Kuidas valida sisekujundamisel värvitooni?

Värvitoonil on suur võim. See loob meeleolu, määratleb stiili ja mõjutab meie emotsioone. Niisiis, kuidas valida, millist värvitooni kasutada?

Täiuslikud värvitoonid seintele

Käesoleval lehel annab meie värviekspert Sulle nõuandeid, kuidas valida värvitooni.

Värvitoon peegeldab Sinu maitset ja stiili

Meie kodud peegeldavad meie isikupära. Koju värvitoonide valimisel proovi mõelda, mis Sulle ja Su perele meeldib ning mis teie kodus olevat stiili täiendab. Millised on Sinu lemmikvärvitoonid, mis tuju tõstavad? Ära pelga end väljendada ega minna vastuollu üldise arvamusega. Lõppude lõpuks on see Sinu kodu ja Sina otsustad, missuguste toonide keskel Sa ennast hästi tunned.

Värvikaart

Valgus ja värvitoonid määravad ruumis meeleolu

Valgus ja värvitoonid koos loovad toa meeleolu. Milline on valgus ruumis, kus plaanid värvida? Kas elad kohas, kus on palju loomulikku valgust või kus on pigem hämar? Millist lõpptulemust soovid? Kas soovid jahedat ja rahulikku, avardavat tunnet või hoopis maalähedasi ja pehmeid sooje toone?

Vali värvitoonid selles kohas, kus hakkad seda kasutama, toas oleva mööbli, tekstiili ja valgustuse juures. Mõtle, mis tundeid see toon Sinus tekitab ja kuidas see sealses keskkonnas paistab. Kas Sa eelistaksid heledamat või tumedamat, külmemat või soojemat varianti? Vaata, kuidas toonid muutuvad erinevas valguses.

Kui valikusse on jäänud vaid paar tooni, tee lõplik valik. Heaks reegliks on valida veidi heledam ja mahedam võrreldes esialgse tooniga.

colour master app

Katseta värvitoone virtuaalselt Colour Master mobiiliäpiga

Kas otsid inspiratsiooni seina värvitooni leidmiseks? Või ei suuda otsustada, missugune toon erinevate lemmiktoonide seast valida? Toonide valimine äpi abil on lihtne ja mugav nii fotol kui liitreaalsuses.

Colour Master äppi on lihtne kasutada

Ekspertide abiga lõime Tikkurila Colour Master mobiiliäpi, et Sul oleks lihtsam kodukujundamise unistused ellu viia ja inspiratsiooni saada. Katseta värvitoonide sobivust näiteks oma toast tehtud fotol või otse liitreaalsuses.

Äpi abil saab ka värvitoone tuvastada - kui märkasid ilusat värvikombinatsiooni Instagramis või ajakirjas ja soovid teada saada nende toonide ligilähedasi Tikkurila värvikaardi tooninumbreid, siis äpp aitab Sul need toonid tuvastada. Inspiratsiooni saamiseks ja värvimaailma trendidega tutvumiseks loe artikleid värvispetsialistide soovitustest. Äpis saad tutvuda ka Tikkurila kõige populaarsemate värvikaartidega ja tutvuda sobilike toodetega.

Tee proovivärvimine

Kui Sa ei suuda valikut teha, värvi välja ruutmeetri suurune ala sellel seinal, mida plaanid värvida, ning jälgi tooni muutumist erinevas valguses ja kellaajal ning tunneta värvitooni sobivust teiste ruumis olevate esemetega.

Värvitoon purgis võib erineda sinu valitud toonist. Värv muudab oma tooni kuivades.

NIPP! Parimaks tulemuseks on vaja alati vähemalt kaht kihti värvi.

Läikiv või matt viimistlus?

Kui oled värvitooni välja valinud, siis tee otsus, kas soovid seina värvida mati või läikiva värviga. Läikeastet valides pea meeles, et poolmatt pind talub puhastamist paremini kui täismatt. Kui peres on väikseid lapsi või koduloomi, siis on soovitatav valida värvi läikeaste praktiliste kaalutluste põhjal.

Oluline on teada, et läikiv värv toob esile aluspinna ebatasasused ja matt värv peidab neid.

Loe siit nõuandeid, kuidas kombineerida matte ja läikivaid värve

Saa inspiratsiooni sisustusstiilidest

Tunneta Värvi uuel värvikaardil on 216 hoolikalt valitud värvitooni.
Oleme loonud Sulle inspiratsiooniks kuus erinevat sisustusstiil: klassikaline, modernne, boheemlik, luksuslik, nostalgiline ja eklektiline.  

Kõik kuus stiili sisaldavad neutraalseid ja aktsentvärvitoone, mille abil saad kerge vaevaga luua unistuste kodu. Kokkusobivate värvitoonide valimine ei ole kunagi varem nii lihtne olnud!

Kuus sisustusstiili

Iga stiili juures on toodud neutraalsete ja aktsenttoonide palett, mis sobivad omavahel kokku ja mille järgi on lihtne tooni valikul otsuseid teha.

Ajatu klassikaline interjöör võlub oma soojuse ja väljapeetud ehedusega. Harmoonilises värvipaletis kombineeruvad neutraalsed maalähedased toonid läbimõeldud aktsentvärvidega, luues rahuliku ja hubase atmosfääri.

Boheemlik stiil on hubane, maalähedane ja sisustatud pika aja jooksul. See on rahustav ja kutsuv, täiendatud looduslike materjalidega ning soojades toonides.

Luksuslikust interjöörist õhkub elegantsi ja glamuuri. Luksusliku stiili värvipalett pakub täiuslikke toone mõjuvõimsa interjööri jaoks, kus sametisi heledaid toone täiendavad rikkalikud aktsentvärvitoonid.

Nostalgilist stiili iseloomustavad soojad maalähedased värvid ja kaunis ajatu disain. Erinevate ajastute hingus lisab ruumile dimensioone ja muudab sisekujunduse eriliseks.

Eklektiline stiil on kombinatsioon üllatavatest ja elavatest sisustusdetailidest ning julgest värvikasutusest.

Modernne stiil on lihtne ja hoolikalt läbimõeldud. Kaasaegne interjöör võib olla neutraalne ja minimalistlik, kuid mitte igav.

Vaata Tunneta Värvi värvikaardi toone siit    
 

Kuidas valida seintele ja lagedele õiget värvi?

Milline värvitoode valida elutoa seina värvimiseks? Millise värviga saab värvida vannitoas jt märgades ruumides? 

Vaata nõuandeid ja vali õiged tooted.

OLE KURSIS TIKKURILA UUDISTEGA
Telli uudiskiri
on lisatud meelespeasse.
on eemaldatud meelespeast.
et