puitmaja värvimine

Viis nõuannet puitmaja värvimiseks

Enne kui pintsli haarad, tasub varuda veidi aega, et puitmaja värvimisprojekti planeerida, värvitoone ja tooteid valida ning värvimisjuhenditega tutvuda.

1. Kontrolli üle värvitavad pinnad

Vanem puitmaja tasub eelnevalt põhjalikult üle vaadata. Proovi kindlaks teha, mis värviga on maja ja ka teisi hooneid varem värvitud.

Rusikareegel on see, et õlivärviga värvitud puitmaja võib üle värvida õlivärvi või veepõhise akrülaatvärviga, aga akrülaatvärvi ei tohi üle värvida õlivärviga. Kui maja on viimistletud läbikumava lasuurvärviga, võib seda katta sama tootega või katva värviga.

 

2. Tee tooni valimine lihtsamaks proovivärvimisega

Tikkurila välisvärvikaartide toonid sobivad põhjamaisesse keskkonda ja kõlavad kokku loodusega kõigil aastaaegadel. Tee proovivärvimine eraldi plaadile või puutükile, mida saad vaadelda maja seintel erinevas valguses ja erinevatel aastaaegadel. Nii saad olla kindel värvitooni sobivuses.

Kui sul on uus maja või tahad vanale majale päris uue ilme anda, proovi värvitoone Tikkurila värviprogrammi Color Up! abil.

 

3. Vali värvitavale pinnale kõige vastupidavam toode

Vali Ultra sarja toode, kui tahad oma puumajale parimat. Katvad majavärvid Ultra sarjast on esmaklassilise tooni- ja läikepüsivusega ning mustust hülgavad.

Sideaine tugevus ja elastsus on kohandatud täpselt nii, et värvipind ei lõheneks ega kooruks puidul kogu kasutusea jooksul. Sobiv kõvadusaste aitab pinnal kauem puhas püsida, sest mustus ei saa pinnale kinnituda ka suvekuumuses. Ultra värvi on saadaval kahe läikeastmega: matt (Ultra Matt) ja poolmatt (Ultra Classic). Ultra värvile sobib krundiks Ultra Primer.

 

4. Enne värvimist pese pinnad ja oota, kui need on kuivanud

Enne värvimist pese pinnad Tikkurila Homeenpoisto hallitusvastase lahusega ja loputa hoolikalt. See eemaldab pinnast hallituse ja vetikad, tagab värvi parema püsimise ja pikendab märgatavalt ülevärvimiste vahelist aega.

Parim ilm värvimiseks on pilvine soe ja kuiv ilm. Värvimist ei ole soovitatav ette võtta lõõskavalt päikselisel päeval ega võimaliku vihmasaju korral. Värvitav pind peab olema kuiv, värvimiseks on hea temperatuur umbes +15–20 °C ja suhteline õhuniiskus umbes 50%.

Uus või puhtaks kaabitud pind tuleb kruntida. Sega värvi hoolikalt. Paremakäelisel tuleks seina värvimist alustada ülalt paremalt ja vasakukäelisel ülalt vasakult. Värv kantakse peale laudisega samasuunaliselt.

 

 

Värviliin 12011

Kui Sa ei leidnud oma küsimusele vastuseid, pöördu Värviliini poole.

Helista tasuta numbril 12011 ja küsi värvimisalast nõu.

Värviliin on avatud E-R kl 9-17.

Võid saata ka e-kirja varviliin@tikkurila.com.

ee_tikkurila_paintline_est2022_horizontal_turqoise.jpg

on lisatud meelespeasse.
on eemaldatud meelespeast.
et