Mööbli värvimise ja lakkimise tööjuhendid

Mööbli värvimise ja lakkimise tööjuhendid

Kaunis mööbel täiendab iga kodu interjööri. Paljud meist ostavad hea meelega uut mööblit, kuid kindlasti leidub ka neid, kes soovivad anda vanale mööblile uue ​​elu, väärtustades vana kappi, lauda või tooli, mis püsivad äärmiselt vastupidavad ja kvaliteetsed ka paljude aastate pärast. Vana mööblile uue elu andmiseks on oluline hoolikalt läbi mõelda, missugust tulemust soovid saavutada.

Sellelt lehelt leiad juhised, kuidas värvida ja lakkida mööblit.

VÄRVIMISEKS soovitame Helmi mööblivärvi, mis on veepõhine ja vähese lõhnaga akrülaatvärv. Helmi kvaliteetsed tooted sobivad ideaalselt siseruumide erinevate puit- ja metallpindade värvimiseks. Helmi A- ja C-alusvärvid võimaldavad toodet toonida laias värvivalikus, sealhulgas ka Tikkurila Symphony värvikaardi toonidesse. Kui soovid matti mööblipinda, vali Helmi 10 värv, kui poolmatti vali Helmi 30. Kui soovid läikivamat pinda, siis vali Helmi 80.

LAKKIMISEKS soovitame Kiva mööblilakki, mis on veepõhine mittekolletuv toonitav akrülaatlakk sisetingimustesse ning see sobib ka eelnevalt peitsitud ja värvitud pindade kaitselakkimiseks. Kiva mööblilakk on toonitav Tikkurila Laki ja peitsi värvikaardi toonidesse. Väärvikaardis sisaldub 30 poolläbipaistvat tooni. Kui soovid matti pinda, vali Kiva 10 lakk, kui poolmatti vali Kiva 30. Kui soovid läikivamat pinda, siis vali Kiva 70.

Kasulikke näpunäiteid mööbli värvimisel

  • Parema nakke saavutamiseks eemalda mööblilt sõrmejäljed, rasv, mustus, hallitus, rooste. Kraabi maha lahtine värv või lakk.
  • Et saavutada veatu tulemus, lihvi aluspind enne värvimist ühtlaselt siledaks ja eemalda lihvimistolm.
  • Pintsel on parim mööbli jalgadele, servadele, õnarustele ja raskesti ligipääsetavatele aladele. Võta kasutusse värvirull, värvides suuremaid pindu, nagu kapiuksed, sahtli esiküljed jne.
  • Enamik värvi pinnal püsimise probleemidest on välditavad, kui lubame pinnal enne kasutamist piisavalt kuivada. Vähemalt 3 ööpäeva, aga võimalusel rohkem.

NB! Ära värvi mööblit seinavärviga kuigi pealtnäha tundub toode samasugune. Mööblivärvil on tunduvalt parem kulumis- ja pesemiskindlus.

Tutvu Tikkurila värviekspertide poolt koostatud tööjuhenditega ja kui jääd hätta, siis helista meie Värviliini tasuta numbril 12011 või saada e-kiri aadressile varviliin@ppg.com.

 

ee_tikkurila_paintline_est2022_horizontal_turqoise.jpg

on lisatud meelespeasse.
on eemaldatud meelespeast.
et