Aasta värv 2023

Loodusest inspireeritud sisekujundus. Aasta värv 2023

Looduslikud toonid, naturaalsus ja rohelus. Biofiilne disain toob väliskeskkonna siseruumidesse, kasutades maalähedasi värvitoone ja looduslikke materjale. Aasta värvi 2023 kollektsiooni toonide abil saad tuua loodust siseruumidesse.

Biofiilne disain on loodusest inspireeritud sisekujundus, mis aitab luua rahuliku neutraalse keskkonna, hõlmates erinevate looduslike elementide kombinatsiooni. Mis on biofiilse disaini puhul oluline? Loomulik valgus, looduslikud materjalid, taimed ning loodust meenutavad tekstuurid ja mustrid. Juba ainuüksi akna avamine ja värske õhu tuppa laskmine toob kaasa looduse elemendi.

Aasta värvi 2023 kollektsiooniga saad kujundada neutraalse loodusliku interjööri. Tutvu uue värvikollektsiooniga siin.

Loodusest inspireeritud sisekujunduslahendused

Loomulik valgus

Loomuliku valguse kasutamine tõstab siseruumides looduse tunnet. Suured aknad lasevad rohkem loomulikku valgust tuppa, kuid kui ruumil on väikesed aknad, tuleks seintele valida heledad toonid, et need paremini valgust peegeldaksid.

Pildil olev sein on värvitud heleda virsikuroosaga (toon Y406 Riviera), mis peegeldab valgust ruumis.

Naturaalsed materjalid

Erinevaid looduslikke materjale on palju. Katseta ja kombineeri puitu, korki, villa, savi ja kivi. Need materjalid on ajatud ja mitmekülgsed. Kui kasutad puitu, eelista naturaalseid puidutoone nagu pildil. Hele puit loob sobib ideaalselt aasta värviga V413 Rosy Moment ja maalähedase kollasega J392 Wax.

Katseta naturaalsete tekstiilidega, lisades ruumi mugavat ja hubast keskkonda. Kasuta klassikat, näiteks nagu vill, puuvill ja linane.

Loodusest inspireeritud sisekujunduslahendused
Loodusest inspireeritud sisekujunduslahendused
Loodusest inspireeritud sisekujunduslahendused

Looduslikud värvitoonid

Looduses leidub erinevaid värvitoone, neutraalsetest ja pehmetest maalähedatest toonidest erksateni. Biofiilse disaini puhul kasutatakse laia valikut neutraalseid ja rohelisi toone: proovi kivi meenutavat halli (X447 Sea Smoke), virsikuroosat nagu liiv (Y406 Riviera) ja rohelist, mis meenutab sammalt ja lehti (M449 Grotto).

Pildil kasutatud samblaroheline M449 Grotto loob tuppa hoopis teistsuguse atmosfääri. Lagi on värvitud heleroosaks (H320 Magnolia).

Looduse värvitoonide tuppa toomine mõjutab kogu meeleolu toas. Proovi kaamelitooni ja sooje kollaseid (näiteks J392 Wax), mis on biofiilses disainis trendikad. Eelista rohelist kõigis selle toonides ja vormides. Lisa taimi, värvi üks-kaks seina murtud rohelisega (näiteks M449 Grotto või S440 Silk Road) ja kaunista ruumi roheliste aksessuaaridega (pleedid, padjad, vaibad). Roheline mõjub alati ruumis rahustavalt, olenemata sellest, kuidas seda kasutad.

Looduslikud vormid

Suurepärane võimalus interjööri looduslikkust tuua, on kasutada ümmargusi, kõveraid ja looduses leiduvaid kujundeid, näiteks mööbel või muster seinal ning ainulaadsed käsitsi valmistatud esemed.

Taimede kasutamine puhastab siseõhku ja on samas ka kaunistavaks elemendiks. Orgaanilised vormi toovad pehmust nurgelistesse ruumidesse.

Loodusest inspireeritud sisekujunduslahendused

Hea arhitekt, sisearhitekt, sisekujundaja ja projekteerija! 

Tikkurila Pro Designer on koht, kuhu kogume kasulikke artikleid, referentse ja loomingulisi ideid arhitektuuri ning sisekujunduse valdkonnast. Korraldame aeg-ajalt ka seminare, veebinare, väljasõite ja muid toredaid üritusi. Kui soovid uudistega kursis olla ja kutseid saada, siis telli meilt uudiskiri. 

Saadame uudiskirju umbes kord kvartalis. Kui soovid uudiskirja saamisest loobuda, siis saad oma tellimuse igal ajal tühistada.

OLE KURSIS UUDISTEGA JA LIITU PRO DESIGNERIGA
Liitu Pro Designeriga siin
on lisatud meelespeasse.
on eemaldatud meelespeast.
et