4 peamist puitmaja värvimise viga

Suvi on ideaalne aeg puitfassaadi värvimiseks, kuid kui seda õigesti ei tehta, siis võivad värvitud fassaadi pinnale sattuda pisikesed mullid või, mis veelgi hullem, värvida maja vale värviga.

Levinumad vead puitmaja värvimisel ja nende vältimine

Hästi värvitud maja näeb ilus välja, kuid kodu värvimine on midagi enamat kui esteetika. Värv kaitseb puitu erinevate ilmastikutingimuste, nagu näiteks päike, vihm ja lumi, eest. Seetõttu on värvimine puitmaja hooldamisel ülioluline.

Sellelt lehelt saad lugeda nõuandeid, mida teha, et värvitud pind kestaks võimalikult kaua ja kuidas vältida kõige tavalisemaid vigu värvimisel.

Viga 1. Hooletud ettevalmistused enne värvimist

Puitpinnad määrduvad aja jooksul, seega esimene asi enne maja välispinna värvimist on seinte pesemine. Puhasta pindu hoolikalt ja veendu, et saaksid maha kogu hallituse ja plekid. Kui mustus ja hallitus jäävad, siis võivad need värvist läbi tulla ja lõpptulemust mõjutada. Pinna põhjalik pesemine tagab, et uus värv nakkub pinnale. Kui see samm vahele jätta, ei jää uus värv pinnale hästi ja tulemus ei pruugi olla kauakestev.

Kasuta Tikkurila Homeenpoisto hallitust eemaldavat lahust, mis lisaks puhastamisele karestab ka pinda ja aitab uuel värvikihil puitu põhjalikult imenduda. Suurte pindade pesemisel on käepäraseks tööriistaks pikendusvarrega hari. Veendu, et kogu mustus ja tolm oleks eemaldatud. Lase seintel korralikult kuivada.

Vaatle seinu korralikult: kas on ketendavat või lahtist värvi? Kooruva värvi eemaldamiseks kasuta kaabitsat ja lihvi seinad liivapaberiga.

Kui vana värv on pinnalt eemaldatud kuni puiduni, siis kasuta Valtti Primer puiduimmutusainet, mis sobib puitpindade kaitsmiseks ja kruntimiseks enne pinnatöötlust.

Kata kinni aknaraamid, sokkel ja muud pinnad, mida soovid kaitsta.

Viga 2. Värvimine ebasobivates ilmastikutingimustes

Õues värvides tuleb arvestada ilmaga. Enne värvimistööde alustamist kontrolli ilmaennustust. Parim ilm värvimiseks on pilves ja mitte liiga külm ega liiga kuum ilm, eelistavalt umbes 20 kraadi. Veendu, et vihma ei hakkaks sadama ja ära värvi otsese päikesevalguse käes. Päikese käes värvimine ei ole soovitatav, kuna pealekantav värv kuivab liiga kiiresti ja päikesekuumus võib pinnale tekitada pisikesi mulle, hoides samal ajal põhja märjana ja proovides kuivada.

Viga 3. Värvitooni valimine ekraanilt

Majale sobiva värvitooni valimine võib olla keeruline. Telefoni- ja arvutiekraanil võib värvitoon näida väga erinev, kuid oluline on meeles pidada, et lõplik otsus tuleks teha paberist värvikaardilt. Ekraanidel kuvatavad värvid võivad sõltuvalt kalibreerimisest ja heledusest tunduda veidi erinevad, mistõttu on täpset õiget värvitooni raske valida.

Palu värvipoes alati segada väike värvinäidis, mille saa koju kaasa võtta ja proovida.

Viga 4. Vale toote valimine

Lõpuks tuleb valida värv vastavalt materjali ja selle pinna seisundile. Välispindu soovitame värvida ainult välisvärviga. See tagab, et värvitud pind kestab kaua ja püsib kaunis aastaid.

Hea ja püsiva tulemuse saamiseks kasuta kvaliteetseid pintsleid ja pese neid spetsiaalse pintslipesu ainega, et saaksid samu töövahendeid kasutada ka järgmisel korral, kui värvima hakkad.

Tutvu Anza kvaliteetsete pintslitega siin

on lisatud meelespeasse.
on eemaldatud meelespeast.
et