Aasta värvi 2022 kollektsioon kontorisse

Aasta värvi 2022 kollektsioon kontorisse

Kontor peab olema personalile mugav ja funktsionaalne, ent jätma hea mulje ka seda külastavatele klientidele. Kontori sisekujunduse planeerimisel on heaks lähtepunktiks mõne valmiskollektsiooni toonide kasutamine.

Sisekujundaja Heli Virtanen soovitab kontori sisekujundust planeerima asudes vastata kõigepealt kahele põhiküsimusele:

* Millist õhustikku soovitakse luua?

* Milliseid tööülesandeid tuleb kontoris täita?

Värvitoonidel on tohutu roll õhustiku loomisel mis tahes ruumis,” sõnab Virtanen. Tema arvates tuleks kontoris arvestada sellega, kuidas värvitoonid mõjutavad inimeste meeleolu.

Värvitoonide mõju on küll individuaalne, ent Virtanen väidab, et värsked ja energilised värvitoonid, nagu roheline ja kollane, toimivad loominguliseks tööks mõeldud ruumis. Samas rahulikud ja tagasihoidlikud toonid sobivad keskendumist vajavate tööülesannete täitmiseks mõeldud ruumi.

Moodsas multifunktsionaalses avatud kontoris on värvitoonidest kasu ka ruumi erinevate osade funktsionaalsuse parandamisel.

 

Sisekujundaja saab multifunktsionaalses kontoris kasutada väga paljusid erinevaid värvitoone,
Heli Virtanen, sisekujundaja
Aasta värvi 2022 kollektsioon kontorisse

Tikkurila aasta värvi 2022 kollektsiooni kasutamine kontoris

Kontori sisekujunduse planeerimisel on üks võimalus lähtuda mõnest valmis värvikollektsioonist, kuhu värvieksperdid on sobivad toonid kokku valinud, näiteks nagu Tikkurila aasta värv 2022. See on mitmekülgne kollektsioon, mille keskmeks on aasta värv L478 Kestrel.

Virtanen peab ruumide kujundamisel valmiskollektsioone väga kasulikuks: Valmis värvikollektsioon muudab moodsate ja omavahel kokku sobivate värvitoonide valimise lihtsaks. Vali nende seast välja kolm või neli põhitooni ja kombineerida neid siis vajaduse korral muude toonidega sama kaubamärgi värvikaartidelt.”

Virtaneni arvates sisaldab aasta värvi 2022 kollektsioon toone, mis sobivad paljudele ärisuundadele: kollektsioonist leiab sobivad toonid nii traditsioonilisele firmale nagu pank või advokaadibüroo, või hoopis üllatavaid värvikombinatsioone moodsasse ja mängulisse kontorisse. Kontoris olevad värvitoonid peaksid toetama ettevõtte tegevusala.

Koosolekuruumi valiks Virtanen rahustavad värvitoonid, nagu näiteks klassikalise beeži F466 Parchment ja jaheda sinakasrohelise X447 Sea Smoke. Need toonid on kerged, heledad ja põhjamaised, ent annavad ruumile teatud iseloomu.

Loomingulisse ruumi valiks ta midagi ergutavat, nagu sooja kollakasoranži K396 Safari või sinakasrohelise S440 Silk Roadi.

 

Intensiivsed värvitoonid nagu kollane K396 Safari, rohekassinine S440 Silk Road või õrn must X499 Licorice sobivad kontrasti loomiseks suurepäraselt mis tahes ruumi,
Heli Virtanen, sisekujundaja

Kontori fuajee disainitakse tihti intensiivseks ja mõjuavaldavaks. Seal kasutaks Virtanen X499 Licorice õrna ja sametist musta, mis jätab peene mulje ning mida on ka teiste toonidega lihtne kombineerida.

Kui soovite fuajeed värskendada ja elustada, siis soovitaksin kasutada kutsuvat ning rahulikku S440 Silk Roadi koos V503 Winteri jaheda ja elegantse hallikasvalgega,” lisas Virtanen.

Telefoniga rääkimise kabiinis kasutaks Virtanen aasta värvi L478 Kestrel rahuliku ja vaikse õhustiku tagamiseks.

Aasta värvi 2022 kollektsiooni soovitab Virtanen kasutada ka mööbli ja muude detailide puhul, näitesks põrandaliistude värvimiseks. Kui ruumi üldilme on helge ja rahulik, siis aitab killuke musta, kollast või rohelist seda veelgi esile tõsta ja rõhutada.

Kontori disainimise põhitõed

Põhjamaades on klassikalised kodud tavaliselt heledad ja valged, ent kontoris suhtutakse värvidesse julgemalt. 

See on huvitav nähtus. Paljud inimesed otsivad kodus rahu ja turvalisust, ent kuna kontor pole kellegi kodu, siis antakse sisekujundajale seal tavaliselt vabam voli värvidega mängimiseks,” ütles Virtanen.

Värvitoonid seostuvad loomulikult ka konkreetse äritegevuse ja kaubamärgiga, mistõttu peab kontori sisekujundus kandma ja edastama õiget sõnumit. Veel lähiminevikus kasutati kontoris peamiselt firma kaubamärgi stiiliraamatust pärit värvitoone, ent Virtanen peab seda kujundamise põhimõtet siiski ajale jalgu jäänuks ja oluliseks pigem õige õhustiku loomist.

Kui värvitoonid on sobivad, siis on kontoris mugav töötada ja ka külastajatele jääb kontorist õige mulje. Jõudsalt töötav ja motiveeritud personal ning kaubamärk peaksd käima omavahel käsikäes,” soovitab Virtanen.

Aasta värvi 2022 kollektsioon kontorisse

Tikkurila Pro Designer


Hea arhitekt, sisearhitekt, sisekujundaja ja projekteerija! 

Tikkurila Pro Designer on koht, kuhu kogume kasulikke artikleid, referentse ja loomingulisi ideid arhitektuuri ning sisekujunduse valdkonnast. Korraldame aeg-ajalt ka seminare, veebinare, väljasõite ja muid toredaid üritusi. Kui soovid uudistega kursis olla ja kutseid saada, siis telli meilt uudiskiri. 

Saadame uudiskirju umbes kord kvartalis. Kui soovid uudiskirja saamisest loobuda, siis saad oma tellimuse igal ajal tühistada.

OLE KURSIS UUDISTEGA JA LIITU PRO DESIGNERIGA
Liitu Pro Designeriga siin
on lisatud meelespeasse.
on eemaldatud meelespeast.
et