Mis on Tikkurila Symphony ja kuidas seda kasutada?

Mis on Tikkurila Symphony ja kuidas seda kasutada?

Tikkurila Symphony on üks suurimaid ja kaasaegsemaid värvikaarte. Värvikaardis on 2436 kaunist värvitooni kõikide Tikkurila ja Vivacolor sisevärvide toonimiseks. Tikkurila Symphony värvikaardilt tooni valides võid kindel olla, et värvitud eseme värvitoon vastab ootustele.

Tikkurila Symphony on 2436 värvitoonist koosnev sisevärvikaart. 

Symphony värvikaart, Tikkurila toonimissüsteem ja kõik Tikkurila tooted on välja töötatud selliselt, et need sobiksid täiuslikult kokku. Sel viisil saame garanteerida võimalikult usaldusväärse toonimistulemuse.

Symphony värvikaart

Symphony numbrites

  • Symphony värvikaart loodi 2002. aastal.
  • See koosneb 2436 erinevast värvitoonist.
  • Symphony koosneb kahest värvilehvikust: OPUS 1 ja OPUS 2.
  • OPUS 1 sisaldab erksamaid puhtaid toone (lehed nr 300–390) ja OPUS 2 maalähedasi naturaalseid toone (lehed nr 391–502).
  • Saadaval on ka kümme valge tooni erinevat varjundit (lehed nr 503).

Rõhk on värvitooni tajumisel

Juba sajandeid on olemas olnud erinevaid värviteooriaid, -mudeleid ja -süsteeme, mis on alguse saanud vajadusest mõista värvuse olemust ning seda süsteemselt liigitada.

Tikkurila Symphony värvikaart põhineb värvitooni tajumisel, mis võimaldab sisekujundajatel ja värvidisaineritel paremini keskenduda värvitooni valimisele ning selle sobivusele keskkonda.

Lisaks meie subjektiivsele värvitajule mõjutavad värvitooni tajumist ka muud asjaolud, näiteks ümbritsev keskkond ja valgustus, värvitava objekti pinnamaterjal jmt. Seega tuleks värvinäidiseid vaadata loomulikus keskkonnas ja valguses, kus seda kasutama hakatakse. Soovitame toonida väike purk sama tooni seinavärvi ja värvida see välja suuremale pinnale (näiteks A3 paberile või papitükile). Värvitud pinda võiks vaadelda samas ruumis erineval kellaajal (päevavalgel ja õhtul lambivalgel). Nii saab ka hea ettekujutuse, kuidas antud toon sobitub teiste esemetega ruumis.

Tikkurila Symphony

Kuidas värvitooni lehti tõlgendada?

Kasutamise hõlbustamiseks on Tikkurila Symphony värvitoonid esitatud kahel värvilehvikul: OPUS 1 ja OPUS 2.  

OPUS 1 koosneb puhastest erksatest värvitoonidest ja OPUS 2 maalähedasematest naturaalsetest värvitoonidest.

Symphony kahe värvilehviku igal lehel on 12 värvitooni. Igal värvitoonil on oma kood, mis koosneb ühest tähest ja kolmest numbrist. See kood näitab ära konkreetse värvitooni asukoha värvikaardil, kuid ei anna teavet värvi koostise kohta. Kõikidel samal lehel olevatel värvitoonidel on üks ja sama numbrikood.

Iga lehe keskel on baastoon, mis on tähistatud tähega M. Ülejäänud 11 värvitooni samal lehel on baastoonist saadud varjundid.

Baastoonist üleval pool olevad värvitoonid on heledamad ja need on tähistatud tähtedega L, K, J, H, G ja F.

Baastoonist allpool olevad värvitoonid on mahedamad pehmemad toonid kerge hallika varjundiga; need on tähistatud tähtedega N, S, V, X ja Y.

LISAINFO: Värvikaardi lehtede nr 488–502 ülesehitus on erinev. Seal on toonid järjestatud ülevalt alla heledamast tumedamaks. Värvikaardi lehel nr 503 on kümme valget tooni, mis on vaid kõige viimases trükitud Symphony värvikaardi versioonis.

Vaata Symphony värvikaarti siit

 

Liitu Tikkurila Pro Designeriga

 

Hea arhitekt, sisearhitekt, sisekujundaja ja projekteerija! 

Tikkurila Pro Designer on koht, kuhu kogume kasulikke artikleid, referentse ja loomingulisi ideid arhitektuuri ning sisekujunduse valdkonnast. Korraldame aeg-ajalt ka seminare, veebinare, väljasõite ja muid toredaid üritusi. Kui soovid uudistega kursis olla ja kutseid saada, siis telli meilt uudiskiri. 

Saadame uudiskirju umbes kord kvartalis. Kui soovid uudiskirja saamisest loobuda, siis saad oma tellimuse igal ajal tühistada.

OLE KURSIS UUDISTEGA JA LIITU PRO DESIGNERIGA
Liitu Pro Designeriga siin
on lisatud meelespeasse.
on eemaldatud meelespeast.
et