Valtti puidulasuur

Puidulasuur jätab kauni ja naturaalse pinna

Lasuurvärvimine ehk peitsimine on parimaks valikuks siis, kui eesmärgiks on säilitada puidu loomulik ilu või seda veelgi rohkem esile tuua.

Puidulasuurid jätavad puidule poolläbipaistva tooniga pinna ning kaitsevad seda UV-kiirguse, niiskuse, hallituse ja määrdumise eest. Lasuur imendub sügavale puitu ja vähendab selle pragunemist. Puidulasuuriga sobib töödelda puitmaja voodrilaudu või palkpindasid, aedasid, uksi, aknaid ja aiamööblit. See sobib nii modernsele linnamajale kui ka suvilale ja maamajale.

Tikkurila Valtti seeria puidulasuuride olulisteks märksõnadeks on vastupidavusinnovaatilisus ja keskkonnasõbralikkus.

Vaata Valtti puidulasuuride brošüüri ja laadi alla

 

 

Tooni valimine

Puidulasuuride toonivalik on lai, värvikaardis leidub nii halle, pruune, rohelisi kui ka modernset süsimusta tooni. Tasub silmas pidada, et toonitud lasuur annab puidule oluliselt parema kaitse päikesekiirguse eest kui toonimata toode.

Tee enne lasuurima asumist testvärvimine sama puitpinna peal. Puidu tüüp ja puidu seisund mõjutavad lõplikku värvitooni ning tulemust.

Vali värvitoonid Valtti lasuuride ja puiduõlide värvikaardilt

Lasuuri poolläbipaistvad toonid
Toonid (ülevalt paremalt): 5071 Tatti, 5074 Karhu, 5088 Turve, 5089 Piki, 5143, 5087 Poro

Miks valida eriti vastupidav Valtti Plus Complete puidulasuur?

Tikkurila Valtti tooteseeriasse on lisandunud eriti vastupidav veepõhine poolläbipaistev puidulasuur Valtti Plus Complete, mis kestab kaunina kuni 12 aastat. Valtti Plus Complete jätab mati pinna ja tänu kolme vaigu süsteemi uuenduslikule tehnoloogiale annab puitpinnale kõrgeimal tasemel vastupidavuse ning kaitse kõigis ilmastikutingimustes (vihm, päike, lumi, temperatuurikõikumised jm). Puidulasuur imendub sügavale puitu, täidab mikropraod ning tõrjub vett ja niiskust. Pinna töötlemine kaitseb puitu pragunemise ja lõhenemise eest ning pind ei lähe hallitama. Toode sobib hästi ka palkpindade viimistlemiseks. Lisaks kasutatakse tootes kahekordset UV-kaitset, mis tagab püsiva ja ühtlase värvitooni. Pind ei kriidistu ning püsib kaunilt matt.

Želeetaolised omadused tagavad toote lihtsama pinnale kandmise ning vähendavad tilkumist ja voolamist. Puidulasuur kuivab kiiresti ja teise kihi saab pinnale kanda juba 2 tunni möödudes. See tähendab, et töö võib valmis saada ühe päevaga. Töötlemine annab pinnale kaitse juba 1 tund peale töötlemist (ka vihma korral). Vastupidavad ja kaunid värvitoonid toovad esile puidu loomuliku ilu ja struktuuri. Toode on saadaval nii valmistoonidena (6 valmistooni) kui ka toonitavana (40 tooni).

Valmistoonid

 

Valtti Plus Complete
Vaata videost, kuidas lasuurvärvida Valtti Plus Complete puidulasuuriga
Valtti Plus Complete puidulasuur jätab kauni mati pinna ja kestab kuni 12 aastat

Miks valida biopõhine Valtti Plus Color puidulasuur?

Uus biopõhine puidulasuur Valtti Plus Color sobib puitfassaadidele, palkseintele, aedadele, ustele, akendele jne ning jätab kauni naturaalse pinna. Toode imendub kergesti sügavale puidu pooridesse ja muudab pinna väga vastupidavaks. Töödeldud pind on ilmastikukindel ja hingav ehk ei takista veeauru läbilaskvust. Valtti Plus Color sobib eriti hästi palkmajade töötlemiseks. Tootel on väga hea vastupidavus ja pind ei kooru. Piisavalt pikk töötlemisaeg ja hea tasanduvus tagavad ühtlase ning kauni pinna. Toode on toonitav Valtti lasuuride ja puiduõlide värvikaardi järgi, kus on väga lai toonivalik.

Tikkurila annab endast parima, et tulevik oleks jätkusuutlik. 73 % kogu Valtti Plus Colori orgaanilisest süsinikust on asendatud biopõhiste ehk taimsete taastuvate toorainetega. Valtti Plus Coloriga töödeldud puitmajad kestavad kaunid pikka aega, ja seda kõige keskkonnasõbralikumal viisil.

Valtti Plus Color

Uue Valtti Plus Color puidulasuuri koostises olevast orgaanilisest süsinikust on 73% asendatud biopõhiste ehk taimsete toorainetega (vastavalt standardile ASTM D6866-18) mis tähendab, et 18% kogu toote koostisest on biopõhine. Biopõhine toode on hea vastupidavusega, kuid valik on nn „rohelisem“. Biopõhised toorained saadakse taimsetest jääkidest ning on taastuvad ja seega keskkonnasõbralikumad.

Kuni 75% Valtti Plus orgaanilisest süsinikust on biopõhistest toorainetest.

Biopõhine

Valtti Plus Color
Biopõhine puidulasuur Valtti Plus Color on hea vastupidavusega, kuid valik on nn „rohelisem“

Vaata videost, miks valida Valtti Plus Color biopõhine puidulasuur

Valtti Color - traditsiooniline lahustipõhine puidulasuur

Valtti Color on traditsiooniline lahustipõhine toonitav puidulasuur, mis imendub kergesti sügavale puidu pooridesse. Ei moodusta kilejat kihti pinnale. Tootel on väga hea ilmastikukindlus ja tõhus kaitse UV-kiirguse eest.

Toode on toonitav Valtti lasuuride ja puiduõlide värvikaardi järgi, kus on 39 värvitooni, mis sobituvad ümbritseva keskkonnaga ja toovad välja puidu kauni struktuuri. 

 

Valtti Color
Valtti Color
Valtti Color
Valtti Color. Toon: 5071 Tatti (Lasuuride ja puiduõlide värvikaart)
Puidulasuuriga töötlemine on lihtne!

Viimistletud pind kestab pikka aega kaunis vaid siis, kui kõik vajalikud eeltööd on hoolikalt tehtud ning aluspind viimistlemiseks ettevalmistatud. Oluline on kasutada kvaliteetseid maalritarbeid ja töödelda pinda õigete töövõtetega. Vali töötlemiseks sobivad ilmastikuolud.

Enne lasuurvärvimist on alati soovitatav teha proovitöö. Puidu tüüp ja puidu seisund mõjutavad lõplikku värvitooni ning tulemust.

Enne lasuurima hakkamist ja ka töö ajal tuleb lasuur kindlasti korralikult läbi segada. Vastasel korral võib tulemus jääda laiguline.

NB! Väldi värvimist kuuma ilmaga ja otsese päikese käes. Enne töö alustamist kata kinni ümbritsevad taimed ja põõsad, et kaitsta neid puidulasuuri pritsmete eest.

Loe siit, millised on enamlevinud vead maja värvimisel

Valtti Plus Complete
FASSAADI LASUURVÄRVIMISEL ON ABIKS TÖÖJUHENDID
Vaata tööjuhendeid siit
Vali parimad töövahendid

 

Anza Platinum Angled Outdoor välistööde pintsel

Platinum Angled Outdoor on Anza uusim ja parim välistööde pintsel, millega värvimine võtab vähem aega, sest pintsel mahutab eriti palju värvi. Selle pintsliga on lihtne värvida kuna pintsel liigub kergelt. Pintsli täiesti uut tüüpi kombineeritud sünteetilised harjased tagavad ühtlase värvikihi ning on väga vastupidavad. Värvides ei teki lihaspingeid, sest pintslil on kaldes ja eriti mugav käepide. Lisaks on spetsiaalne kork, mis hoiab pesemata pintsli kuivamast kuni 2 nädalat. Pintsel on kasutatav koos Anza pikendusvarrega. 

Laiused: 75 mm, 100 mm, 120 mm.

Anza Platinum Angled Outdoor
Anza Platinum Angled Outdoor pintsel

Anza Elite Outdoor välistööde pintsel

Elite Outdoor on enimmüüdud kvaliteetpintsel välitöödeks, millel on väga hea värvimahutavus ja kulumiskindlus. Käepide on mugavalt pehme ega libise käest. Saadaval on nii sirge kui kaldes nurgaga mudel. Pintsel sobib kõikidele värvitüüpidele ning on kasutatav koos Anza pikendusvarrega. 

Laiused: 75 mm, 100 mm, 120 mm.

 

Vaata Anza pintsleid siit

Loe siit nõuandeid, kuidas valida pintslit

Anza Elite Outdoor
Anza Elite Outdoor pintsel

Kui tekib lisaküsimusi, siis võta ühendust meie Värviliiniga. Jagame tasuta näpunäited kõikideks värvimistöödeks ning anname asjatundlikke nõuandeid VivacoloriTikkurila ja Anza toodete kohta. Oma küsimuse saad meile saata ka e- kirjaga varviliin@ppg.com

Värviliin on avatud E-R kl 9-17.

ee_tikkurila_paintline_est2022_horizontal_turqoise.jpg

on lisatud meelespeasse.
on eemaldatud meelespeast.
et