Futuristlik jalakäijate sild Leedus

Futuristlik jalakäijate sild Leedus

Leedus Jonavas avati jalakäijate ja jalgratturite sild, millest sai kaasaegse ja dünaamilise linna sümbol. Nutikas ja värvikirev jalakäijate sild köidab tähelepanu oma interaktiivsuse ja futuristliku vormiga.

Jalakäijate ja jalgrattateede vahelise ühenduse parandamiseks ehitati 61-meetrine sild, millel on muljetavaldav ja originaalse disainiga futuristlik disain. Uus sild annab jalakäijatele ja jalgratturitele võimaluse liikuda üle tiheda liiklusega maantee.

Silla avamisüritusel pidas Jonava linnapea Mindaugas Sinkevičius optimistliku kõne, öeldes: "See sild võimaldab meie kogukonnale ohutut transporti ja ka ühendab meid tihedamalt. Olgu see meie linna teenetemärk, mis inspireerib meid kõiki."

Futuristlik jalakäijate sild Leedus
Kõik jalakäijate alad värviti Tikkurila põrandakattesüsteemi toodetega, millel on suurepärane vastupidavus päikesevalgusele ja kulumisele ning libisemiskindel kate

Nutikas tehnoloogia: valgustus muutub ühe nupuvajutusega

Sillal on ka interaktiivne meelelahutuslik roll - õhtuti saab sellest värvikirev objekt, kuna elanikud saavad ise silla valgustuse värvi muuta. Kui linnakodanikud on viiest variandist – kollane, roheline, punane, sinine ja lilla – valinud oma lemmiktooni, saavad nad reaalajas valgustust vahetada vaid ühe klõpsuga. 30 sekundi pärast valgustatakse sild valitud värvitoonis. 30 sekundit hiljem on võimalik valida teine värv, kuid ükski kasutaja ei saa seda muuta rohkem kui 10 korda päevas.

Futuristlik jalakäijate sild Leedus
Futuristlik jalakäijate sild Leedus

Silda on kajastatud ka archdaily.com arhitektuuriblogis

Jonava jalakäijate silda on juba märganud maailma kõige külastatavam arhitektuuriblogi archdaily.com. Blogis jagatakse pilte sillast ja kirjutatakse sellest, et sillast on saanud linna sümbol, lahendades logistikaküsimusi.

Sild ühendab elamupiirkonnad multifunktsionaalse Jonava Sports Arena spordikompleksiga ning annab jalakäijatele ja jalgratturitele võimaluse liikuda üle tiheda liiklusega maantee. Silla disain on väga ambitsioonikas, kusjuures selle väljendusrikas ja meeldejääv vorm peegeldab osaliselt ka Sports Arena arhitektuuri. Arhitektuuriblogis kajastatakse, et kaks arhitektuuriobjekti täiendavad üksteist stilistiliselt, moodustades "kaasaegse, väga omanäolise, kuid ühtse arhitektuurilise ansambli".

Vastupidav põrandakattesüsteem

Kliendi peamiseks väljakutseks oli leida põrandakattesüsteem, millel on suurepärane vastupidavus päikesevalgusele ja kulumisele ning libisemiskindel kate. Kõik jalakäijate alad värviti Tikkurila põrandasüsteemiga Temafloor 6, mis on mõeldud kasutamiseks nõudlikes keskkondades, kus on vaja vastupidavust UV-valgusele, kulumisele, survele ja soolale. Süsteem on ka pragunematu ja sobib ideaalselt jalakäijate sildadele, parkimistekkidele, sõidukite sildadele ning teras- ja betoonpindadega kaldteedele.

Silla terasest põrandasüsteem koosnes kolmest kihist:

1. KruntTemabond ST 200. Kahekomponentne suure kuivainesisaldusega, alumiiniumpigmenti sisaldav modifitseeritud epoksüüdvärv. Ideaalne krunt tänu tugevale nakkumisele terasega. 

2. AluskihtTemafloor PU Color. Aluskiht valmistatakse liiva kandmisega värskele kihile, et luua kare ja vastupidav pind ning suurepärane libisemiskindel kate. Temafloor PU Color on lahustivaba, toonitav, isetasanduv polüuretaankate, millel on hea löögikindlus. 

3. Pealiskiht: Temafloor PU-UV Color on lahustivaba, isetasanduv, toonitav polüuretaankate, millel on suurepärane vastupidavus UV-kiirgusele ning rasketele mehaanilistele ja kliimapingetele.

Futuristlik jalakäijate sild Leedus

Temafloor PU-UV Colori lai toonivalik annab projekteerijatele peaaegu piiramatud võimalused ja põrandakattesüsteemid võimaldavad ainulaadset viimistlust.

Jonava jalakäijate silla värvitoonideks valiti tomatipunane (RAL 3013 Tomato red) ja betoonhall (RAL 7023 Concrete grey).

Futuristlik jalakäijate sild Leedus
Futuristlik jalakäijate sild Leedus

Kui Sul tekkis küsimusi, siis võta meiega ühendust. Profitoodete kontaktid leiad siit.

OLE KURSIS TIKKURILA UUDISTEGA JA TELLI UUDISKIRI. JAGAME ASJAKOHAST TEAVET JA UUT INFOT REGULAARSUSEGA KORD KVARTALIS EGA HÄIRI POSTITUSTEGA, KUI MEIL MIDAGI SISUKAT ÖELDA POLE.
Telli profitoodete uudiskiri
on lisatud meelespeasse.
on eemaldatud meelespeast.
et