terrass

Terrasside ja lehtlate trendid

Käesoleva aasta trendide märksõnadeks on lihtsus, naturaalsed detailid ja keskkonnasõbralikud valikud. Samuti must ja hall puiduõli ning terrass kui elutoa pikendus. Siit leiad väikese galerii selle aasta suundadest.

Suveparadiis taimedega

Moes on kasutada rohkelt taimi nii interjööris kui ka terrassil, rõdul või lehtlas. Vali taimed enda eelistuse järgi: kas soovid kasvatada õitsvaid taimi, maitsetaimi või lausa köögivilju. Kasuta taimede paigutamisel erineva suuruse ja kujuga potte.

Kuigi taimed vajavad ka hoolt, siis boonuseks on see, et nad kutsuvad meid rohkem aega veetma värskes õhus.

NIPP! Kui ruumi on vähe, siis pane taimepotid laest rippuma või kinnita seintele. 

terrass

Kergesti hooldatavad materjalid ja naturaalsed detailid

Aia või terrassi kaunistamine ja hooldamine ei tohiks olla aeganõudev ega keeruline. Üha populaarsemaks on muutumas kergesti hooldatavad materjalid: betoon, kivi, metall. Vali istumisnurka pehmed ja ilmastikukindlad padjad. 

Erinevaid looduslikke värvitoone ja lillemustreid saab kergesti lisada ka terrassil olevatesse tekstiilidesse või muudesse kaunistustesse, mis muudavad aia ilme heledamaks.

NIPP! Kui igatsed suuremat muutust, saad oma terrassile ka veidi särtsu lisada, värvides mööbliesemed erksaks.

terrass
taimed terrassil
terrass
rippkiik

Koht lihtsalt lõõgastumiseks

Koht lõõgastumiseks on nüüd terrassi oluline osa. Suured diivanid, võrkkiiged, mediteerimiskohad ja enesele keskendumine on kõik sel aastal stiilsed. 

Kujunda aed paigaks, kus saad keskenduda oma heaolule: lisa ripp- või võrkkiik, laud hommikukohvi joomiseks, looduslikke materjale või lihtsalt rohelisi lopsakaid taimi. Ära unusta lisada ka rohkelt pleede ja patju.

 

Kasuta keskkonnasõbralikke materjale

Jätkusuutlikkus ja keskkonnasõbralikkus on jätkuvalt megatrendid, mis ümbritsevad meid üha rohkem igapäevaelus, ka välidekoratsioonides. Pole vaja osta uut terrassilauda või -tooli, kui puiduõliga saab vanad esemed taas ellu äratada. Proovi näiteks biopõhist Valtti Plus Terrace Oil või Valtti Plus Wood Oil puiduõli õuemööblile või terrassile. Patio Verso on veepõhine taimsete õlide baasil puiduõli, mis sobib spetsiaalselt puidust istutuskastidele või ka kasvuhoone sisepindadele, kus kasvatada söödavaid taimi.

Välidekoreerimise trendid on seotud looduslike materjalidega: puit, rotang, džuut, savi, bambus. Kasuta mööblina, korvidena jne, mis näevad kenad välja.

NIPP! Valmista ise terrassimööbel vanadest kaubaalustest või rippkiik lauajupist ja nööridest riputamiseks.

vana laud
vana tool
kiik
valgustus

Valgustus lisab hubasust


Valgustus on terrasside kaunistamisel oluline element. Laternad ja valgusketid aitavad õdusaid ning hubaseid õhtuid veeta. Varu ka pleede ja tekke, et saaksid terrassimelu nautida iga ilmaga tuulistest kevadpäevadest varasügiseste jahedate õhtuteni.

Laiendatud elutuba

Väliruume ei peeta enam siseruumidest eraldatuks, vaid pigem laienduseks. Paljude jaoks ongi terrass laiendatud elutuba. 

Kui sul on suurem terrass, siis kujunda sellest mõnus koht, kus saab suvel veeta enamuse oma päevast: lisa istumisnurgale eraldi grillimisnurk või lausa väliköök ja kui mahub, siis eraldi söögilaud.

NIPP! Too terrassile vaip. Sobiv vaip terrassil lisab väliruumi koduse tunde. Vaiba valikul veendu, et see sobib välistingimustes kasutamiseks, kuna see puutub kokku niiskuse ja otsese päikesevalgusega.

terrass
vaip terrassil
elutoa pikendus
TERRASSI ÕLITAMISEL ON ABIKS TÖÖJUHENDID
Vaata tööjuhendeid siit

Kui Sul tekib küsimusi lasuurvärvimise kohta, siis võta ühendust meie Värviliiniga helistades tasuta telefonil 12011.

Oma küsimuse võid saata ka siit või kirjuta e-kiri varviliin@ppg.com.

 

ee_tikkurila_paintline_est2022_horizontal_turqoise.jpg

 

Telli Tikkurila uudiskiri

Saadame sulle kasulikke artikleid, tooteuudiseid ja kutseid koolitustele ning üritustele. Saadame uudiskirju umbes kord kvartalis. Kui soovid uudiskirja saamisest loobuda, siis saad oma tellimuse igal ajal tühistada.

OLE KURSIS UUDISTEGA
Telli uudiskiri
on lisatud meelespeasse.
on eemaldatud meelespeast.
et