heledaks värvitud elutuba

Viis nõuannet elutoa värvitooni valimiseks

Elutoa värvitooni valimine võib olla kenake proovikivi, sest seal kasutatakse nii palju erinevaid mööbliesemeid ja materjale. Tikkurila värviekspert saab anda nõu, kuidas valida oma elutoale täpsed õiged värvused.

Elutuba kasutatakse mitmel erineval otstarbel – seal puhatakse, võetakse vastu külalisi ning veedetakse meeldivalt aega koos või omaette. Mööbliesemetest on osad kogunenud elu jooksul, mõned on uued leiud ja on ka neid, mida oled kaua endale ihaldanud. Eriti raske võib olla valida seinavärvust, sest selleks tuleb paljusid tegureid arvesse võtta. 

 

Tikkurila värvieksperdid annavad viis nippi, mille abil on lihtne elutoa seinavärvust valida!

1. Pane tähele omaenda stiili

Mis sobib ühele, ei pruugi tingimata kõigile meeldida. Oma elutoa värvivalikut kavandades mõtle, mis värvus sulle meeldib ja sobib kõige paremini su isikliku stiiliga, mis värvus loob sinus meeldiva ja rahuloleva tunde. See on sinu kodu – muuda see oma kuningriigiks. 

Kui sulle meeldivad tekstuurid ja soovid kujundada sisekujunduse elemente, proovi Tikkurila efektvärvide ideid. Isegi tagasihoidlikud toonid võivad muutuda elavaks tekstuuri ja erinevate värvimistehnikate abil. Selle kohta leiad lisateavet Tikkurila Unique ideedest. 

2. Mõtle meeleolule 

Milline on elutoa valgustus? Valgustus ja värvus loovad koos elutoa meeleolu. Kas tahad oma elutoas jahedat ja rahulikku, soojalt pehmet ja kallistavat või avarat tunnet? Kui kujutad selgelt ette, mis tunnet tahad luua, võid liikuda edasi õige värvuse valimise juurde. 

3. Vaata värvikaarte oma elutoas

Vali värvitooni selles kohas, kus seda hakatakse kasutama, toas oleva mööbli, tekstiili ja valgustuse juures. Mõtle, mis tundeid see värvus sinus tekitab ja kuidas see sealses keskkonnas paistab. 

4. Läikiv või matt – vali läikeaste praktiliste kaalutluste põhjal 

Täismatt sisevärv Harmony annab värvitoone edasi rahulikult ja ühtlaselt. See on kaunis ja lõdvestav lahendus näiteks elutuppa, kus seinu pidevalt tugevalt ei kasutata.

Kui peres on väikseid lapsi või koduloomi, siis on soovitatav valida värvi läikeaste praktiliste kaalutluste põhjal. Poolmatt ja matt pind talub puhastamist paremini kui täismatt.

5. Proovi julgesti 

Vali värvitoon endale ja oma perele, mitte teistele. Toonidega võib julgesti mängida ja seinad ei pea igaveseks sama värvi jääma. Värvi saab alati muuta, kui stiil ja maitse muutuvad. Muuda või lisa värve vastavalt omaenda sisetundele. 

on lisatud meelespeasse.
on eemaldatud meelespeast.
et