Boheemlik söögituba

Sisustustrendid 2022 - nõuanded sisekujundajalt

Minimalistlik japandi stiil, päevalillekollane ja isikupärased ruumid, mis peegeldavad majaomanike elu – see, mida me 2022. aastal armastame.

Susanna Vento on Helsingis tegutsev sisekujundaja. Ta disainib kodusid ja ühiskondlikke ruume ning peab loenguid Helsingi Disainikoolis (Helsinki Design School).

„Mis puudutab sisustustrende, siis viimased aastad on olnud huvitavad. Pandeemia muutis meie väärtushinnanguid ja tarbimisviise,“ ütleb Vento.

Ta juhib tähelepanu ka sellele, et kliimakriis sunnib meid loobuma vajadusest trendikas olla. Selle asemel peaksime tegema jätkusuutlikke valikuid, mis vastavad meie isiklikule maitsele. Ka ilma pideva ostlemiseta on võimalik trendidega kursis olla, nautida kaunist interjööri ja jälgida inspiratsiooni sotsiaalmeediast.

Vento näeb ka, et kliendid nõuavad tootjatelt rohkem läbipaistvust: "Tarbijad tahavad teada, millist kaubamärki nad toetavad."

Jagame teile sisekujundaja Susanna Vento 2022. aasta sisustus- ja kodukujundustrendide ennustusi.

Hele ruum halli kapi ja musta nahkdiivaniga

Jaapanihõnguline minimalism

Japandi tähendab Skandinaavia ja Jaapani sisekujunduse kombinatsiooni. See stiil on viimasel ajal märgatavalt populaarsust kogunud. Kuigi Skandinaavia ja Jaapani kultuurid on geograafiliselt teineteisest kaugel, on nende stiilis visuaalseid sarnasusi. Neid kahte stiili ühendab lihtsus: minimalism, neutraalsed toonid ja puhtus.

Japandi või Japanordicu stiil on segu heledatest toonidest tumedate kontrastide, värskete puitpindade, puhaste joonte ja looduslike materjalidega. Stiil on peen, kuid samas mõõdetud ja tahtlik. 

 

Minimalism üldiselt, nii riietuses, elustiilis kui interjööris, on juba mõnda aega populaarne olnud ja on siiani väga aktuaalne.

Päikeseline ruum naturaalse puitmööbli ja roheliste taimedega

Leia ilu folkloorist

Unikaalsed käsitsi valmistatud nõud, peenemustrilised padjad, suveniirid ja dekoratiivesemed koos taustalooga - need on rahvusliku sisustusstiili põhitõed.

Ka väikesed lillemustrid ja retrohõngulised erksavärvilised aksessuaarid kuuluvad selle stiili juurde.

 

Loe erinevate sisustusstiilide kohta siit

Elutuba beezhi seina ja neutraalsete maalähedaste tekstiilidega

Kodune stiil

Praegusel ajal pakuvad paljudele huvi isikupärased ruumid, mis kajastavad selle omanike elu ehk nn kodune stiil. Kodus ei pea kõik ideaalselt kokku sobima. Selle asemel võib kodune sisekujundus peegeldada hoopis mingit isiklikku lugu seoses mööbli ja dekoratiivesemetega Sinu elu erinevatest osadest, kallitest pereliikmetest või reisiseiklustest. Võib-olla on seal Marokost pärit vaip ja maal vanavanemate kodust ning palju muud.

"See on huvitav ja intrigeeriv trend, kuna see võimaldab segada ning sobitada kokku tükikesi ilma liigse mõtlemiseta. Kodust saab sinu elu kollaaž,” räägib Vento.

 

Vaata siit ideid, kuidas kodu hubaseks muuta

Särav kollane köök

Päevalillekollane

Päikeselised, oranžid ja intensiivselt kollased toonid on praegu kõikjal. Soojad ja hubased toonid näevad päikesekiirtes kümblevas köögis eriti kenad välja, näiteks nagu pildil olev kollane K396 Safari. Näeme ka kollakat oliivi (N388 Wasabi), heledat laimi (J383 Tinkerbell) ja taevasinist (S352 Bluewing), mis on eriti kaunis kollase aktsenttoonina.

Pehme roosa seinatoon ja must uks elutoas

Lisa kontrastiks veidike musta

Kas soovid oma interjööri huvitavat sügavust lisada?

Üks võimalik viis maagia tekitamiseks on lisada veidike musta aktsenti, näiteks mustad lambid, potid või muud dekoratiivesemed või miks mitte põrandaliistud või uksed.

Kontrastsed detailid annavad üldilmele särtsu juurde.

Heleroheline elutoasein ja pehmete nurkadega tugitool

70ndad ja ümar mööbel

70ndate stiili nostalgiline taaselustamine jätkub jõuliselt.

"Ühtäkki on kõik sattunud vaimustusse 70ndate puitpaneelidega tellismajadest," imestab Vento.

Seda stiili iseloomustavad mustriga tapeedid, murtud oranžid ja avokaado toonid, rotangist mööbel, bambus ning soojad puidutoonid. 60ndatest ja 70ndatest pärit kumer mööblitrend on samuti tagasi tulnud.

 

Loe 70ndate stiili kohta rohkem siit

on lisatud meelespeasse.
on eemaldatud meelespeast.
et