Aasta värvi 2023 kollektsiooniga loodud soe ja hubane atmosfäär

Aasta värvi 2023 kollektsiooniga loodud soe ja hubane atmosfäär

Aasta värvi Color Now 2023 kollektsiooni soojad ja julged värvitoonid loovad hubase interjööri. Kollektsiooni toonid panevad üksteist särama, valikus on nii heledaid rahulikke varjundeid kui silmapaistvaid aktsenttoone.

Aasta värvi 2023 kollektsiooniga loodud soe ja hubane atmosfäär

Värvikollektsioon on loodud sisekujundajatele, kes soovivad kasutada ainulaadseid ja julgeid värvikombinatsioone.

Tutvu aasta värvi Color Now 2023 kollektsiooniga siin.

Aasta värvi 2023 kollektsiooni tuumikuks on pehme varjundiga tuhm vanaroosa V413 Rosy Moment, millest õhkub soojust, sõbralikkust ja empaatiat ümbritsevate inimeste vastu. Kollektsiooni erinevad värvitoonid panevad üksteist särama, valikus on nii heledaid rahulikke varjundeid kui silmapaistvaid aktsenttoone.

Heledad õrnad, rikkalikud türkiissinised ja kollased toonid ning tumedad aktsendid täiustavad kogu kollektsiooni ja lisavad värskust. Kõik kollektsiooni värvitoonid sobivad omavahel kokku ja toovad esile üksteise parimad omadused ning täiendavad aasta värvi. Toonid on mõeldud kasutamiseks kas eraldi või koos ning need sobivad nii suurematele pindadele, nagu seinad ja laed, või väiksematele detailidele.

Aasta värvi toetavad värvitoonid: õrn virsikune beež Y406 Riviera, intensiivne kollane J392 Wax, rahulik ja maandav pruun L478 Kestrel ning samblaroheline M449 Grotto. Kõik kollektsiooni värvitoonid sobivad omavahel kokku ja toovad esile üksteise parimad omadused ning täiendavad aasta värvi

Aasta värvi 2023 kollektsiooniga loodud soe ja hubane atmosfäär

Alustame värvitoonide valimisest

Interjööri kujundamine algab sobivate värvitoonide valimisest ja moodboardi koostamisest. Värvitoonide valimisel on heaks inspiratsiooniks erinevate valmis värvikollektsioonide kasutamine. Tikkurila paneb igal aastal kokku aasta värvi juurde kuuluva kollektsiooni. Tutvu Tikkurila Color Now aasta värvikollektsioonidega siin.

Ruumi sobiva värvikombinatsiooni loomine algab sageli vastandvärvide leidmisest, kasutades selleks värviringi. Vastandvärvide kasutamine loob ruumis olevate värvitoonide vahel tasakaalu, sest värvitoonid täiendavad üksteist suurepäraselt ja tekitavad emotsioone. Proovi näiteks samblarohelist M449 Grotto seinal ja õrna roosat H320 Magnolia laes.

Valgus muudab värvid elavaks

Aasta värvi 2023 kollektsiooni soojad toonid loovad hubase meeleolu ja lausa kutsuvad inimesi selles ruumis viibima.

Aasta värv 2023 V413 Rosy Moment on pehme varjundiga tuhm vanaroosa toon, mida võib kasutada kõikjal sisekujunduses. See toon meenutab roosat kulda, kuid on värskema ja trendikama nüansiga. Sellise julge värvitooni kasutamisel on oluline pöörata tähelepanu valgustusele, mis mõjutab lõpptulemust oluliselt. Mida hämaram valgustus on ruumis, seda intensiivsemad on tumedamad värvitoonid ja seda sügavama muljega jääb lõpptulemus.

 

Nihuta piire

Ainult ühe või kahe värvitooni kasutamine võib muuta ruumi igavaks. Lisa veidike aktsenti ja ruum saab kohe nüansirikkamaks. Ühe-kahe rahuliku põhitooni kasutamine hoiab ära väsitava ja kaootilise tunde ruumis. Proovi näiteks luua energiline ruum, kombineerides pruuni (L478 Kestrel), tumedat lillakasrohelist (X501 Aubergine) ja rahustavat õrna hallikasrohelist (X447 Sea Smoke) nagu pildil. Uks, mis on värvitud X447 Sea Smoke tooniga, tõstab esile ülejäänud ruumi atmosfääri. Ka valge vaiba valimine toob muidu ägedasse kodukontorisse veidi kergema õhkkonna.

Aasta värvi 2023 kollektsiooniga loodud soe ja hubane atmosfäär

Ruumide vahel perspektiiviga mängimine

Kontrastsed värvid loovad kutsuva atmosfääri. Pildil on seinad värvitud aasta värviga 2023 V413 Rosy Moment. Murtud fuksiavärvil on järgmises toas vastandpaar J392 Wax. Värvide kasutusviis selles ruumis toob piirkondade vahele mõõtmeid. Ruumi atmosfäär koosneb kõrvalruumide dialoogist, kuna värvid avaldavad alati oma mõju ka kõrvalruumis.

 

Tikkurila aasta värvi kontseptsioon Color Now on loodud trendikate ja põnevate värvitoonide ning teemade tutvustamiseks. Tikkurila soovib inspireerida inimesi looma ilusat igapäevaelu ja pakkuma uusi värvikaid võimalusi. Tikkurila on loonud Color Now kollektsiooni ja aasta värvi alates 2016. aastast.

#colornow2023

Aasta värvi 2023 kollektsiooniga loodud soe ja hubane atmosfäär

Hea arhitekt, sisearhitekt, sisekujundaja ja projekteerija! 

Tikkurila Pro Designer on koht, kuhu kogume kasulikke artikleid, referentse ja loomingulisi ideid arhitektuuri ning sisekujunduse valdkonnast. Korraldame aeg-ajalt ka seminare, veebinare, väljasõite ja muid toredaid üritusi. Kui soovid uudistega kursis olla ja kutseid saada, siis telli meilt uudiskiri. 

Saadame uudiskirju umbes kord kvartalis. Kui soovid uudiskirja saamisest loobuda, siis saad oma tellimuse igal ajal tühistada.

OLE KURSIS UUDISTEGA JA LIITU PRO DESIGNERIGA
Liitu Pro Designeriga siin
on lisatud meelespeasse.
on eemaldatud meelespeast.
et