Kuhu viia värvijäägid?

Mida teha värvijääkidega?

Hoiame koos keskkonda! Loe siit lehelt, mida teha, kui peale värvimistöid jääb värvi järele.

Peale värvimistöid jäävad järele värvised pintslid ja muud maalritarbed ning värvipurgid, kus võib ka veel värvi sees olla. Loe artiklist, mida nendega edasi teha.

 

 

Kuhu viia värvijäägid?

Vedelad värvijäätmed (värvid, lakid, vedeldid, lahustid) on ohtlikud jäätmed ja need tuleb viia jäätmejaama või ohtlike jäätmete konteinerisse. Ära vala värvitoote jääke kanalisatsiooni, veekogusse või pinnasesse isegi mitte siis, kui toode on veepõhine. Värvis sisalduvad ained raskendavad näiteks veepuhastusprotsessi puhastusjaamades. Ladestades pakendijäätmeid prügilasse koos muude segaolmejäätmetega tekitatakse loodusele olulist kahju, kuna nende lagunemine ja muutumine mullaks võtab aega sadu ja mõne pakendi puhul isegi tuhandeid aastaid. Pakendijäätmed on väärtuslikuks tooraineks erinevate toodete tootmisel ja nende taaskasutamine aitab säästa loodust.

Tutvu sorteerimisjuhistega

Täiesti kuivanud värvijäägid ja tühjad värvipurgid võib ära visata olmeprügiga. Tühjasid värvipurke saad peale puhastamist ka taaskasutada.

Vaata kaardilt, kuhu viia värvijäägid

Kuhu viia värvijäägid
Kuhu viia värvijäägid?

Mida teha, kui värvimistöödest jäi värvi alles?

 

Kui purki on veel natuke värvi jäänud, siis ava kaas ja lase sel kuivada. Täiesti kuivanud värvijäägid võib ära visata olmeprügiga.

 

Kui värvi jäi alles rohkem ja see on veel kasutuskõlblik, siis saad seda hoiustada korralikult suletud kaanega purgis pakendil toodud aja. Puhasta purgikaas värvist, et seda oleks hiljem lihtsam avada. Hoia värvi alati originaalpurgis. Veepõhist värvi hoiusta plusstemperatuuridel, sest korra juba läbikülmunud värv ei ole kasutuskõlblik.

 

NB! Kui soovid hiljem selle värviga veel värvida, siis kontrolli värvi kõlblikkust: välimust, koostist ja lõhna. Pintselda värvi eraldi pinnale, nt papile. Kui pind kuivab vastavalt toote etiketil olevale juhisele ning värv ja värvitoon näevad head välja, siis võid toodet kasutada.

Kuidas plast- ja metallvärvipurke taaskasutada? 

 

Veepõhiste värvide tühjasid plast- ja metallpurke saab ka ise taaskasutada. Vanu metallist värvipurke saad üle värvida ja kaunistada ning hoida seal näiteks pliiatseid. Suuremas värvipurgis saad hoida pintsleid jm töövahendeid.

Vanad värvipurgid sobivad ka näiteks aias kasutamiseks: taimede istutamiseks või kastmisvee kogumiseks.

Vana metallpurk
Vana metallpurk värviti üle Otex Akva nakkuva kruntvärviga ja Taika Helmiäismaali kuldse pärlmuttervärviga.

Loe siit, kuidas puhastada värviseid pintsleid ja värvirulle

 

Kui Sul on värvimisalaseid küsimusi, siis helista meie Värviliinile.

Jagame tasuta näpunäited kõikideks värvimistöödeks ning anname asjatundlikke nõuandeid VivacoloriTikkurila ja Anza toodete kohta. Oma küsimuse saad meile saata ka e- kirjaga varviliin@ppg.com. Värviliin on avatud E-R kl 9-17.

ee_tikkurila_paintline_est2022_horizontal_turqoise.jpg

on lisatud meelespeasse.
on eemaldatud meelespeast.
et