Taaskasutus on moes ka lastetoa kujundamisel

Taaskasutus on moes ka lastetoa kujundamisel

Lastetoa sisekujunduses on dinosaurused, taluloomad ja igasugused lõbusad tegelased alati suured laste lemmikud olnud. Loomakujundite seinale maalimine ei pruugi olla kõige jätkusuutlikum valik, kuna lapsed kasvavad kiiresti ja neil hakkab kergesti igav. Värvi parem sein ühevärviliseks, et ei peaks järgmisel aastal, kui lapsel on tekkinud uued lemmikud, seda taas üle värvima.

Lastetuba

Vali meeleolu ja rõhuta seda värvidega

Kaasaegne lastetoa stiil on praktiline, funktsionaalne ja jätkusuutlik. Võta ruumi kujundamisel aluseks meeleolu, sest stiil jutustab lugu palju abstraktsemalt.

Meeleolul põhinev interjöör laseb lapse kujutlusvõimel vabalt liikuda. Joonista seinale kujundeid, värvi näiteks mägede siluetid helelillaks (toon X344 Minuet) või tee geomeetrilised kujundid hallikaspruuniks (toon N485 Chalet). Abstraksem teema ja kujundid seintel on alati jätkusuutlikum valik.

Lastetuba

Vali põhivärvitoon

Värvid kuuluvad lastetoa juurde, kuid mõnikord võivad lapsed eelistada ühte lemmiktooni. Näiteks võivad nad jumaldada eredaid neoonoranže või läikivaid rohelisi toone, kuid paari kuuga on see soov juba muutunud. Täiskasvanu abiga saab laps õppida oma interjööri loomisel jätkusuutlikult mõtlema.

Vali üks põhivärvitoon, mille ümber saab hakata looma meeleolu. Põhivärvitoonile saab lisada kahvatumaid toone, mis aitavad luua rahulikumat õhkkonda toas.

Kui soovid tuba jätkusuutlikult kujundada, siis keskendu lastetoa seinte värvimisel ühele põhivärvitoonile, mis loob atmosfääri kogu ruumis. Võid omavahel kombineerida ka paari värvitooni või lasta mööblil särada, värvides taustaks kahvaturoosa seina (toon H417 Mezeron). Kui soovid kasutada intensiivset värvitooni, siis värvi detaile (liistud, uks, mööbel).

NIPP! Lisaks seintele saab tuppa värvi lisada ka kardinate, voodikatte või vaibaga. Kui meeleolu muutub, siis saab tekstiile vahetades muuta kogu toa üldilmet.

Lastetuba

Loo lõbusaid kihte

Sageli on lastetuba juba niigi värviline, täis mänguasju, pilte, raamatuid.

Jaga ruum tsoonideks värvitoonide abil. Värvi näiteks mängimise ala üht tooni ja magamisala teist tooni, tulemusena võivad need alad tunduda kui erinevad ruumid. Kombineeri kontrastseid värvitoone, näiteks tume oliiviroheline toon M449 Grotto ja kahvatu virsikuroosa J407 Siesta annavad tulemuse, mis ei aegu ka aastate pärast.

Lisaks värvitoonidele saab ruumi kujundada ka mööbli abil. Ehita või osta näiteks voodi-lauakomplekt, kus voodi asub laua kohal, võites niiviisi põrandapinda, või loo lapsele põrandale hubane pehme vaiba ja patjadega nurgake.

Lastetuba

Kasva koos loodusega

Lastele meeldib loodus. Loo seikluslik meeleolu lastetuppa troopilise džungli ja metsloomadega. Džungli õhustikku saad luua kollase, rohelise ja pruuni värvitemaatikaga. Kombineeri näiteks oliivirohelist tooni S451 Arbour kollase K396 Safari tooniga, et džungel elavaks muuta.

Lapsele kaasaegse ruumi loomine võib olla seiklus omaette. Kui lased lapsel oma kujutlusvõimesse süveneda, saate üheskoos luua ruumi, mis pakub talle huvi, sobib ülejäänud kodu stiiliga ja on jätkusuutlik, olles kauakestev.

OLE KURSIS TIKKURILA UUDISTEGA
Telli uudiskiri
on lisatud meelespeasse.
on eemaldatud meelespeast.
et