Color Now 2020

Kuidas sobitada kokku matte ja läikivaid värve?

Enamikule on kodukujunduses matid värvitoonid kõige turvalisem valik. Ent matte ja läikivaid pindu julgelt kokku sobitades saab luua ootamatu ja nauditavalt stiilse välimuse, mis räägib enda eest.

Plaanid muuta oma kodu välimust? Just nüüd on suurepärane aeg mängida erinevat tooni ja tüüpi värvidega! Matid värvid on olnud juba mõnda aega populaarsed, ent nüüd on trendikad hoopis läikivad seinad, põrandad ja laed.

Color Now 2020

Läikivad pinnad on vastupidavad ja lihtsad puhastada, ent matid pinnad varjavad paremini puudusi ja defekte

 

Mattide ja läikivate pindade kombineerimine muudab kodukujunduse huvitavamaks.

Värvimist plaanides on mõistlik mõelda hoolega läbi, millised pinnad värvida täismatiks, näiteks Harmony sisevärviga, ja milliste jaoks valida läikiv või poolläikiv värv nagu näiteks Betolux Akva või Helmi mööblivärv. 

Matid ja läikivad pinnad loovad ruumis erineva õhustiku ning peegeldavad valgust erineval moel. Läige tõstab värvid esile ja peegeldab valgust, matt aga neelab valgust ja mõjub seintel pehmemalt. See jätab ruumist ka paremini tasakaalustatud ja rahulikuma mulje.

Läikiv või matt värv?

 

Mida läikivam pind on, seda nõrgemalt sellele mustus nakkub. Kuigi defektid ja värviparandused paistavad läikival pinnal hästi silma, on pinda lihtne puhastada. Matti pinda on aga tihti lihtsam üle värvida, kui püüda sellelt plekki eemaldada. Matt viimistlus võrreldes läikivaga varjab puudusi paremini – läikival pinnal hakkab iga defekt silma.

Ära pelga värve kombineerida! Erinevates ruumides läikivaid ja matte pindu kokku sobitades saab muuta kodu palju elavamaks, üleöö!

Color Now 2020
Läikiv sein

Vali läikiv värv, kui…

  • soovid, et pinda oleks lihtne puhastada;
  • soovid, et viimistlus oleks vastupidav;
  • soovid mängida kontrastidega ja valguse peegeldumisega.

 

Vali matt värv, kui...

  • soovid, et pinnad näiks pehmed;
  • soovid luua rahuliku õhustiku (elutoas ja magamistoas);
  • soovid, et värv varjaks puudusi ja defekte;
  • eelistad otsustada turvalise lahenduse kasuks.
Matt sein
on lisatud meelespeasse.
on eemaldatud meelespeast.
et