Värvitud toolid

Värvi vana mööbel üle ja muuda sisekujundus jätkusuutlikumaks

Loo ainulaadne ruum, kombineerides vanu mööbliesemeid kaasaegsete ruumidega. Vintage mööbel saab lihtsa töötluse ja näpuotsatäie värviga uue elu.

Jätkusuutlikkus ja taaskasutus on meie ajastu võtmesõnad ning peaksid olema ka kaasaegse sisekujunduse osad. Restaureeritud mööbel on täiesti ainulaadne ja annab ruumile oma näo. Käesolevas artiklis tutvustame, kuidas tuunida vanu mööbliesemeid, nii et need sobiksid kaasaegsesse interjööri.

Vanad esemed ja kasutatud mööbel peegeldavad alati oma ajastut, kuid võib ideaalselt sobida ka tänapäevasesse ruumi. Värv ja kvaliteetne töötlemine annavad esemele täiusliku tulemuse.
 

Väärtusta vanu esemeid

Väärtuslike mööbliesemete leidmiseks peab olema head silma ja omajagu õnne. Neid võib leida nii vanaema pööningult, turgudelt kui vanakraamipoest. Omanäoline taaskasutatud mööbel, mis sobib sinu koju, on parim leid. Pööra tähelepanu erinevatele vormidele ja detailidele ning pea meeles, et pinda ja värvi saab uue viimistlusega muuta. Loomulikult on oluline kaaluda ka kujundatava ruumi stiili, olgu see siis restoran, fuajee või eramaja. Kasutatud mööbli ja taaskasutatud materjalide kasutamine muudab ruumi jätkusuutlikumaks ja ainulaadsemaks.
 

Värvitud toolid

Kuidas valida vanadele mööbliesemetele õige värv?

Mida rohkem mööbliesemeid kasutatakse, seda enam värvid tuhmuvad ja kuluvad. Värvimine on lihtne ja soodne viis mööbli ja muude aksessuaaride muutmiseks. Seetõttu on oluline neid õigesti viimistleda, et need näeksid välja sama head kui uued.

Kui töötled pindu ise, alusta ettevalmistuste tegemisest. Oluline on vanade esemete pinnad põhjalikult puhastada, kuna materjal kipub aja ja kasutamise käigus määrduma. Parima tulemuse saamiseks puhasta pinnad Tikkurila Kalustepesu puhastusvahendi ja puhastuslapiga. Lihvi kõik pinnad liivapaberiga ja eemalda lihvimistolm.
 

Helmi mööblivärviga värvitud mööbel

Krundi pindu üks või kaks korda sõltuvalt materjali vanusest ja kvaliteedist. 

Kui värvid vanu kollektunud ja tumenenud puitpindu, siis kasuta Tikkurila Multistopi, mis kaitseb värvitud puitpinda oksakohtade ja muude tumedamate laikude läbikumamise eest. 

Metallpindade kruntimiseks sobib Tikkurila Roster Super Akva, mis kaitseb rooste tekkimise eest.

Ülejäänud materjalide kruntimiseks sobib Tikkurila Otex Akva, mis nakkub erinevate nõudlike pindadega nagu klaas-, kahhel-, klaaskiud-, melamiin-, PVC-plast-, alumiinium- ja tsinkplekkpinnad sisetingimustes. 

Pärast pindade kruntimist on aeg värvida. Vali kas Tikkurila Intact 8 või Intact 40 mööblivärv või matt Helmi 10, poolmatt Helmi 30 või läikiv Helmi 80, sõltuvalt sellest, millist läiget soovid saada. 

Parima tulemuse saamiseks võib olla vajalik pindu kaks korda värvida.
 

Mängi värvitoonidega

Kui eelistad värvilisemat ruumi, võid esemed värvida erinevas värvitoonis, nagu näiteks pildil, kus on kõik pastelsed värvitoonid. Proovi kombineerida näiteks X417 Pavillion, H441 Trade wind ja X344 Minuet, mis moodustavad koos terviku. 

Tikkurila Symphony värvikaart sisaldab 2436 kaunist värvitooni sisevärvide toonimiseks.

Kui sul on mitu erinevat vormi ja materjali, mida soovite ruumi lisada, on peen viis nende ühtlaseks muutmiseks värviga. Näiteks ruumis, kus soovid kasutada mitut erineva kujuga tooli, on trendikas värvida need kõik sama värvitooni. Värv seob erinevat stiili toolid tervikuks. Proovi näiteks tumedat tooni nagu Y498 Midnight.
 

Värvilised terrassitoolid

Süvene detailidesse

Erinevate taaskasutatud mööbli ja aksessuaaride kombineerimine toob ruumi rohkem mängulisust. Isegi väikesed elemendid, nagu lillevaasidena kasutatavad klaaspudelid, annavad ruumile iseloomu ja muudavad disaini jätkusuutlikumaks.

Mida rohkem pöörad tähelepanu ruumi atmosfäärile ja järgid stiili, seda terviklikuma ja ainulaadsema välimuse saab ruum.

 

Hea arhitekt, sisearhitekt, sisekujundaja ja projekteerija! 

Tikkurila Pro Designer on koht, kuhu kogume kasulikke artikleid, referentse ja loomingulisi ideid arhitektuuri ning sisekujunduse valdkonnast. Korraldame aeg-ajalt ka seminare, veebinare, väljasõite ja muid toredaid üritusi. Kui soovid uudistega kursis olla ja kutseid saada, siis telli meilt uudiskiri. 

Saadame uudiskirju umbes kord kvartalis. Kui soovid uudiskirja saamisest loobuda, siis saad oma tellimuse igal ajal tühistada.

OLE KURSIS UUDISTEGA JA LIITU ARHITEKTIDE UUDISKIRJAGA
Liitu Pro Designeriga siin
on lisatud meelespeasse.
on eemaldatud meelespeast.
et