AS Tikkurila

AS Tikkurila on Eesti värvitootja, mille eelkäijaks on 1992. aastal asutatud AS Eesti Värv. Ettevõte turustab Vivacolori ja Tikkurila värve, lakke ja pahtleid ning Anza maalritarbeid.

AS Tikkurila kuulub alates 2021. aastast PPG kontserni. PPG Industries, Inc on ülemaailmne värvide, pinnakatete ja erimaterjalide tarnija. Pennsylvanias Pittsburghis asuva peakorteriga PPG müüb värvitooteid enam kui 70 riigis üle maailma.

Tikkurila värvid, lakid, pahtlid jt tooted on müügil enam kui 80 kaupluses üle Eesti.

AS Tikkurila väärtustab tervist ja ümbritsevat keskkonda. Esimese värvitootmisettevõttena Eestis väljastati AS-le Tikkurila 1994. aastal kvaliteedistandardi ISO9002 (nüüd ISO9001) sertifikaat. 1998. aastal anti ettevõttele keskkonnasertifikaat ISO14001. 2002. aastal liitus Eesti värvi- ja lakituru liider AS Tikkurila esimese värvifirmana Eesti Keemiatööstuse Liidu ja Keskkonnaministeeriumi vahelise vabatahtliku programmiga Hoolime ja Vastutame (Responsible Care). Vivacolor sortimendis leidub mitmeid Eesti Allergialiidu tunnustuse ja Põhjamaade Luigemärgisega tooteid, mis sobivad kasutamiseks ka allergikutele.


Vivacolor ja Tikkurila värvidega on värvitud Eestis ligi 100 suuremat ja olulisemat ühiskondlikku ehitist, nende seas ka Presidendiloss, Stenbocki maja ja Estonia teater.

 

AS Tikkurila üldkontaktid leiad siit

 

Loe Tikkurila ajalugu siit

AS Tikkurila
on lisatud meelespeasse.
on eemaldatud meelespeast.
et