Inspiratsioon 1970-ndate stiilist

Inspiratsioon 1970ndate stiilist

Saa inspiratsiooni 70ndate sobitamisest tänapäeva stiiliga: julged vormid, kumerad servad ning maalähedased pruunid ja oranžid.

Pandeemia ja ebakindluse tunne panid meid pöörduma nostalgia poole ning interjööris valitsevad toonid peegeldasid soojust, loodust ja maalähedasi toone. Juba enne COVID-it armastasid inimesed looduslikke materjale, nagu näiteks rotangist ja vitstest mööbel. Kui panna kokku maalähedased toonid ja looduslikud materjalid, siis võime nentida, et 1970. aastatel populaarseks saanud stiil on tagasi, kuid uue, peenema puudutusega. Siin on meie stiilivalikud.

Pruun ja põletatud oranž

 

Põletatud oranž ja tumepruun olid 1970. aastate interjööris peamised värvitoonid ja on meil sisustuses kasutusel ka tänapäeval – vastandina mineviku erksatele ja ekstravagantsetele värvitoonidele kasutame tänapäeval meeleldi pisut loomulikumaid toone. Šokolaadipruuni asemel eelistatakse terrakota ja sooja pruunikasroosat. Sisekujundajate ühed lemmiktoonid on pehme oranž L403 Punch, sinepikollane K398 Emperor ja pruunikasroosa S471 Etruscan.

Sooja kollast tooni sein magamistoas

Sügisene palett maalähedaste pruunide ja oranžidega loob intiimse atmosfääri. @nelankotona valis oma magamistoa seina tooniks L396 Beeswax ja kombineeris selle puitpaneelist peatsi, taimede, vitstest korvi ja nahast jalatoega.

Roheline toob looduse tuppa

 

Paljude jaoks on avokaadoroheline 70ndate sümboolseim toon. Roheline on tagasi, kuid mitte nii erk kui 70ndatel – nüüd armastame rohelise tumedaid, maalähedasi ja murtud toone, mis on kombineeritud looduslike materjalidega, nagu puit, rotang ja toataimed. Fookus on nihkumas säästlikule ja looduslikule elustiilile.

Rikkalik tumeroheline kodukontoris

Sügavalt maalähedane ja mõistatuslik roheline on M442 Fjord. See sobib kõige loomulikumalt 70ndate klassikaga, nagu puitmööbel, toataimed ja muud erksad toonid.

Julged värvitud kujundid

 

70ndad olid pehmete geomeetriliste kujundite ja kumerate servade ajastu nii seinakujunduses kui ka mööblis. Tänapäeval mõjuvad julged vormid ja värvitoonid värske kontrastina minimalistlikule Skandinaavia stiilile. Eri stiilide vahele ei tõmmata piire. 70ndate omadused segunevad ja elavad harmoonias kõigi teiste sisustusžanritega.

Seinale värvitud terrakotapruun kaar

Instagrami kasutaja @emmasisustaa kasutas maalähedast terrakota tooni N405 Terracotta ja värvis kummuti taha seinale kaare ning tõi sellega killukese 70ndate hõngu tänapäeva.

Elutoa helebeežiks värvitud sein ja roheliseks värvitud kaar

@emmankotona loob 70ndatest inspireeritud stiili pehme V484 Driftwoodiga värvitud seina ja M442 Fjordiga tumeroheliseks värvitud kaare abil. Ruumi aksessuaarideks on makramee ja vitstest lamp, mis tulenevad retrostiilist ning on populaarseks saamas ka tänapäeval.

on lisatud meelespeasse.
on eemaldatud meelespeast.
et