Terrassi värvitooni valimine

5 + 1 nõuannet terrassi värvitooni valimiseks

Terrassile sobiva värvitooni leidmine võib osutuda keeruliseks, sest sellest sõltub ka kogu terrassi üldilme ja õhkkond. Anname Sulle 5 + 1 nõuannet, mis aitavad Sul terrassile sobivaima värvitooni valida.

Maalähedane pruun, modernne must või hoopis hele ja värske - need on vaid mõned valikuvõimalused, kui hakkad terrassile värvitooni valima. Enne otsuse tegemist loe meie nõuandeid.

Hele terrass boheemliku mööbli ja taimedega

1. Mis tooni on Sinu terrass praegu?

Kõigepealt - mis tooni on Sinu terrass praegu? Valtti Plus Terrace Oil and Valtti Plus Wood Oil on mõlemad läbipaistvad õlid, seega terrassi originaaltoon mõjutab ka lõpptulemust. Neutraalsele ja heledale pinnale on kergem uut tooni anda.

Nõuanne! Ainus viis teada saada, kuidas tulemus välja hakkaks nägema, on testimine. Enne lõpliku otsuse tegemist katseta värvitooni näiteks terrassi nurgas. Tee kindlasti proovivärvimine, sest puidu toon, imavus ja töötluskordade arv mõjutab lõpptulemust.

 

2. Kas soovid terrassi esile tuua või pigem peita?

Kas Sa soovid, et terrass oleks Sinu kodu keskne ja oluline koht, kus perega aega veeta, külalisi vastu võtta ja pidusid korraldada? Või soovid, et see oleks pigem koht, mis sulandub maja ja ümbritsevaga tagasihoidlikult kokku? Rusikareegel ütleb, et kõik hele ja särav paistab silma ning tumedad ja summutatud toonid on tagasihoidlikumad.

Nõuanne! Kui tunned end ebakindlalt, siis on tumedad toonid turvalisem valik.

 

3. Missugune on Sinu maja?

Terrass peab sobima ka maja välisilmega. Kui soovid, et terrassi toon sobiks kokku maja värvitooniga, siis on turvaline kombineerida kas külmad varjundid või soojad summutatud toonid omavahel. Maja arhitektuuril on tähtis roll otsuse tegemisel: traditsiooniline punaseks värvitud puitmaja võib sobida kokku sooja pruuni terrassiga, aga modernse villa jaoks on ainuõige valik must või hall terrass.

Nõuanne! Jaluta 15-20 meetrit oma majast eemale ja püüa ette tulemust kujutada. Tihti vaatame terrassi selle asukohast, kuid kaugemalt vaadates näeb see välja täiesti erinev.

Kuus puiduõli värvikollektsiooni
VÄRVITOONI NÄITED: ülevalt vasakult: 5071 Tatti, 5074 Karhu, Q707 Peikko, 5089 Piki, 5088 Turve, 5087 Poro. Lõplik tulemus sõltub tootest.
Tumedat tooni terrass

4. Heida pilk ümbritsevale loodusele

Vaatle ümbritsevat loodust - just nii võid leida värskeid ideid oma terrassi värvitooni jaoks. Võib-olla leiad rohu, kivide, sambla, taimede või plaatide hulgast meelepäraseid toone? Hangi inspiratsiooni värvitoonidest, mis Sulle kõige rohkem meeldivad.

 

5. Mis Su terrassil veel olema hakkab?

Kui Sul on juba olemas terrassilaua ja -toolide komplekt, siis võid terrassi uue värvitooni just nende järgi valida. Soovitame mõelda ka sellele, mis veel terrassil olema hakkab: näiteks istutuskastid, vaibad, padjad, grill... Mööbli ja dekoratsioonide kogus mõjutab ka seda, kui suur osa terrassilaudadest jääb näha ja kuidas valitud toon mõjub.

 

+ 1. Teed selle endale!

Värvitoonide kombineerimisel ei ole reegleid ega piiranguid selle kohta, kui palju erinevaid toone koos võib kasutada. Lisa aktsentvärve aedadesse, taimekastidesse või treppidesse. Muuda üldilme boheemlikuks või konkreetseks ja lihtsaks. Peamine on luua õhkkond, mis Sulle ja Su perele meeldib.

on lisatud meelespeasse.
on eemaldatud meelespeast.
et