GrafoTherm – kondensaaditõrje pinnakate

GrafoTherm – kondensaaditõrje pinnakate

GrafoTherm on ühekomponentne veega vedeldatav kondensaaditõrje-pinnakate terasest katusepleki, terastarindite ja muude metallpindade jaoks, kus esineb kondensatsiooni- ja tilgavee probleeme. Nii nagu BioRid koosneb ka GrafoTherm miljonist 0,1−100 mikromeetri suurusest mikropoorist. Nendest moodustub mitmekihiline poorne struktuur, mida iseloomustab suurepärane veeimavus. 

Aurustumine on kiirem kui tavaliste pinnakatete kasutamisel, sest mikropoorne struktuur rikub vee pindpinevust ja jaotab niiskuse suurele pinnale.

GrafoTherm pinnakate

Muud omadused

GrafoThermi muud olulised omadused on soojusisolatsioon  (λ = 0,085 W/mK) ja MED-heakskiit. Kuna pinnakate moodustab suhteliselt paksu kihi, aeglustab see pinnatemperatuuri juures toimuvaid äkilisi muudatusi. Nii näiteks langeb profiilplekk-katusekatte pinnatemperatuur öösel kastepunktist allapoole aeglasemalt. Kuumadel suvepäevadel hoiab pinnakate pinnad jahedamana.

Kasutamine

GrafoTherm-pinnakatte tüüpilisteks kasutuskohtadeks on laod ja parkimismajad, ventilatsioonikanalid, veevarustusettevõtted, muud tootmishooned, spordihallid, tuulepargitornide sisepinnad, merekonteinerid, reisi- ja kaubarongide vagunid, loomapidamishooned jne.
Parima tulemuse saavutad, kui kannad GrafoTherm pinnakatte pinnale pihustiga, kuid selle võib peale kanda ka pintsli või rulliga.

Tootmisliinide jaoks on sellel tootel oma versioon - GrafoTherm Line.

Tootenimi

Erikaal 

Teoreetiline kulu

Veeimavus 

Töövahendid

Värvitoonid

GrafoTherm 

1,1 kg/l

1,1-1,8 m2/l

u 350g/m2 vett, 900 g/m2 (NF P 15-203-1)

Kõrgsurvepihustus,pintsel ja rull

Valge ja hall 

GrafoTherm Line 

1,05 kg/l

0,9-1,8 m2/l

u 370 g/m2 vett, 600 g/m2 (NF P 15-203-1)

u 650 g/m2 vett, 1200 g/m2 (NF P 15-203-1)

Lisaõhuga kõrgsurvepihustamine või krohviprits

Valge ja hall

 

 

 

GrafoTherm'i kondensniiskuse vastase mõju demonstreerimine

GrafoThermi tööpõhimõte

Näide hoone soojustamata katuse kohta, millest üks osa on valmistatud GrafoThermiga töödeldud ja teine osa töötlemata terasplekist.

Näites on toodud tavaline varakevadine või hilissügisene päev.

1. staadium – õhtu

Päike loojub ja välistemperatuur langeb kiiresti. Kui katuse metallkonstruktsioon saavutab kastepunkti, hakkab niiskus metallpinnal kondenseeruma (kondensatsioonivesi).

GrafoTherm-pinnakate ühtlustab teraspleki ja õhu vahelist temperatuurierinevust. Seetõttu ei teki katuse pinnakattega kaetud osas kondensatsiooni.

GrafoTherm õhtu

2. staadium – öö

Külmadel ja pilvitutel öödel võib plekk-katuse temperatuur olla välisõhu temperatuurist tunduvalt madalam. Põhjuseks on katuselt õhku kiirguv pika lainepikkusega soojuskiirgus.

Töötlemata pinnal hakkab niiskus kiiresti kondenseeruma ja vesi tilkuma. Kondensatsioonivett esineb ka GrafoTherm-pinnakatte alusel teraspinnal, kuid mitte sellel pinnal endal.

GrafoTherm pinnakatte mikropoorid absorbeerivad niiskust ja jaotavad selle kogu pinnale, kus seda ajutiselt nö "hoitakse", ning tingimuste muutumisel aurustub.

GrafoTherm öö

3. staadium – hommik

Päike tõuseb ja välisõhu temperatuur tõuseb. Plekk-katuse temperatuur tõuseb kiiresti üle kastepunkti. Vee tilkumine töötlemata teraspinnalt lakkab vähehaaval ja pind kuivab.

GrafoTherm-pinnakate kuivab nüüd väga kiiresti ja on peagi valmis uueks kondenseerumisperioodiks.

Mikropooride suuruse tõttu puruneb vee pindpinevus ja niiskus aurustub kaks kuni kolm korda kiiremini kui töötlemata teraspinnalt.

GrafoTherm hommik
on-site services

Soovid rohkem GrafoThermist teada saada?
 

Võta ühendust meie konsultandiga

on lisatud meelespeasse.
on eemaldatud meelespeast.
et