Lastetuba

Värvilise lastetoa kujundamine

Värvitoonide valimine lastetuppa võib olla keeruline. Kuidas leida ühist keelt, kui laps sooviks erksaid värvitoone, kuid Sina pehmeid ja neutraalseid?

Lastetoa kujundamine või värskendusremont võib olla lõbus projekt ja lõpptulemusena võivad rahul olla nii toa omanik kui lapsevanemad. Kogusime kokku mõned näpunäited, mis aitavad Sul värvilise lastetoa jaoks ideaalseid toone leida.

Lastetuba

1. Püüa mõelda värviliselt

Kas lapse soov oma toa seinad värviliseks muuta tundub liiga julge? Ole avatud, on olemas ka palju värvilisi, kuid samas maitsekaid valikuid. Kui Sinu laps soovib rohelist või sinist seina, siis miks mitte seda valida? Mistahes värvitoonil on palju erinevaid varjundeid ja neid saab interjööris kasutada just nii palju, et toa üldilme ei muutuks väsitavaks. Beeži, halli või valge asemel mõne muu värvitooni valimine on viis, kuidas taktitundeliselt tunnustada ka oma lapse valikuid.

Lastetuba
Colour Master

2. Kasuta värvinäidiseid ja tee testvärvimine

NIPP! Mine koos lapsega ehitusmaterjalide kauplusesse ja võta sealt erinevaid värvitoonide näidiseid. Valige kumbki sellistes toonides, mis just teile meeldivad. Kumbki saate endale luua oma kollektsiooni. Kodus saate mängida mängu, kus valite kordamööda kollektsioonist oma lemmikuid. Mõlemad lemmikuks valitud toonid võidavad.

Kui lõpuks on sõelale jäänud paar-kolm lemmikut, siis tehke proovivärvimine. Laske kaupluses toonida väiksem purk värvi teie poolt välja valitud toonides. Tegeliku värvitooni nägemine seinal annab nii Sulle kui teie lapsele õige ettekujutuse, missugune tuba võiks välja näha ja kuidas need valitud toonid teistega kokku sobivad.

Kuna lastele meeldivad mängud ja äpid, siis katsetage erinevaid toone Tikkurila Colour Master tasuta mobiiliäpiga, salvestage tulemused ja hiljem võrrelge neid omavahel. Ka nii võib selguda lemmik!

3. Vaata värvikaarti ja leia sobiv värvitoon

Kas laps soovib erkroosat või smaragdrohelist tuba? Igal värvitoonil on palju variatsioone, seega vaata sobiva värvitooni valimiseks läbi meie Tunneta Värvi UUS värvikaart. Erkroosa asemel võiksid lapsele soovitada pehmet roosat tooni H417 Mezeron või virsikuroosat tooni J407 Siesta. Kui otsid rahulikumat ja maalähedast lahendust, siis katseta oliivirohelist tooni S451 Arbour ja helesinist H353 Forget me not.

Kui kaalud ühe värvitooni erinevate varjundite vahel, siis kõrvuta ja võrdle värvikaarte. See on lihtsaim viis eri toonide erinevused välja tuua. Värvikaarte ja -laaste saad vaadata ehitusmaterjalide kaupluses.

4. Ühenda erksad ja neutraalsed toonid

Kui Sina ja Su laps soovite katsetada erksamaid värvitoone, siis tehke seda! Mõnikord võib aktsentvärvitoone kasutada kõrvuti neutraalse tooniga, mis maandab erksat tooni ega väsita. Proovi sooja neutraalset tooni, näiteks F392 Cocoa butter. Külmade toonide kombineerimine külma neutraalse tooniga, nagu näiteks helehalli tooniga F428 Necklace, on alati kindla peale minek.

Puidust seinapaneel, mis on paigaldatud seina alumisse ossa, võimaldab kombineerida kahte värvitooni ühes seinas. Paneeli ei pea panema, võid ka lihtsalt seina kahe värviga värvida. Puidust seinapaneelist helesinine toon H353 Forget me not ja helehall F428 Necklace sobivad ideaalselt omavahel kokku.

Lastetuba

5. Kasuta aktsentvärvitooni ainult natuke

Kogu ruumi värvimine pole ainus võimalus. Selle asemel võib valida vaid ühe konkreetse detaili, mis lisab ruumi aktsenti: olgu selleks mööbliese või uks ja põrandaliistud. Tuuni laud erkkollaseks, näiteks toon S302 Grapefruit, või oliiviroheliseks (M449 Grotto); aktsentsein värvi kahvaturoosaks, näiteks H417 Mezeron tooni, või helesiniseks (näiteks H353 Forget me not). Värvi julgelt - see on sinu kodu! Või lase oma lapsel olla sisekujundaja ja otsustada, milliseid toone ta oma seintel näha soovib.

6. Ära võta seda liiga tõsiselt

Isegi kui valitud värvitoon ei tundu kõige sobivam, on alati võimalus seinad uuesti üle värvida. Lõppude lõpuks peaks kodu tekitama kodutunnet kõigile seal elavatele inimestele – kui erksavärviline sein meeldib sinu lapsele, siis miks mitte seda teha?

Lastetuba
OLE KURSIS TIKKURILA UUDISTEGA
Telli uudiskiri
on lisatud meelespeasse.
on eemaldatud meelespeast.
et