Lastetubade trendid

Lastetubade trendid

Lastetuba on koht, mis peab toetama lapse kujutlusvõimet ja olema funktsionaalne. Tuba peaks eelkõige toetama lapse eelistusi ja isiksust, olles värvitoonide ja esemete poolest lapsesõbralik.

Toa kujundamine, värvitoonide, materjalide ja mööbli valimine koos lapsega on väga lõbus. Kasuta enda praktilist poolt ja lapse kujutlusvõimet ning koos lootegi suurepärase ruumi unistamiseks, mängimiseks ja magamiseks.

Värvitoonide osas on praegune trend erksam ja mängulisem kui varasematel aastatel. Ühelt poolt on populaarsed lõbusad värvitoonid metsikute ja geomeetriliste elementidega; teiselt poolt jällegi looduslähedaste toonide kasutamine. Lapsed on värvitoonide valimisel parimad eksperdid. Seega ole valmis olema avatud ja mänguline ning vaadake koos oma lapsega meie värvikollektsioone.

Lastetubade trendid
Lastetuba

1. Jalutuskäik metsikus looduses

Lastetoa inspiratsiooni võib saada metsikust loodusest. Rikkalik, kuid maalähedane roheline lehtla loob täiusliku meeleolu ja toob looduse otse lastetuppa. Lapsed armastavad loomi ja džunglit, miks mitte tuua metsik loodus neile lähemale.

Looduslike värvitoonide kasutamine võib parandada üldist meeleolu ja tuua ruumi värskust.

Seinal olevad loomamotiivid ja loomadest inspireeritud sisekujundus arendab lapse kujutlusvõimet. Kasuta seinal julgeid dekoratiivmotiive.

Lastetuba

2. Loov mängimine ja õppimine

Lastetuba pole pelgalt koht puhkamiseks, vaid ka koht, kus kujutleda ja mängida. Lastele meeldib olla metsik ja eksida fantaasiatesse. Selle aasta lastetoa sisustustrendid toovad rohkem ideid, et pakkuda lastele ergutavat keskkonda. Funktsionaalsed mänguasjad, nagu kiiged ja ronimisseinad, on interjööri lõbusad detailid ja julgustavad lapsi liikuma.

Lapsel on hea, kui tal on vabadus oma toas ennast teostada. Muutke õppimine lõbusaks ja integreerige see sisekujunduse osana. Näiteks tähestiku geomeetrilised kujundid kaunistuse osana voodikatetes või puidust kirjad seinal.

Lastetuba

3. Geomeetrilised jooned ja mustrid

Ringid, kolmnurgad, ruudud, ristkülikud ja muud kujundid on praegu trendikad ning sobivad kõigega. Kujunda lastetoa seinale suured geomeetrilised kujundid, kasutades erinevaid värvito ne, näiteks värvi ring roosaks ja kolmnurk kollaseks. Kujundid on visuaalselt kaunid ja annab ruumile vürtsi. Geomeetria on põnev ja toob ruumi rohkem perspektiivi ja kuju. Sisekujunduse osana saad kujundid seinale kleepida, näiteks puidust paneelina.

Pea meeles ka seda, et lapsed veedavad palju aega põrandal mängides. Pehme kvaliteetne vaip lisab hubast õhkkonda ja pehmendab rangete vormidega ruumi.

Lastetuba

4. Mänguasjade kodu

Lastetoad on koduks mänguasjadele, seega pööra tähelepanu võimalustele, kuidas ja kus mänguasju hoida. Sobilikud kohad on näiteks hoiukastide ja sahtliga pingid, korvid jne, mis muudavad toa korrashoidmise palju lihtsamaks.

Mänguasjade panipaigad võimaldavad otsustada, mida soovid näidata ja mida varjata. Teine hea viis, kuidas toas rohkem ruumi tekitada, on narivoodid või laua kohal asuvad voodid. Praegu on moes voodi ja laua komplektid, mis võtavad vähe põrandapinda, kuid annavad interjöörile täiesti uue ilme.

Lastetuba

5. Erksa aktsendiga neutraalsed toonid

Populaarsed värvitoonid 2022. aastal on murtud ja maalähedased, kuid neid kasutatakse sageli koos värviliste detailidega. Kui värvid ühe suure seina ühevärviliseks, siis saad ruumis julgemalt väiksemaid värvilisi detaile kasutada, näiteks värviline vaip või valgustid.

Kontrastsus toob ruumi mängulisust. Neutraalsed värvitoonid rahustavad ja aktsenttoonid loovad ainulaadse kombinatsiooni. Proovi neutraalseid värvitoone, näiteks beežid toonid X420 Maiden või H462 Weekend, ja kombineeri neid julgete värvitoonidega, nagu näiteks erkkollase S302 Grapefruit või mererohelise J367 Mosaic tooniga. Hele, skandinaavia stiilist inspireeritud puitmööbel sobib suurepäraselt värvilise voodikatte või kardinatega.

6. Keskkonnasõbralikud värvid ja mööbli taaskasutus

Ökoloogiline mõtlemine saab alguse kodust. Mööbli taaskasutamine õpetab ka lastele säästvat eluviisi. Tänapäeval on palju võimalusi, alates kasutatud asjade poodidest kuni veebikirbuturgudeni. Mööblit ja mänguasju saab vahetada ka oma sõpruskonnas. Alati on võimalus need üle värvida ja lastetuppa sobitada. Hea valik keskkonnasõbralikumaks värvimiseks on näiteks Tikkurila Joker lahustivaba matt sisevärv või Harmony täismatt ökoloogiline värv, mis on mõlemad sertifitseeritud EL ja Põhjamaade ökomärgisega (Luigemärk).

Lastetuba
OLE KURSIS TIKKURILA UUDISTEGA
Telli uudiskiri
on lisatud meelespeasse.
on eemaldatud meelespeast.
et