Nõuanded majale värvitooni valimiseks

Nõuanded maja värvitooni valimiseks

Maja värvimine on suur ettevõtmine ja see nõuab tavalisest põhjalikumat planeerimist. Suur otsus on ka värvitooni valimine, mille osas jagame kasulikke mõtteid ja soovitusi.

Tikkurila värvispetsialisti nõuanded värvitooni valimiseks

✔️ Võta arvesse hoone ümbrust

Ümbrus mõjutab värvide sobivust ja seab oma piiranguid sõltuvalt sellest, kas maja asub tiheda hoonestusega eeslinnas, maal, põllul, metsade keskel või järve ääres.

Värvitoonid tunduvad lähedalt ja kaugelt vaadates erinevad. Tumedad pinnad – toonist sõltumata – sulanduvad eemalt vaadates paremini loodusesse, aga heledad tulevad selgelt esile. Avaras ja valgusküllases kohas võib hoone värvitoon olla heledam, kuid tiheda metsa ääres tundub tumedam toon üldiselt sobivam.

Toonide tajumist mõjutab aastaaeg, ilm ja ümbruse muutumine aastaaegade vaheldudes. Sügisvärvides loodus, talvine lumi, kevadine rohelus ja suvine värvikirevus loovad kõik valitud toonile erineva raami.

Eeslinnades piiratakse värvivalikuid ühtlase mulje loomiseks. Kui kavatsed värvitoone põhjalikult muuta, pöördu enne kohaliku omavalitsuse poole. Muul juhul pööra tähelepanu ümbrusele, leia ideid loodusest ja valmis värvikombinatsioonidest.

 

✔️ Suurel pinnal tundub värvitoon heledam

Värvitoonid tunduvad suurel pinnal looduse tugevate toonide keskel heledamad ja säravamad kui värvikaardi pisikesel valge taustaga värvinäidisel. Vali värvikaardilt tumedam murtud toon, kui algul kavatsesid, sest nii saad üldiselt paremini soovitud tulemuse.

 

✔️ Meelespea välisvärvi tooni valimiseks

Välisvärvi tooni valides tuleb värviproovi vaadelda väljas päevavalguses ja püstisel pinnal. Soovitatav on värvida ruutmeetri-suurune proovipind. Väljas tundub värviproov sageli heledam ja sinisem kui siseruumides. Väljas kasutamiseks mõeldud toon tundub värvikaardi valgel taustal märgatavalt tumedam kui õiges keskkonnas. Värvuste tajumist mõjutab ka aastaaeg ja kellaaeg, sest maja fassaad paistab õhtuhämaras ja säravas hommikuvalguses täiesti erinev.

 

✔️ Proovitüki värvimine aitab kindla valiku teha

Tooni võib olla lihtsam valida, kui teha värviproov eraldi plaadile või puutükile, mida saab siis õiges valguses ja ümbruses vaadelda. Läbikumavat toodet kasutades tuleb meeles pidada, et värvitooni mõjutab ka alusmaterjali toon ja kvaliteet.

 

✔️ Proovi erinevaid värvitüüpe tasuta programmi abil

Tikkurila ColorUp! programmi abil saad valmispiltidel lihtsalt erinevaid värvikombinatsioone proovida. Programm võimaldab ka oma maja pilti kasutada.

 

Tikkurila ColorUp! programm

 

 

Populaarsed välisvärvid

Tumedad lemmikud

Tumedate toonide kasutamine puitfassaadidel on viimastel aastatel levinud. Tumedad toonid sulanduvad enamasti pehmelt meie maastikuga, muutes ühenduse loomise ümbritseva looduse ja hoone vahel lihtsaks. Tume fassaadivärv ei tähenda automaatselt ainult musta, vaid ka tumedatel toonidel on ilusad, tagasihoidlikud nüansid ja loomuliku valguse muutumine paneb pinnad kaunilt elama.

Must maja
D129 Korppi
Tumehall maja
Q841 Noki
Tume maja
Q829 Nuotio

Heledad lemmikud

Hele fassaad tuleb maastiku taustal selgelt esile ning hakkab silma juba kaugelt. Hele fassaad on läbi aegade olnud populaarne ja tähistas varem olulisi hooneid. Võrreldes valgeid toone loodusega, näed, et täiesti puhas valge mõjub väga erksana. Pehmema mulje jätab murtud valge, mis sulandub loomulikumalt looduslike toonidega.

Valge maja
Q818 Tiira
Helebeezh maja
Q819 Kide
Helehall maja
Q608 Ranta

Hallid lemmikud

Hall toon ei muuda pinda sugugi tuhmiks või värvituks. Endale meelepärase halli leidmine võib võtta aega kuna ümbritsev keskkond mõjutab oluliselt kuidas me halli tajume ning samuti toob ümbrus esile halli erinevad varjundid. Leia oma keskkonnaga sobituv hall ning naudi halli harmooniat. Kui su maja asub lopsaka looduse keskel, võiksid proovida sooja roheka või pruuni varjundiga halli. Kui aga maja asub avaramas keskkonnas, kus domineerib kivi ja taevast on palju näha, siis seal võib olla õige lahendus jahe sinakashall.

Hall maja
Q845 Halli
Hall maja
Q827 Valli
Hall maja
Q710 Aapa

Kui sobivate toonide valimine on keeruline, siis kasuta mobiiliäppi

Kasulik töövahend värvimise planeerimisel on Tikkurila Colour Master mobiiliäpp. Kas otsid inspiratsiooni majafassaadile värvitooni leidmiseks? Või on keeruline otsustada, missugune toon erinevate lemmiktoonide seast valida? Toonide valimine äpi abil on lihtne ja mugav nii fotol kui liitreaalsuses. 

 

Vali värvitoonid Tikkurila Colour Master mobiiliäpiga

Lihtne terrassi uuendamine

Värskenda terrass Valtti Plus Terrace Oil puiduõliga, mis on saadaval kolme kauni valmistoonina: pruuni, halli ja mustana.

Pruun terrass
PRUUN
Must terrass
MUST
Hall terrass
HALL
on lisatud meelespeasse.
on eemaldatud meelespeast.
et