Muuda kodukontor roosaga reipaks

Muuda kodukontor roosaga reipaks

Soome blogi „But I'm a human not a sandwich” blogija Iina andis oma töönurgale heleroosaga täiesti uue ilme. Siit saad teada, kuidas ka Sina saaksid Iina kombel oma kodukontorit kiiresti vaid mõne tunniga muuta.

Roosa tooni valimine

Iina valis roosaka maheda tooni Y411 Milkshake. Varem valge sein sai täiesti uue ilme Harmony sisevärviga, mis on elegantselt matt klassikaline sisevärv ja ka keskkonnateadlik valik – see on ohutu, vähese lenduvusega ja lõhnatu sisevärv. Kui valid Tikkurila sisevärvi ja toonid selle Tunneta Värvi värvikaardilt valitud tooni, siis võid olla kindel, et valitud toon näeb sinu kodus välja täpselt samasugune nagu värvinäidisel – iga valguse juures. 

A4 color sample
Roosa sein

Töötuba enne ja pärast muutust

Valge töötuba sai roosaka tooniga Milkshake reipama ilme. Uute toonide tulemusel tuli hele mööbel tõeliselt esile. Aktsentvärvina kasutati pisut tumehalli.

„Valisin Tikkurila tooni Y411 Milkshake – sama kauni tooni, mida kasutasin eelmisel kevadel, et värvida üks söögilauatool roosaks. Milkshake on kuidagi väga vaevumärgatav ja õrn toon ning ma olen sellesse tõesti armunud,” kiidab blogija Iina.

Enne
Töönurk enne
Töönurk pärast värvimist
Töönurk pärast värvimist

Idee teostus

Töönurga seina värvimine võtab aega vaid mõne tunni. 

Seina värvimine

Puhasta sein
1. PUHASTA 

Pühi seina pind puhtaks. Kui sein on selgelt must, puhasta seda Tikkurila Maalipesu puhastusvahendi abil, järgides etiketile märgitud juhiseid. Lase kuivada. 

Kaitse
2. KAITSE 

Enne värvimist pane põranda kaitseks maha paber. Kata liistud ja pistikupesad teibiga. Kui seinapinda oli vaja pahteldada või kui eelmine värvikiht on tume, kanna esiteks seinale kiht Luja kruntvärvi. Vali selline Luja kruntvärvi toon, mis sarnaneb uue viimistlusvärvi toonile. 

Värvi
3. VÄRVI 

Sega Harmony sisevärvi ja kanna rulli abil kaks kihti seinale. Harmony värvi saab üle värvida 1–2 tunni pärast ja nii saad seina vaid mõne tunniga värvitud. 

Iina tööruumi seinapinda on 7,5 m2 ja seepärast vajas ta alla kahe liitri Harmony värvi.

Blogija Iina

Projekti autorist

Blogija Iina kirjutab oma blogis on lapsevanemaks olemisest ning tegemistest väikeste lastega. See blogi on täis armastust, toredat igapäevast elu, lihtsaid ja maitsvaid toite, sisekujundust, moodi ja lasterõivaste hullust. 

on lisatud meelespeasse.
on eemaldatud meelespeast.
et