Nõuandeid terrassi ja aiamööbli hooldamiseks

Nõuandeid terrassi ja aiamööbli hooldamiseks

Loe nõuandeid, kuidas terrassi ja aiamööblit hooldada ning neid vähese vaevaga suurepärases seisukorras hoida.

Terrassi või aiamööbli õlitamine on suvehooajal ühed levinumad tööd, mida ette võetakse. Õues asuvad puitpinnad vajavad regulaarset hooldust, et püsida kaua kaunis ning pidada vastu loomulikule kulumisele.

Põhjalik eeltöö, head töövahendid ja õiged töövõtted tagavad kauni terrassi pikaks ajaks. Jälgi puidu seisukorda ja kui puiduõli hakkab kuluma, tee vajadusel uus pinnatöötlus. Hooldustöötlemise aega mõjutavad asukoht, ilmakaared ja ilmastikutingimused. 

Üks üldine reegel on puitpindade puhtana hoidmine puulehtedest ja suuremast lumest.

Nõuandeid terrassi ja aiamööbli hooldamiseks

Nõuandeid terrassi ja aiamööbli hooldamiseks

Ettevalmistustööd

 

  • Veetilga test on lihtne meetod puiduõliga töödeldud pinna seisundi testimiseks. Kui veetilk imendub kiiresti puitu, tähendab see, et õlitatud pind on kulunud ja vajab uuesti töötlemist. Kui veetilk püsib kumer, on see märk sellest, et terrassipind on endiselt heas seisukorras.
  • Õlitamisel kilekihi tekke vältimiseks peab puidu pind olema õlitamisel poorne. See tähendab, et enne õlitama hakkamist tuleb pindadelt võimalikult palju vana õli maha saada. Kui pesemisest ei piisa, kasuta pinnalejäänud vana õlikihi lihvimiseks liivapaberit.
  • Vana terrassi puhul kontrolli enne õlitamist puidu seisukorda. Kui puit on pehkinud ja lõhenenud, siis tuleb kahjustunud lauad välja vahetada ja lahtised puidukiud maha lihvida, et õli saaks paremini puitu imenduda.
  • Varem töödeldud pinna värvitoon võib mõjutada hooldusvärvimise või õlitamise uut värvitooni. Veendu, et töödeldud pind oleks korralikult pestud ja vana õli maha kraabitud.
  • Pinna puhastamisel kasuta Tikkurila spetsiaalset puhastusvahendit Terassi- ja Kalustepesu, mis eemaldab vana õli jäägid, avab puidupoorid ning valgendab tumenenud ja halliks tõmbunud puitpinna. Pese ja kuivata korralikult! Lase terrassil sooja ja kuiva ilma korral öö läbi kuivada. Puiduõli imendub paremini, kui pind on kuivanud.

Õlitamine

 

  • Kevade lõpp ja suve algus on hea aeg terrassi õlitamiseks, kuna puitpinnal oli piisavalt aega kevadel kuivada. Kui plaanid õlitama hakata, siis kontrolli eelnevalt ilmateadet! Õlitamiseks on parim osaliselt pilves ja soe ilm. Temperatuur peab olema vähemalt +5 kraadi, ideaalis +20 kraadi ümber. Otsese päikese käes ei soovita õlitada. Väldi kuumenenud pinna õlitamist, sest õli ei jõua pinda imenduda ning kuivab liiga kiiresti. Pärast õlitamist võiks olla vähemalt üks vihmavaba päev, et pind saaks korralikult kuivada. Väldi hilja õhtul õlitamist, sest õli ei jõua piisavalt kuivada enne öist kastet.
  • Soovitame puiduõli kasutada toonitult, sest toonimisel lisatud pigment kaitseb puitu UV-kiirguse eest ja hoiab ära puidu halliks muutumise.
  • Varem õliga töödeldud pinda tohib hooldada ainult õliga.
  • Osta puiduõli alati vastavalt oma õlitatava pinna suurusele. Üle jäänud õli ei säili avatud purgis kaua.
  • Enne õlitamist ja ka töö ajal tuleb õli kindlasti korralikult läbi segada. Vastasel korral võib tulemus jääda laiguline.

NÕUANNE! Suurt terrassi õlitades edeneb töö tunduvalt kiiremini seda kahekesi tehes. Näiteks üks kannab õli terrassipadjaga pinnale ning teine teeb vajadusel pintsliga üle terrassilaudade vahed ning eemaldab lapiga üleliigse õli.

Terrassi õlitamine
Anza

Eriti mugav on õlitamiseks kasutada Anza uut kaks-ühes-terrassipatja, mille komplektis on ka lihvtald. Ergonoomilise terrassipadjaga saab terrassi õlitatud kiirelt ja mugavalt ning selle saab ühendada ka pikendusvarrega.

Anza valikust leiab ka tõhusa terrassipesuharja ning mahuka terrassipintsli, millele saab kinnitada pikendusvart.

 

Rohkem infot Anza terrassitoodete kohta leiad siit

Terrassi õlitamisel on abiks tööjuhendid
Vaata tööjuhendeid siit

Vaata õppevideodest, kuidas puhastada ja õlitada terrassi

Kui Sul tekib küsimusi terrassi õlitamise kohta, siis võta ühendust meie Värviliiniga helistades tasuta telefonil 12011.

Oma küsimuse võid saata ka siit või kirjuta e-kiri varviliin@ppg.com.

ee_tikkurila_paintline_est2022_horizontal_turqoise.jpg

on lisatud meelespeasse.
on eemaldatud meelespeast.
et