Katusekatte taastamise eelised

Katusekatte taastamise eelised

Loe artiklist, mis on katusekatte taastamise eelised.

Katuseid mõjutavad erinevad keskkonnatingimused, sealhulgas UV-kiirgus, vihm ja lumi. Katused vajavad ka kaitset hallituse, sambla ja vetikate kahjustuste eest. Spetsiaalsed katusekattevärvid võivad aidata katust kaitsta.

Teraskatuste puhul on rooste suurim vaenlane, samas kui bituumenkatused on tavaliselt kaetud liiva või mineraalosakestega, mis aja jooksul erodeeruvad. Kate aitab kaitsta rooste eest ja seob osakesi, et vältida nende kukkumist katuselt.

Katuse vahetamine võib olla kallis sõltuvalt materjali tüübist, millest see on valmistatud. Katusekate pakub kõiki asendamise eeliseid, kuid palju väiksemate kuludega.

Katusekatte taastamise eelised

Anna olemasolevatele katustele uus elu

Korralik ja kvaliteetne katus suurendab maja väärtust. Näiteks Tikkurila Master Solution lahendus võib pikendada katuse eluiga kuni 20 aasta võrra, sõltuvalt katuse tüübist ja seisukorrast. Katust peab regulaarselt hooldama, et pikendada selle eluiga.

Peaaegu igat tüüpi katuseid saab uuesti viimistlusega katta. Katusekate parandab üldist vastupidavust, veekindlust ja tagab hoonele tõhusa kaitse.

Trendid ja naabruskonna arhitektuuristiilid muutuvad ajas ning mõnikord tuleb uuendada ka kogu katuse ilmet. Katusekattega saab katus mõistliku hinnaga värske uue ilme.
 

Paranda katuste energiatõhusust

Terve maja energiatõhusust saab parandada spetsiaalsete katetega, mis sisaldavad UV-kiirgust peegeldavaid pigmente ja alandavad katuse temperatuuri. Tikkurila Climate Cooler intelligentne katuse pinnakattesüsteem suurendab hoonete energiatõhusust, peegeldades päikesevalgust ja jahutades katust. Selle tulemusena kulutatakse maja jahutamiseks vähem raha.

Katuse värv mõjutab ka maja energiatarbimist. Heledad värvitoonid peegeldavad päikest paremini kui tumedad. Kui tume katus on värvitud valge Tikkurila Climate Cooler Flexiga, võib katuse temperatuur suvel langeda 60 kraadilt 25–30 kraadini.
 

Katusekatte taastamise eelised

Keskkonnasõbralik lahendus

Katusekatte taastamise, mitte väljavahetamisega säästetakse tonnide viisi jäätmeid ning energiat ei kasutata uute katusematerjalide tootmiseks ja transportimiseks. Olemasoleva katuse jõudluse ja vastupidavuse parandamine minimaalse keskkonnamõjuga muudab katusekatte jätkusuutlikumaks valikuks kui väljavahetamine.

Lisaks on Tikkurila katusekattetooted 99% ulatuses veepõhised ja välja töötatud väga madala lenduvate orgaaniliste ühendite (LOÜ) tasemega, muutes need keskkonnale ohutumaks.


 

Kui Sul tekkis küsimusi, siis võta meiega ühendust. Profitoodete kontaktid leiad siit.

OLE KURSIS TIKKURILA UUDISTEGA JA TELLI UUDISKIRI. JAGAME ASJAKOHAST TEAVET JA UUT INFOT REGULAARSUSEGA KORD KVARTALIS EGA HÄIRI POSTITUSTEGA, KUI MEIL MIDAGI SISUKAT ÖELDA POLE.
Telli profitoodete uudiskiri
on lisatud meelespeasse.
on eemaldatud meelespeast.
et