Helsingi lastehaigla

Helsingi lastehaigla

Helsingi lastehaigla avas patsientidele uksed 2018. aasta septembris, keskendudes kvaliteetsele ja parimale tervishoiuteenuse pakkumisele kõikidele lastele kogu Soomes.
Haigla ehitus algas 2014. aastal ja läks maksma umbes 170 miljonit eurot, millest ligi 40 miljonit koguti raha kogumise kampaania kaudu.
Uus lastehaigla on soomlaste jaoks olnud üks enim kõneainet pakkunud avalik projekt.
Uus lastehaigla Helsingis

Inimeste ja ühiskonna heaolu mõjutamine

Helsingi uue lastehaigla ehitus kõnetas meid väga palju ning otsustasime omaltpoolt siseviimistlemiseks anda värve ja pahtleid. Jätkusuutliku ettevõttena soovime edendada laste, noorte, täiskasvanute ja eakate heaolu, osaledes projektides, kus värvide ja värvitoonidega tuuakse erinevatesse ruumidesse ja interjööridesse mugavust ja ilu.

Haiglakeskkonnas saab värvidega luua pindu, mis vastavad kõige nõudlikumatele vastupidavus- ja hügieeninõuetele; õige värvivalik võib soodustada igas vanuses inimeste heaolu ja taastumist.

Uus lastehaigla Helsingis
Uus lastehaigla Helsingis

Argentum Plus 20 - toode, mis takistavad pinnal bakterite levikut


Kõige olulisem toode, mida projektis kasutati, on Argentum Plus 20 - spetsiaalvärv seintele ja lagedele, kus on kõrged nõudmised hügieenilisusele. Toode sisaldab toimeainena aktiivhõbedat, mis kombineerituna hea hügieeniga takistab värvipinnal bakterite levikut. Argentum Plus 20 talub rasket kulumist nõudlikes tingimustes ning seda saab puhastada haigla pesuvahenditega ning desinfitseerivate vahenditega.

Uus lastehaigla Helsingis

M1-klassi kuuluv värv Argentum Plus 20 sobib eriti hästi rangete hügieeninõuetega haiglaruumidesse. Argentum Plus 20 värviga värviti lastehaiglas laborid, ühendatud koridorid ja abiruumidega operatsiooniruumid, vastuvõtualad, jälgimisruumid, isolatsiooniruumid, vestlus- ja aruteluruumid, abiruumidega taastusruumid, läbivaatusruumid, õepunktid, patsientide ruumid koos seotud juhtimisseadmetega ning koridorid.

Lastehaigla Helsingis

Spetsiaalsed tooted nõudlikele pindadele

Värvide ja pinnakatetega saab haiglates luua pinnad, mis vastavad kõige rangematele vastupidavus- ja hügieeninõuetele.

Uues lastehaiglas krunditi pinnad Tikkurila Luja Yleispohjamaali kruntvärviga. Luja kruntvärv sisaldab hallitusevastast ainet, mis kaitseb värvitud pinda ja sobib ideaalselt nõudlikesse keskkondadesse.

Pinnad viimistleti Tikkurila Argentum Plus 20 ja Tikkurila Luja 7 värvidega.

Pahtlitest kasutati haiglas enamasti Tikkurila Presto tootesarja, mis loob värvimiseks hea tugeva aluspinna. Presto pahtleid on lihtne ja ohutu kasutada, neid on kerge pinnale kanda ja töödelda.

on lisatud meelespeasse.
on eemaldatud meelespeast.
et