Soovitused seina värvimiseks veepõhiste värvidega

Soovitused seina värvimiseks veepõhiste värvidega

Kas teadsid, et vale värv võib mõjutada siseõhu kvaliteeti?

Tikkurila soovib lisaks keskkonnasäästlikule tootmisele valmistada tulevikus üha rohkem tooteid, mis on keskkonnasõbralikumad. See tähendab muu hulgas ka veepõhiste värvide veelgi suuremat tootmise suurendamist. Tervet maailma tabanud pandeemia on toonud kaasa uue huvi kodu renoveerimise ja kaunistamise vastu. 2021. aastal oli 84% meie poolt müüdavatest tavatarbijale mõeldud värvidest veepõhised ning oma toodete puhul oleme seadnud eesmärgiks, et 2030. aastaks on 98% Euroopas müüdavatest dekoratiivvärvidest veepõhised. Kestvate ja tarbijale ohutute kvaliteetsete toodete tagamiseks pannakse tootmises suurt rõhku veepõhiste värvide arendamisele ja tootmisele.

Soovitused seina värvimiseks veepõhiste värvidega
Veepõhiste värvide eelised

Veepõhistel värvidel on traditsiooniliste lahustipõhiste värvide ees mitmeid eeliseid. Lahustipõhiste värvide tootmisel eraldub toorainest õhku lenduvad orgaanilised ühendid (LOÜ), mida peetakse peamisteks sise- ja välisõhu saastajateks. Tikkurila on neid heitkogusid märkimisväärselt vähendanud, investeerides spetsiaalselt veepõhiste toodete tootmisesse.

Veepõhised värvid on:

  • keskkonnasõbralikud
  • lõhnavad vähem 
  • vastupidavamad
  • kuivavad kiiremini
  • katavad paremini
  • neid on ilma puhastusaineteta lihtsam puhastada.

Loomulikult on veepõhiste toodete põhikoostisosa vesi, mis on ohutu nii värvijale kui ka värvitud seintega kodus elavatele inimestele. Tänu veepõhiste värvide madalale emissioonile on siseõhu kvaliteet parem ja allergia tekkimise oht tunduvalt väiksem, sest veepõhistest värvidest aurustub peamiselt vett.

 

Veepõhise värvi pind ei kaota oma sära ega tuhmu pikema aja jooksul,“ ütleb Tikkurila tehnilise toe juht Rami Kuparinen.

Soovitused seina värvimiseks veepõhiste värvidega
Kuidas värvida seinu veepõhiste värvidega?

Veepõhiste värvidega värvimisel tuleks arvesse võtta mõningaid asju. Loe Tikkurila värvieksperdi nõuandeid, mis on värvitööde tegemisel abiks alates värvi valimisest kuni kauni lõpptulemuseni.

Soovitused seina värvimiseks veepõhiste värvidega

1. Õige toote ja värvitooni valik

Värvi valides võta arvesse ruumi ja seina eeldatavat kulumiskindlust. Parimad veepõhised sisevärvid elu- ja magamistoa seintele on täismatid või matid, sest need tagavad pehme tulemuse ning peidavad ebatasasused.

Poolmatt värv sobib kõige paremini sagedast pesu vajavatesse ruumidesse nagu kööki ja esikusse. Poolmatt pind tekitab intensiivse värvitooni.

Vali oma kodu seintele värvid, mille toaõhku eraldub vähe heitmeid. Näiteks Tikkurila populaarseimad siseseinavärvid: Harmony, Joker ja Luja 7 on M1 sertifikaadiga. Lisaks on neil värvidel suurepärane katvus ja vastupidavus, nii et värvimistsüklite arv väheneb ja püsib teie ruumi seintel pikka aega kaunilt.

Värvitooni valimiseks on olemas kasulikud abivahendid, näiteks Tikkurila spetsialistide loodud Colour Master mobiiliäpp, mis võimaldab kasutajal proovida, kuidas erinevad värvitoonid seintel välja näeksid.

Arvuta värvikogus värvikalkulaatoriga

 

2. Ruumi ettevalmistustööd

Enne värvima hakkamist valmista ette ruum. Vaba tööruumi tekitamiseks tuleks mööbel toa keskele kokku lükata. Kata põrand paksema paberi või papiga, et vältida värviplekke põrandal. Kui pistikupesad, lülitid ja liistud jäävad paika, kata need hoolikalt kvaliteetse maalriteibiga. Kui oled värvimise lõpetanud, eemalda kohe maalriteip, et see hiljem kuivanud värvi lahti ei kisuks.

Värvivann

3. Ettevalmistamine ja kruntimine

Varem värvitud seinu tuleks enne värvimist spetsiaalse puhastusvahendiga puhastada. Pesemine eemaldab pinnalt mustuse ja rasva ning kulutab vana värvikihti, et tagada uue kihi parem nakkuvus.

Võimalikud augud ja praod saab kerge vaevaga kinni katta spetsiaalse Tikkurila Hole‑in‑1 pahtliga. Lase pahtlil kuivada, lihvi see ülejäänud pinnaga tasaseks ja pühi tolm ära.

Siseseinte värvimisel krundi pinnad enne värvimist Tikkurila Luja Yleispohjamaali kruntvärviga, mis sisaldab hallitusvastaseid aineid ja võimaldab seinu pesta. Kruntvärviga värvitud pinnale nakkub värv paremini ja lõpptulemus jääb kaunim.

Ruumi kõrge temperatuur ja madal õhuniiskus lühendavad värvi kuivamisaega märkimisväärselt. Võimaluse korral keera kütet värvimise ajaks vähemaks.  

 

4. Töövahendid

Tihti eelistatakse siledat ja silmatorkamatut seinapinda, mille saavutamiseks peaksid valima madala karvaga värvirulli, näiteks siledatele pindadele mõeldud mikrofiiberrulli või viltrulli. Vajaduse korral küsi parimate ja kvaliteetseimate töövahendite valimisel müüjalt nõu.

Tutvu Anza maalritarvetega siin

Seina värvimine värvirulliga

5. Värvimine

Esmalt kasuta nurkade ja servade värvimiseks värvipintslit või väikest värvirulli. Lae ja seina ühinemiskohti ning aktsentseina nurkasid saab kõige lihtsamini märkida maalriteibiga. Kasuta vesiloodi veendumaks, et teip on otse. Kinnita teip ja värvi vaid üks sein korraga, et servad ära ei kuivaks.

Värvimist alusta alati nurgast ja liigu edasi ümber toa. Värvirulliga töötamise lihtsustamiseks võib servad ning nurgad eelnevalt pintsli või kitsa rulliga värvida. Järgmisena tuleb viimistleda seinakontaktide ümbrus. Kohe pärast servade ja nurkade värvimist värvi ära kogu sein, liikudes rulliga ülevalt allapoole, kata äsja värvitud osa serv, kuni värv on veel märg. Ilusa triipudeta viimistluse saavutamiseks kanna hoolikalt peale kaks pealiskihti.

 

Loe siit, kuidas puhastada pintslid ja rulli pärast värvimist

on lisatud meelespeasse.
on eemaldatud meelespeast.
et