Climate cooler

ClimateCooler – energiasäästlik töötlus katustele

Kiire kasu, pikaajalised lahendused

Keskkonnakaitsealased eeskirjad muutuvad aina rangemaks kõikjal maailmas. Samal ajal ootavad tarbijad keskkonnahoidlikke lahendusi. Energianeutraalseid hooneid juba ehitatakse, aga ülemaailmselt langeb siiski CO₂ koguheitest 40% olemasolevate ehitiste arvele. Öeldakse, et jahedad katused on üks kiiremaid ja väikseimate kuludega viise meie CO₂ heidet vähendada, et alustada jõupingutusi kliimamuutuse pidurdamiseks.

Tikkurilal on välja töötatud intelligentne katuse pinnakattesüsteem Climate Cooler, mis peegeldab päikesekiirgust tagasi. Intelligentne katuse pinnakattesüsteem vähendab kliimaseadmete kasutamise vajadust ning mõjub soodsalt mitte üksnes keskkonnale, vaid ka hoonete sisekliimale, ja vähendab elektrikulusid.

Tavaliselt läheb aastaid, enne kui energiat säästvad lahendused hakkavad ennast ära tasuma, aga Tikkurila ClimateCooler mõjub kohe. See nõuab suhteliselt väikest investeeringut nii aja kui ka raha mõttes ehk uue katuse pinnakattesüsteemi energiat säästvad omadused annavad kiiresti tegelikku säästu. Infrapunakiirgus moodustab suurema osa soojendavast päikesekiirgusest. ClimateCooler peegeldab keskmiselt kuni 80% päikese infrapunakiirgusest võrreldes tavalise musta bituumenkatusega. Täpne peegelduskogus oleneb värvist, värvitoonist ning katuse tüübist ja materjalist. Mida soojem kliima, seda suurem kasu!

ClimateCooler – EnergyWise töötlus katustele

Unikaalne tootesari

Tikkurila ClimateCooler on veepõhine päikesekiirgust peegeldav katusevärv. Selle värvi kasutamine on nutikas viis hallata hoonete energiatarbimist ning säästa raha ja kaitsta meie planeeti. Tikkurila katusevärvisüsteemil ClimateCooler on dokumenteeritud mõju, mida on tõestatud rahvusvaheliselt tunnustatud laborites. „Jaheda katuse värv“ põhineb tehnoloogial, mis võimaldab pinnal päikese soojuskiirjust peegeldada. See parandab märkimisväärselt ka katuse üldist kvaliteeti, kasutusiga ja toimivust. ClimateCooleriga töödeldud katuse temperatuur on madalam, seega kulub vähem energiat, et jahutada hoone konditsioneeri sisenevat õhku. ClimateCooleriga töötlemine vähendab jahutamisvajadust, mis omakorda hoiab kokku raha.

ClimateCooler on „jaheda katuse värv“, mille omadused võimaldavad pinnal peegeldada kuni 80% päikesekiirgusest.
ClimateCooler on „jaheda katuse värv“, mille omadused võimaldavad pinnal peegeldada kuni 80% päikesekiirgusest.
  • See vähendab märkimisväärselt hoonete jahutamise kulusid.
  • Katusepind peab kauem vastu, sest see ei pea enam taluma tugevat välist kuumust. 

ClimateCooler töötlus on ka kliimale kasulik. Kui jahutada ei ole vaja, tähendab see suuremat säästu ja vähem CO₂.

 

ClimateCooler Flex tootesari

Flex seeria tooted pakuvad eeliseid päikesekiirguse peegeldamise osas. Olemas on kruntvärv ja pinnavärv, mis on saadaval samades toonides.

Flex sarja tooted läikeastmega 15 sobivad kulunud katustele ja lapikutele katustele, mis on kaetud nt bituumenist katusekattematerjalidega. Selle põhjuseks on Flex-toodete elastsus, mis on mõeldud just keerulistele aluspindadele.

ClimateCooler toodete esmaklassilised omadused

  • Madalam temperatuur katuse pinnal
  • Parem sisekliima
  • Madalam energiakulu hoonete jahutamiseks
  • Väiksem CO₂ heide
  • Hea nakkuvus
  • Katuse kasutusiga pikeneb mitme aasta võrra.
ClimateCooler
on lisatud meelespeasse.
on eemaldatud meelespeast.
et