sooja kliimaga piirkondades on alati suur vajadus hooneid jahutada. Kui kliimaseadmete jaoks võetakse õhku läbi katuse, tuleb seda kuni kümneid kraade jahutada. Tikkurila ClimateCooler’iga saab pinna, mis peegeldab päikesekiirgust tõhusalt tagasi. Sellisel juhul ei küta päike pindasid ja ümbritsevat õhku nii palju, kui ta seda teeks ilma peegeldustöötluseta.

ClimateCooler peegeldab keskmiselt kuni 80% päikese infrapunakiirgusest võrreldes tavalise musta bituumenkatusega. Täpne peegelduskogus oleneb värvist, värvitoonist ning katuse tüübist ja materjalist.

ClimateCooler’iga on õhu jahutamise vajadus tunduvalt väiksem ning jahutuseks kulub vähem energiat. Väiksem kliimaseadmete kasutamise vajadus rakendab keskkonnasõbraliku ehituse põhimõtteid ja seega saab hoone ka erinevates keskkonnaalastes sertifitseerimistes parema tulemuse.

Funktsionaalsed värvid pakuvad lahendusi erilistele probleemidele

Tikkurila ClimateCooler on veepõhine ja saadaval mitmetes katusel tavapäraselt kasutatavates värvitoonides. ClimateCooler jaguneb kaheks tootesarjaks– Uni ja Flex. Nende peamine erinevus seisneb nende kasutusalas.

ClimateCooler’i tüüpiline kasutuskoht on suur vilt- või bituumenkatus ehitise teenindusseadmetega. Värvi saab kasutada vanadel ja töötlemata katustel, kuid seda tuleb alati kanda puhtale ja kuivale pinnale. Samuti sobib see kasutamiseks tööstuses ja merenduses.

Loe siit ClimateCooleri kohta

Funktsionaalsed värvid pakuvad lahendusi erilistele probleemidele

Kondensatsioonist tuleneva kahju ennetamine

Kohtades, kus niiskuse kondenseerumine võib probleeme tekitada, on lahenduseks GrafoTherm’i kondensatsioonitõrje pinnakate. Tilkuv vesi võib kahju tekitada ja põrandapinnal külmunud kondensatsioonivesi võib tekitada ohtlikke olukordi.

GrafoTherm’i funktsionaalsus põhineb pinna poorsusel. Selle koostis murrab vee pinnatihedust ja niiskus laotub üle pinna ühtlaselt ning tingimuste muutumisel aurustub. Sellisel juhul ei põhjusta kondenseerumine kahjulikku vee tilkumist. Samuti on see võimeline niiskustsükli kõige niiskemas faasis niiskust koguma ja tingimuste muutudes seda tagasi vabastama. Sellisel juhul ei põhjusta kondensatsioon kahjulikku tilkuvat vett.

Soojusisolatsioon ja müra summutamine on GrafoTherm’i teised olulised funktsioonid. Suhteliselt paksu kihti moodustades aeglustab pinnakate pinnatemperatuuri kiireid muutumisi. Toode on heaks kiidetud laeva siseruumide värvimiseks kooskõlas MED-iga (MED-B-10019).

Veepõhine GrafoTherm sobib katuse terasplekile, terastarinditele ja muudele metallpindadele. Seda kasutatakse tavaliselt laohoonetes ja parkimismajades, ventilatsioonitorudes, tootmisrajatistes ja spordiareenidel, transpordikonteinerites, loomade varjupaikades ja muudes kohtades, kus on suur oht kondensatsiooni tekkeks. 

Loe rohkem GrafoThermi kohta siit

 

Kui sul on vajalik informatsioon olemas, siis aitame sind meelsasti õige toote valimisel. >>Võta meiega ühendust!

 

Tikkurila Pro Designer


Hea arhitekt, sisearhitekt, sisekujundaja ja projekteerija! 

Tikkurila Pro Designer on koht, kuhu kogume kasulikke artikleid, referentse ja loomingulisi ideid arhitektuuri ning sisekujunduse valdkonnast. Korraldame aeg-ajalt ka seminare, veebinare, väljasõite ja muid toredaid üritusi. Kui soovid uudistega kursis olla ja kutseid saada, siis telli meilt uudiskiri. 

Saadame uudiskirju umbes kord kvartalis. Kui soovid uudiskirja saamisest loobuda, siis saad oma tellimuse igal ajal tühistada.

OLE KURSIS UUDISTEGA JA LIITU PRO DESIGNERIGA
Liitu Pro Designeriga siin
on lisatud meelespeasse.
on eemaldatud meelespeast.
et