Valged toonid sisekujunduses

Valged toonid sisekujunduses

Valge on üks klassikalistest värvitoonidest ning sobib teiste toonide ja detailide esiletõstmiseks või siduvaks tooniks ruumis. Tutvu kõige populaarsemate valgete toonidega meie värvikaartide valikust.

Valge on värske, elegantne ja mitmekülgne. See töötab peaaegu iga stiili ja värvikollektsiooniga – vali vaid õige valge toon. Kui soovid luua klassikalist ja ajatut interjööri, on valge kindel valik. Valge muudab Sinu kodu valgusküllaseks.

Valge ei ole kunagi lihtsalt valge. Sobiva tooni leidmine muutub lihtsamaks, kui tunned erinevusi külma ja sooja valge vahel ning tead, mis Sinu koju sobib. Külmal valgel on sageli sinakas või hall alatoon ja soojad valged on kollaka või oranži alatooniga. 

Värvikaartidel on palju valgeid toone, vaata valikut näiteks Tikkurila Tunneta Värvi värvikaardilt.

Et aidata Sul valgete toonide seast valikut teha, kogusime siia lehele inspiratsiooniks näiteid kõige kaunimate valgete toonide kasutamise kohta.

Valged toonid sisekujunduses

Pehme ja kreemikas G503 Calla 

Naturaalne valge nagu kalla. See pehme ja kreemikas toon on ideaalne valik, kui otsid sooja universaalset valget.

Kreemvalge G503 Calla sobib suurepäraselt kokku looduslike materjalidega: hele puit, puuvill, lina, vill ja klaas, luues elegantse tausta kaasaegsele Skandinaavia stiilile koos nostalgiavarjundiga. Kombineeri kreemvalget beeži, pruuni, terrakota ja värske, puhta valgega. Calla sobib hästi põhjapoolsetesse ruumidesse, kuna soe toon muudab ruumi hubasemaks.

Valged toonid sisekujunduses

Sametine F485 Damask 

See värvitoon on oma nime saanud luksusliku ja siidise damaski kanga järgi. Soe ja kergelt kreemikas valge.

Soe, sametine valge F485 Damask on mitmekülgne värvitoon, mis sobib igasse interjööri modernsest boheemlikuni. Kombineeri seda külma punasega, näiteks M334 Cardinal, või rahustava õrna rohelisega, näiteks V449 Jade. Ümmargused orgaanilised vormid, pehmed detailid ja lopsakad toataimed panevad F485 Damaski särama. Damask on väga hea universaalne toon, kuna see jätab sooja üldilme, sisaldades natuke ka halli alatooni, et lõpptulemus ei jääks liiga kollaseks.

Valged toonid sisekujunduses

Kõige puhtam valge – F497 Paper 

Tühi nagu paber, puhas valge ilma alatoonideta. Kõige puhtamad valged panevad ruumi valgusega üle ujutama.

Puhas ja karge valge, F497 Paper, on universaalne toon kaasaegsesse heledates toonides ruumi. Mööbel ja sisustusdetailid on need, mis toovad valgete seinte kõrval värvi esile, seega proovi ruumi aktsendi lisamiseks näiteks jahedates toonides mööblit või patju, puitpindu ja väikseid musti detaile. Kui otsid puhast ja säravat valget, mis peegeldab ka valgust ruumis, on F497 Paper suurepärane valik.

Valged toonid sisekujunduses

Elegantne ja murtud valge TIKV Tikkurila White 

Valge värvitoon, mis esindab Skandinaavia stiili parimal moel. See tuhmvalge toon sobib suurepäraselt kõigi valgete uste, aknaraamide ja liistudega.

Kui Sul on vaja valida lihtne valge, et sobitada kokku oma kodu valgeid detaile, nagu uksed, põrandaliistud ja aknalauad, on TIKV Tikkurila White õige valik. See tuhmvalge sobib elegantselt kokku nii soojade kui külmade toonidega. Proovi seda kombineerida näiteks maalähedase ja rikkaliku pruuniga, näiteks N464 Alexandrite, lisa paar beeži detaili ning musti ja säravvalgeid detaile.

Kui Sa ei leidnud seda, mida otsisid, siis vaata ka Tunneta Värvi (Feel the Color) värvikaarti ja klõpsa vasakpoolses menüüs "Valged".

on lisatud meelespeasse.
on eemaldatud meelespeast.
et