Puidu kasutamine ehituses kaitseb loodusvarasid

Puidu kasutamine ehituses kaitseb loodusvarasid

Puit on kõige keskkonnasõbralikum ehitusmaterjal, sest see on taastuv, pika elueaga, biolagunev ja energiatõhus. Puidust ehitis talletab atmosfääri süsinikdioksiidi, toimides nii pikaajalise süsiniku neeldajana.

Jätkusuutlik ehitusmaterjal

Kõige levinumad ehitusmaterjalid ei ole taastuvad, kuid puit on taastuv loodusvara. Kuna metsad kasvavad praegu Euroopas puidunõudlusest kiiremini, siis on saadaval palju rohkem puitu. Euroopa metsi majandatakse jätkusuutlikult – metsa kasvab rohkem kui langetatakse. Praegu moodustab puidust ehitusmaterjal 4% kogu ehitusmaterjalist Euroopas, puit ei ole veel väga levinud ehitusmaterjal

Ka Euroopa Liit on avaldanud, et sooviks ehituses rohkem puitu näha. Puidu kasutamisel ehituses on palju eeliseid muude materjalide ees, sest see ei põhjusta tootmisprotsessis kahjulikke heitmeid

 

Kasvav mets on oluline süsiniku neeldaja

Puidust ehitusmaterjali suurem kasutamine oleks edasiviiv valik jätkusuutlikuma ehituse suunas liikumisel. Maailma metsaga kaetud alade vähendamise lõpetamine ja metsadest hoolimine on jätkusuutliku metsamajanduse eesmärgid.

Puit ei ole üksnes jätkusuutlik materjal, metsad vähendavad ka kliimamuutusi, sest nad toimivad meie planeedi oluliste süsiniku neeldajatena. Puidu võime süsinikdioksiidi talletada ei kehti üksnes metsa kasvamise faasis, vaid ka puittooted ja -ehitised toimivad pikaajaliste süsiniku neeldajatena. Hiljutisest uuringust nähtus, et ainuüksi Euroopas võiksid uued hooned eraldada 55 miljonit tonni süsinikdioksiidi aastas, kui nende konstruktsioonid, vooderdus, pinnad ja viimistlus oleksid puidust.

Jätkusuutlik ehitusmaterjal

Vastupidavad puitehitised on kõige jätkusuutlikumad

Oma olemuselt on puit energiatõhus ehitusmaterjal, samaaegselt nii soojustades kui hingates. Mida energiatõhusam on maja, seda keskkonnasõbralikum on selles elada.

Vastupidav puithoone on kõige jätkusuutlikum variant, sest see muudab loodusest saadud toormaterjalide eluea võimalikult pikaks. See talletab süsinikdioksiidi kauem, püsides samas heas seisukorras järeltulevatele põlvkondadele.

Kui puithoone aeg saab otsa, siis põhjustab puidu kõrvaldamine minimaalselt keskkonnaprobleeme (erinevalt mittebiolagunevate materjalide kõrvaldamisest). Tänu sellele on puit jätkusuutlik valik kogu oma eluea jooksul.

Kui puitehitist õigesti hooldada, siis peab see ajale kenasti vastu

Puidutöötlus ja hooldamine avaldavad otsest mõju puitehitise elueale. Sellepärast on puithoonete projekteerimisel ja ehitamisel kesksel kohal tuleaeglustid ja värvitooted.

Õigete toodete valimisel võid kindel olla, et sinu puithoone kestab mitu põlvkonda. Kui Sul on vajalik informatsioon olemas, siis aitame sind meelsasti õige toote valimisel. >>Võta meiega ühendust!

 

Tikkurila Pro Designer


Hea arhitekt, sisearhitekt, sisekujundaja ja projekteerija! 

Tikkurila Pro Designer on koht, kuhu kogume kasulikke artikleid, referentse ja loomingulisi ideid arhitektuuri ning sisekujunduse valdkonnast. Korraldame aeg-ajalt ka seminare, veebinare, väljasõite ja muid toredaid üritusi. Kui soovid uudistega kursis olla ja kutseid saada, siis telli meilt uudiskiri. 

Saadame uudiskirju umbes kord kvartalis. Kui soovid uudiskirja saamisest loobuda, siis saad oma tellimuse igal ajal tühistada.

OLE KURSIS UUDISTEGA JA LIITU PRO DESIGNERIGA
Liitu Pro Designeriga siin
on lisatud meelespeasse.
on eemaldatud meelespeast.
et