Fjordi-roheline töötuba

Rohelised seinad ja riiulid kodukontoris

Soome blogija Katja andis oma kodukontori seintele, liistudele ja riiulitele täiesti uue ilme tumerohelise Fjord tooniga. Julge värvimuudatus sai tehtud vaid ühe päevaga ja viimase lihvi annavad sellele värvitud kuuekandilised riiulid. Loe, kuidas saaksid Sina oma kodukontoris teha samasuguse ergutava muudatuse.

Sobiva rohelise tooni valimine

Katja tahtis, et ta kodukontori seinad oleksid rohelist tooni (M442 Fjord). Seintele valiti matt Harmony sisevärv, millega värvitud pinda on lihtne puhastada. Põrandaliistud, raamid ja riiulid värviti poolmati Helmi mööblivärviga, sest sellega värvitud pinnal ei torka sõrmejäljed nii kergesti silma.

Kui valid Tikkurila sisevärvi ja toonid selle Tikkurila värvikaardilt valitud tooni järgi, siis võid olla kindel, et tulemus näeb sinu kodus välja täpselt samasugune nagu värvinäidisel – igas valguses.

Roheline sein
Roheline sein

Kodukontor enne ja pärast värvimist

Varem valge tuba sai tumerohelise tooniga (M442 Fjord) intensiivse ilme ning see sisustati lamamisaseme ja heleda töölauaga.

„Olen juba kaua unistanud elava loodusliku olemusega sügavast ja lopsakat tooni seinast, mis meenutaks tumedat okaspuumetsa. Ma ei oska õieti öelda, millest see igatsus algas, aga mäletan, et niipea kui seda nägin, mõtlesin, et Fjord on täpselt õige toon," mõtistkleb bogija Katja.

Töötuba enne värvimist
ENNE VÄRVIMIST
Töötuba pärast värvimist
PÄRAST VÄRVIMIST

Idee teostus

Kui soovid samasugust tulemust oma kodukontorisse, pead kõigepealt mööbliesemed (riiulid ja põrandaliistud) ning seinad ette valmistama ja kruntima. Seejärel värvi sein ja lõpuks mööbel.

 

Seina värvimine

Enne värvimist
1. PUHASTA JA KAITSE

Pühi seina pind üle. Kui sein on selgelt must, puhasta seda Maalipesu puhastusvahendiga, järgides etiketile märgitud juhiseid. Lase kuivada. Enne värvimist pane põranda kaitseks maha paber. Kata liistud ja pistikupesad teibiga. Kui seinapinda tuli pahteldada või kui eelmine värvikiht on tume, kanna esmalt seinale kiht Luja kruntvärvi. Vali selline kruntvärvi toon, mis sarnaneb uue viimistlusvärvi toonile.

seina värvimine roheliseks
2. VÄRVI

Sega Harmony sisevärvi ja kanna kaks värvikihti seinale. Värvitud pinna saab üle värvida 1–2 tunni pärast ja nii saad seina värvitud vaid mõne tunniga. 

Põrandaliistude ja riiulite värvimine

Värvimine
3. PUHASTA, LIHVI JA VÄRVI

Puhasta mööbli pinnad Maalipesu puhastusvahendiga ja lase kuivada. Järgi kindlasti etiketil olevat juhendit. Lihvi liivapaberiga vana värvipind matiks ja eemalda lihvimistolm tolmuharja või -lapi abil.

Kata mööbel ühe kihi kruntvärviga Helmi Pohjamaali, kasutades mööblivärvi rulli või pintslit. Enne mööblivärviga värvimist lase viis tundi kuivada.

Värvi 1–2 kihti poolmati Helmi mööblivärviga. Helmi mööblivärv on ülevärvitav 16 tunni pärast. Kasutuskuivaks saab see 2–3 päeva pärast.

Blogija

Projekti autorist

Katja peab blogi, kus ta kirjutab sisekujundusest ja fotograafiast. Talle eriti südamelähedane Skandinaavia stiil on viimistletud sulgede, omanäoliste esemete ja lihtsa igapäevase pereeluga, mida vürtsitavad huvitavad lahendused.

on lisatud meelespeasse.
on eemaldatud meelespeast.
et