Värviline kodu, kus ei ole ühtegi valget seina

Värviline kodu, kus ei ole ühtegi valget seina

Ole originaalne ja tee oma kodu seinad värviliseks. Anna värvidega oma kodule isikupära, mis sobiks kokku Sinu kodu stiili, valguse ja mööbliga.

Lihtne on kujundada kodu valgete seintega, see on ajatu ja sobib kõigega. Valge on küll turvaline valik ja sobib taustaks teistele toonidele, mustritele ning materjalidele, kuid värvilises kodus on rohkem isikupära. Värvid toovad ruumi enesekindlust ja positiivset hõngu ning muudavad Sinu kodu elavamaks.

Kuidas kujundada kodu ilma ühegi valge seinata?

Värviline kodu, kus ei ole ühtegi valget seina

Värskenda oma kodu värvidega

Sobiva värvitooni valimisel tuleb kindlasti arvestada ruumi valgusega. Teame, et valge muudab ruumi suuremaks ja heledamaks, kuid valged seinad võivad ruumi muuta ka igavaks.

Valides värvitooni, mõtle sellele, kui palju päevavalgust on Su toas päevasel ajal ja vali selline värvitoon, mis tõstaks esile loomuliku valguse. Sellel pildil mängib kollane H456 Straw valguse ja varjudega ning annab ruumile hubase õhkkonna.

Pea meeles, et ruum võib olla ka väike, kuid värvitoone kasutades saad muuta selle erksaks. Proovi neutraalset tumebeeži tooni J484 Castle.

Värviline kodu, kus ei ole ühtegi valget seina

Katseta pastelsete toonidega

Pastelsed ja kahvatud toonid on suurepärane viis oma koju õrna ja kerget värvitooni lisada. Kui kardad erksaid värvitoone valides eksida, siis proovi pehmeid ja pastelseid toone, nagu näiteks heledat virsikuroosat H405 Doll, helerohelist X381 Aloe või helepruuni K480 Tamarix.

Oluline on leida toon, mis muudab ruumi harmooniliseks. Pehmed värvitoonid loovad värske ja kaasaegse ilme ja sobivad kogu ruumi taustaks, nagu sellel pildil roosaks värvitud seina (toon H320 Magnolia) puhul.

Värviline kodu, kus ei ole ühtegi valget seina

Elavda kodu julgete ja intensiivete värvitoonidega

Kui oled valmis julgelt tegutsema, siis proovi erksaid värvitoone, et luua ainulaadne, elav ja loominguline kodu. Vali näiteks kööki päikeseline ja ergas kollane J302 Banana, elutuppa julge salveiroheline L447 Valley või esikusse intensiivne roosa S329 Freesia.

Kui Sa ei soovi, et kõik valitud värvitoonid oleksid intensiivsed, siis kombineeri neid heledamat tooni maalähedaste neutraalsete värvitoonidega. Elegantsuse loomiseks kasuta tumedamaid maalähedasi toone, nagu näiteks L478 Kestrel.

Värviline kodu, kus ei ole ühtegi valget seina

Mitme erineva värvitooni kasutamine ühes ruumis

Kui valid mitu värvitooni, on alati oluline eelnevalt proovida, kuidas need omavahel kokku sobivad. Reegel on see, et kontrastsed värvitoonid tõstavad üksteist kaunilt esile. Proovi kasutada samas ruumis kahte või enamat värvitooni ja värvi ühe valitud tooniga üks läbiv detail kogu kodus, näiteks piirdeliistud.

NIPP! Kui valid ühte ruumi mitu värvitooni, võid katsetada erinevaid toone väiksematel elementidel ja värvi ära näiteks põranda- ja ukseliistud või puidust seinapaneelid.

Värviline kodu, kus ei ole ühtegi valget seina

Mitmekülgne hall

Ära unusta halle, sest need on väga mitmekülgsed. Hall võib olla soe (X487 Plaster) või külm (L498 Homespun). Hall võib olla modernne ja külm, soe ja rahustav või energiat andev. Hall võib olla ka sinise, violetse, rohelise ja kollase alatooniga.

Pildil olev helehall sein (H495 Tuft) toob kaunilt esile kollase tugitooli ja rohelise taime. Kui erksad värvid on liiga hirmutavad, vali hall, mis on piisavalt neutraalne ja kindel valik aastateks.

 

NIPP! Veendu enne värvima asumist värvitooni sobivuses. Võta kauplusest värvilaastud ja võrdle neid koduses keskkonnas. Lase toonida väiksem purk värvi, värvi see kodus väiksemale pinnale ning veenduda selle sobivuses. Vaatle värvitud pinda erinevas valguses ja kellaajal ning tunneta värvitooni sobivust teiste ruumis olevate esemetega.

NB! Värvitoon purgis võib erineda sinu valitud toonist. Värv muudab oma tooni kuivades.

Kuidas valida värvitooni?

Vali värvitoon endale ja oma perele, mitte teistele. Toonidega võib julgesti mängida ja seinad ei pea igaveseks sama tooni jääma. Värvitooni saab alati muuta, kui stiil ja maitse muutuvad. Muuda või lisa toone vastavalt omaenda sisetundele.

Loe nõuandeid, kuidas valida värvitooni.

 

1. Mõtle valgusele ruumis

Valgus on värvitoonide valikul väga oluline. Milline on valgustus ruumis? Valgus ja värvitoonid koos loovad toa meeleolu. Kas tahad oma tuppa jahedat ja rahulikku või sooja pehmet tunnet? Vaata, kuidas toonid muutuvad erinevas valguses.

 

2. Kasuta aktsendina erksaid värvitoone

Erksad värvitoonid annavad ruumile positiivset hõngu, kuid kui Sa pole kindel, kas valitud värvitoon sobib tervesse ruumi, siis värvi ära vaid üks sein või miks mitte detailid.

 

3. Sobita värvitoonid ruumis oleva mööbliga

Vali värvitoonid selles kohas, kus hakkad seda kasutama, toas oleva mööbli, tekstiili ja valgustuse juures. Mõtle, mis tundeid see toon Sinus tekitab ja kuidas see sealses keskkonnas paistab. Kas Sa eelistaksid heledamat või tumedamat, külmemat või soojemat varianti? Kui valikusse on jäänud vaid paar tooni, tee lõplik valik. Heaks reegliks on valida veidi heledam ja mahedam võrreldes esialgse tooniga.

 

4. Kombineeri erksaid ja neutraalseid värvitoone

Neutraalsed ja maalähedased toonid sobivad suurepäraselt erksamate värvitoonidega. Kui näiteks mööbel on naturaalset puidutooni, siis värvi seinad erksat tooni. 

Värvi valimisel mõtle sellele, millist läiget soovid. Pea meeles, et poolmatt pind talub puhastamist paremini kui täismatt. Kui peres on väikseid lapsi või koduloomi, siis on soovitatav valida värvi läikeaste praktiliste kaalutluste põhjal.

 

Värvitooni valimisel võta appi Tikkurila Colour Master mobiiliäpp

Kas otsid inspiratsiooni seina või majafassaadi värvitooni leidmiseks? Või ei suuda otsustada, missugune toon erinevate lemmiktoonide seast valida? Tikkurila Colour Master mobiiliäpi abil saad katsetada värvitoonide sobivust näiteks oma toast tehtud fotol või otse liitreaalsuses. Kui märkasid ilusat värvikombinatsiooni Instagramis või ajakirjas ja soovid teada saada nende toonide ligilähedasi Tikkurila värvikaardi tooninumbreid, siis äpp aitab Sul need toonid tuvastada.

Loe siit Colour Master mobiiliäpi kohta ja laadi alla

on lisatud meelespeasse.
on eemaldatud meelespeast.
et