Sulgkerge muutus magamistoas

Sulgkerge muutus magamistoas

Musta Ovi blogija Marja heitles sama probleemiga nagu paljud teised värvimist planeerides: kuidas valida värvitooni? Erinevus paberil valge tooni ja seinal oleva valge tooni poolt avaldatava mõju vahel võib olla üllatavalt suur. Seetõttu võib olla otsustamisel palju abi Tikkurila värvidisaineritest ja värvinäidistest.

Valge on ohutu valik sisekujundajatele, ent see võib paista ka morn või isegi igav, kui kord kõik värvimised tehtud saavad. Sellise õige tooni leidmine, mis ei hakka kohe silma, võib tihtipeale nõuda hulga mõttetööd. Parimal juhul äratab kõige õrnem toon ruumi ellu ja seob laitmatuks tervikuks kõik sisekujunduses kasutatud materjalid ja elemendid.

Musta Ovi blogija Marja sai kokku Tikkurila värvidisaineriga, et mõtiskleda värvide ja toonide üle. Marjale näis valge toon F487 Feather esmapilgul eristamatuna, ent kui ta viis selle näidised koju ja uuris neid oma keskkonnas, oma valguses, alles siis ta märkas ja adus selle tooni tõelist olemust. Kui panin värvinäidised seinale, siis üllatas mind, kuidas Feather, mis oli enne tundunud mulle tavalise valgena, osutus hoopis millekski muuks kui lihtsalt valge. See toon sidus omavahel kaunilt ühte voodi halli villase peatsilaua, linase voodipesu ja kardinad, luues nii tõeliselt harmoonilise terviku. 

Me toonisime täismati Harmony sisevärvi Featheri tooni. Selle õrnalt matt pind annab valgusele lopsakust ja sügavust ning tekitab peeneid varjundeid. Tikkurila Tunneta Värvi kollektsioon sisaldab 263 katvat värvitooni sisepindadele. Kui mõtled, millist meeleolu soovid saavutada, siis arvesta valguse varjundi ja suunaga ning mõtle, kas värv vajaks toonimist. 

Sulgkerge muutus magamistoas
Sulgkerge muutus magamistoas
Sein

Idee teostus

Seina värvimine annab ruumile koheselt uue ilme. Värvinäidisel eristumatuna näiv toonivahe saab selgeks ja pääseb mõjule, kui võtad riski ja piiritled sellega ühe osa seinast!

Sein
1. MÄRGISTA PIIRJOON 

Puhasta värvitav seinapind Maalipesu puhastusvahendiga. Piiritle soovitud osa seinast maalriteibiga. Kasuta loodi või laserosutit.

Sein
2. VÄRVI 

Värvi sein 1 või 2 korda Harmony sisevärviga.

Blogija

Projekti autorist

Sisekujundus-, ehitus- ja disainiblogi Musta Ovi sündis Marja soovist elada Taani disainist mõjutatult unistuste elu kaasaegses loftistiilis skandinaaviapärases hoones. Marja blogi inspireerib entusiastlikult uusi asju proovima. Autori moto on, et ilu ei pea alati olema kulukas.

 

on lisatud meelespeasse.
on eemaldatud meelespeast.
et