Värvitud vana kapp

Maakodustiilis kapi uus ilme

Color Now 2018 värvikollektsioonist innustust saanud Vihreä Talo blogija Annika värvis kirbuturult leitud maakodustiilis kapile uue ilme. Vaata Minerals värvikollektsiooni maalähedastest toonidest ja proovi mööbli värvimist!

Kirbuturult leitud maakodustiilis kapp sai uut elujõudu, kui Annika haaras pintsli ja valis värvimiseks keskkonnasõbraliku mati mööblivärvi Helmi 10. Vanale kapile leiti maalähedased toonid Color Now 2018 Minerals värvikollektsioonist. Välisküljed said sooja halli tooni V484 Driftwood ja kapisisesed pinnad elegantse punaka savitooni S471 Etruscan.

Värilastuja pöydän päällä vertailussa

Mööblivärv Helmi on keskkonnasõbralik valik

Annika viimistles kappi mati mööblivärviga Helmi 10. Lisaks elegantsele matile pinnale on veepõhine Helmi 10 peaaegu lõhnatu ja kuivab kiiresti, moodustades vastupidava värvipinna. Helmi mööblivärv on valmistatud Soomes kvaliteetsetest toorainetest, sellel on Põhjamaade Luigemärk ja M1 sertifikaat, mistõttu see on keskkonnaaohutu valik. Helmi on vähese lenduvusega ning seetõttu tagab see parema siseõhu kvaliteedi ja kasutajale ohutuma värvimise.

Kapp enne värvimist
Kapp enne värvimist
Kapp peale värvimist
Kapp peale värvimist

Vastupidav ja kaunis väljanägemine kapile

Helmi 10 kuivab kiiresti ja kirbuturu leid saab hetkega uue ilme. Tooni kruntvärv Helmi Pohjamaali viimistlusvärvi tooni, et saaksid katva ja vastupidava pinna väiksema arvu värvikihtidega.

Idee teostus

Maakodustiilis kapi värvimine

Kaapin pesu ja esikäsittely
1. PUHASTA

Puhasta põhjalikult pindu lahjendatud Tikkurila Maalipesu puhastusvahendiga.

Kaapin hionta ennen käsittelyä
2. LIHVI

Lihvi hoolikalt pinnad üle ja eemalda lihvimistolm. 

Pohjamaalattu kaluste
3. KRUNDI

Alati, kui soovid muuta värvitava mööblieseme värvust või kui sa ei ole kindel eelmistes töötlemisviisides, siis on soovitatav kasutada kruntvärvi. Kirbuturult leitud kapp värviti esmalt üle kruntvärviga Helmi Pohjamaali, mille toon vastas kattevärvi toonile. 

pintamaalattu kaluste
4. VÄRVI

Värvi mööblieset 1–2 korda mööblivärviga Helmi 10, et tagada matt viimistlus. Värvida võid nii mööblivärvirulli kui ka pintsliga.

Vihreä talo blogi

IDEE TEOSTAJA: Vihreä talo

Vihreä talo blogija Annika Meder-Liikanen elab linnas, kuid ta tunneb ka põllul end nagu kodus. Tal on maal puumaja ja kodu ka linnas. Liitrite viisi koorekarva värvi ja lõputu kirg teise ringi toodete ja vanade käsitsi tehtud esemete vastu.

on lisatud meelespeasse.
on eemaldatud meelespeast.
et