Rohelised toonid sisekujunduses

Rohelised toonid sisekujunduses

Roheline on pälvinud tohutut tähelepanu, eriti viimastel aastatel. Looduses domineerivate värvitoonide toomine siseruumidesse on lihtne viis anda ruumile naturaalne ilme ja loomulik hubasus.

Roheliste värvitoonide kasutamine siseruumides on paljuski tingitud pandeemiast, mil rahu ja heaolu ning meie seos loodusega olid esikohale seatud. Rohelisel on mitmeid eri varjundeid, mis sobivad kokku mitmesuguste stiilidega.

Katseta erinevate roheliste toonide varjundeid, mustreid ja taimemotiive. Proovi näiteks hallikasrohelist M495 Arctic Willow või samblarohelist M449 Grotto.

Rohelist peetakse silmale kõige meeldivamaks värvitooniks, sest roheline on looduses kõige levinum toon ja seostub alateadlikult turvatundega.

Keskkond ja jätkusuutlikkus on olulised ja aktuaalsed teemad. Roheline ühendab meid loodusega ning on eriti sobilik inimestele, kes veedavad päevi ekraanide ees. Roheline loob hea keskkonna istuva töö puhul, soodustab keskendumist ja mõtlemist ning mõjub hästi, kui oled väsinud.

Rohelised toonid sisekujunduses

Kui soovid oma kodu kujundada rohelisega, võiksid alustada sellest, et proovid neutraalset halli alatooniga sügavrohelist N494 Nephrite. See sobib suurepäraselt siis, kui soovid seintel olevaid kunstiteoseid esile tuua. Nephrite täiendab peaaegu kõiki teisi värvitoone ega ole liiga soe ega liiga jahe. Kombineeri looduslike materjalidega – nagu näiteks pildil olev puitpõrand.

Rohelised toonid sisekujunduses

Selles elutoas näed veel üht neutraalset ja pehmet rohelist tooni, mis on kaasaegseks alternatiiviks valgetele seintele ja muudab ruumi elavaks. Imeilus õrn heleroheline X447 Sea Smoke sobib hästi minimalistlikku interjööri ega muutu ruumis domineerivaks. Sea Smoke on õrn udune jahe toon, mis sõltuvalt valgusest võib näida nii roheline, hall kui sinine.

Looduslikud toonid mitmekülgseks kasutamiseks

Roheline jääb värviringis jahedama sinise ja soojema kollase värviperekonna vahele, muutes ruumis erinevate kombinatsioonide loomise lihtsaks. Neutraalse efekti saavutamiseks ei pea kõiki seinu roheliseks värvima. Mõnikord piisab ka sellest, kui kasutada rohelist aktsendina - värvi ära näiteks üks sein, tee nurk toataimedele ja kasuta rohelisi aksessuaare (dekoratiivpatju, pleede, kardinaid jne).

Rohelised toonid sisekujunduses

Stiilse tulemuse saad oliiviroheliste ja samblaroheliste toonidega. Rikkalikud maatoonid loovad meeldiva ja külalislahke õhkkonna ning sobivad hästi igasse ruumi.

Katseta näiteks salveirohelist L447 Valley, mis annab ruumile mõnusa sooja puudutuse. See rikkalik soe roheline sobib sellisesse ruumi, kus on hea loomulik valgus.

Rohelised toonid sisekujunduses

Kui Sulle meeldib jahedam sinakasroheline, siis proovi S440 Silk Road`i, mis meenutab rohelist mereklaasi. Kutsuv ja rahulik sinakasroheline värvitoon toimib nii aktsentseinana kui ka väiksemates detailides, nagu näiteks seinapaneelid ja ukseraamid, ning sobib hästi valgega.

on lisatud meelespeasse.
on eemaldatud meelespeast.
et