Maalritarvete puhastamine

Maalritarvete puhastamine

Kuidas tuleks maalritarbeid pärast värvimistööd puhastada? Siit leiad käepärased juhised pintslite ja värvirullide puhastamiseks.

Kasuta kvaliteetseid pintsleid ja värvirulle, sest ainult nii saavutad värvimisel hea lõpptulemuse. Kui värvimistööd on lõpetatud, siis ära unusta puhastada ka maalritarbeid. Värvimisel kasutatud töövahendite eest tasub hoolt kanda, sest samade vahenditega saab ka edaspidi teostada uusi põnevaid värvimisprojekte.

 

 • Puhasta pintslid ja värvirullid kohe pärast kasutamist, et järgmisel värvimisel saaksid taaskasutada samu vahendeid. Eemalda pintslilt ja rullilt liigne värv, tõmmates üleliigne värv näiteks värvipurgi serva külge või kuivata see paberi või ajalehe sisse.
 • Kui plaanid värvimistööd järgmisel päeval jätkata, siis pane värvine pintsel või rull kilekotti. Teibi kilekott tihedalt ümber töövahendi käepideme. See säästab täiendavat pesutööd ja töövahendid on valmis järgmise päeva värvimiseks.
 • Kui unustasid töövahendid puhastada ning pintslid on juba kuivad ja kõvaks läinud, proovi neid leotada Tikkurila Pensselipesu puhastusvahendiga. Kui see ei aita, viska kuivanud töövahendid segaolmejäätmete hulka.

 

Veepõhised tooted

 • Veepõhiste toodetega värvimisel soovitame töövahendite pesemiseks kasutada Tikkurila Pensselipesu puhastusvahendit või vett ja seepi.
 • Ära pese värvimisvahendeid jooksva vee all.
 • Vala vesi või Pensselipesu eraldi anumasse ja pane pintsel või värvirull sinna likku. Pärast leotamist eemalda paberiga pintslilt üleliigne Pensselipesu ja värvi segu ning alles seejärel loputa pintslit kraani all.

 

Pesemisjäätmed tuleb käidelda õigesti:

 • Pesemisjäätmed tuleb viia ohtlike jäätmete kogumispunkti. Lase värvijäägil pesemisnõu põhja vajuda. Läbipaistvat, värvipesust eraldunud Pensselipesu vahendit saab uuesti kasutada. Lase värvijäägi sademel anumas kuivada ja viska kuivanud sade ära segaolmejäätmetena.
 • Vaata lehelt kuhuviia.ee, kus on kõige lähem koht jäätmete äraandmiseks ning tutvu ka jäätmete sorteerimisjuhendiga.

 

 

Lahustipõhised tooted

 • Lahustipõhise värvi või lakiga töötamisel on töövahendite puhastamiseks soovitatav kasutada Tikkurila Pensselipesu puhastusvahendit või kasutatava toote soovitatud vedeldit (vt täpsemat juhist tootekirjeldusest).
 • Ära pese värvimisvahendeid jooksva vee all.
 • Valage Pensselipesu või lahusti eraldi anumasse ja pane pintsel sinna likku. Pärast leotamist eemalda paberiga pintslilt üleliigne Pensselipesu ja värvi segu. Vedeldajaga pestud pintsel jäetakse kuivama, Pensselipesuga immutatud pintslit peab eraldi anumas veega loputatama.

 

Pesemisjäätmed tuleb käidelda õigesti:

 • Pesemisjäätmed tuleb viia ohtlike jäätmete kogumispunkti. Pensselipesu kasutades võid värvijäägil lasta pesemisnõu põhja vajuda. Läbipaistvat, värvipesust eraldunud Pensselipesu vahendit saab uuesti kasutada. Sade tuleb viia ohtlike jäätmete kogumispunkti.
 • Vaata lehelt kuhuviia.ee, kus on kõige lähem koht jäätmete äraandmiseks ning tutvu ka jäätmete sorteerimisjuhendiga.

 

Loe siit, kuhu viia värvijäägid

Tutvu kvaliteetsete Anza maalritarvetega siin

 

Kui Sul on värvimisalaseid küsimusi, siis helista meie Värviliinile.

Jagame tasuta näpunäited kõikideks värvimistöödeks ning anname asjatundlikke nõuandeid VivacoloriTikkurila ja Anza toodete kohta. Oma küsimuse saad meile saata ka e- kirjaga varviliin@ppg.com. Värviliin on avatud E-R kl 9-17.

ee_tikkurila_paintline_est2022_horizontal_turqoise.jpg

on lisatud meelespeasse.
on eemaldatud meelespeast.
et