heledaks värvitud elutuba

Viis nõuannet elutoa värvitooni valimiseks

Elutoa värvitooni valimine võib olla paras proovikivi, sest selles ruumis kasutatakse nii palju erinevaid mööbliesemeid ja materjale. Tikkurila värviekspert annab nõu, kuidas valida oma elutoale täpsed õiged värvitoonid.

Elutuba kasutatakse mitmel erineval otstarbel – seal puhatakse, võetakse vastu külalisi ning veedetakse meeldivalt aega koos perega või hoopis omaette. Osa mööbliesemetest on kogunenud elu jooksul, mõned on uued leiud ja on ka neid, mida oled kaua endale ihaldanud. Eriti raske võib olla valida seina värvitooni, sest selleks tuleb paljusid tegureid arvesse võtta. 

Kas otsid inspiratsiooni seina värvitooni leidmiseks? Või on keeruline otsustada, missugune toon erinevate lemmiktoonide seast valida? Ekspertide abiga lõime Colour Master mobiiliäpi, et Sul oleks lihtsam kodukujundamise unistused ellu viia ja inspiratsiooni saada.

Katseta värvitoone virtuaalselt Colour Master mobiiliäpiga

 

Tikkurila värvieksperdid annavad viis nippi, mille abil on lihtne elutoa seinavärvust valida!

 

1. Missugune on Sinu stiil?

Mis sobib ühele, ei pruugi tingimata kõigile meeldida. Elutoa värvivalikut planeerides mõtle sellele, mis toonid Sulle meeldivad ja mis sobivad kõige paremini Sinu stiiliga, mis värvitoon loob meeldiva ja rahuloleva tunde. See on Sinu kodu – muuda see oma kuningriigiks. 

Kui Sulle meeldivad tekstuurid, siis proovi Tikkurila efekt- ja struktuurvärve. Ka tagasihoidlikud toonid võivad muutuda elavaks tekstuuri ja erinevate värvimistehnikate abil. Selle kohta leiad lisateavet Unique efektseinte ideede lehelt. 

 

2. Mõtle toa meeleolule 

Milline on elutoa valgustus? Valgustus ja värvitoonid koos loovad elutoa meeleolu. Kas tahad oma elutoas jahedat ja rahulikku või sooja pehmet tunnet? Kui kujutad selgelt ette, mis tunnet tahad luua, võid liikuda edasi õige värvitooni valimise juurde. 

3. Vaatle värvikaarte oma elutoas

Vali värvitooni selles kohas, kus seda hakatakse kasutama, toas oleva mööbli, tekstiili ja valgustuse juures. Mõtle, mis tundeid see toon Sinus tekitab ja kuidas see sealses keskkonnas paistab. 

 

4. Läikiv või matt – vali läikeaste praktiliste kaalutluste põhjal 

Kui peres on väikseid lapsi või koduloomi, siis on soovitatav valida värvi läikeaste praktiliste kaalutluste põhjal. Poolmatt pind talub puhastamist paremini kui täismatt.

 

5. Katseta julgesti 

Vali värvitoon endale ja oma perele, mitte teistele. Toonidega võib julgesti mängida ja seinad ei pea igaveseks sama värvi jääma. Värvitooni saab alati muuta, kui stiil ja maitse muutuvad. Muuda või lisa toone vastavalt omaenda sisetundele. 

on lisatud meelespeasse.
on eemaldatud meelespeast.
et