6 täiuslikku kollast sisekujunduses

Lisa killuke kollast ja kohe saad ruumi päikeseliseks. Tutvustame kuut täiuslikku kollast tooni, mis sobivad erinevate sisekujundusstiilidega.

Kollane värv kodu elavdamiseks

Kollaseks värvitud tuba annab energiat, seal tunned end rõõmsana. See on toon, mis toob ruumi positiivsust ja paneb iga tuppa siseneja tundma end kutsutuna.

Kollane meenutab muutusi looduses erinevatel aastaaegadel: see on esimeste kevadiste nurmenukkude ja liblikate värv, hilissuviste viljapeade ja saagi toon või esimeste sügislehtede sügavkollane. Ka köögis seostub kollane hea emotsiooniga: pehme ja kahvatu sorbett, särtsakad sidrunid, siidine või, kuldne munakollane, pehme juust.

Kollane toon on universaalne ja kasutatav nii suurtel seinapindadel kui ka detailidel. Julgustame kollast kasutama - lõppude lõpuks avardab kollane ruumi ning lisab soojust ja päikest. Leia sobiv kollane Tunneta Värvi värvikaardilt, valides värvikategooriate filtris "Kollased ja oranžid". Loe ka altpoolt meie soovitusi kollase tooni kasutamiseks erinevate sisustusstiilide puhul.

Kahvatu ja õrn F302 Parmesan

Taldrikutäis täiuslikku pastat on kaetud õrna parmesani juustu kihiga. Õrnalt sidrunikollasega täiendatud hele toon on suurepärane valik värskust vajavatesse ruumidesse.

Kahvatud ja õrnad kollased toonid, näiteks F302 Parmesan, loovad ruumis rahuliku miljöö. Õrn kollane on nagu varakevadine energia.

Kollane

Mitmekülgne H300 Lemonade

Kergelt valgustatud pühapäevahommik. Särav, energiline ja elegantne kollane, mis on piisavalt peen sobimaks paljude stiilidega klassikalisest maalähedaseni.

Kui otsid mitmekülgset kollast, siis katseta tooni H300 Lemonade, mis näeb ühtviisi hea välja nii köögis, elutoas kui vannitoas.

Proovi kombineerida H300 Lemonade tooni maalähedaste pruunide ja rohelistega ning terashalliga nagu X487 Plaster või värske helerohelisega, näiteks Y383 Cucumber.
Vaata tooni H300 Lemonade
H300 Lemonade on Tikkurila aasta värv 2020.

Sügav ja mesine J392 Wax

Väikeste küünalde kimp vilgub ja valgustab tuba. Intensiivne kollane kergelt roheka alatooniga.

Sügav, küps ja meelaadne kollane J392 Wax sobib nostalgilisse interjööri koos tumedate puidutoonide ja maalähedaste värvitoonidega. Kollase kuldne toon muudab ruumi kutsuvaks ja soojaks.

 

Kollane

Soe ja kiirgav K396 Safari

Loojuv päike, savann... Soe ja helendav kollakasoranž, mis on täis mälestusi kuumast suvest ja kõrvetavast päikesest.

Kui soovid oma kööki või kodukontorit elavdada, võib soe kollakasoranž K396 Safari olla just see, mida otsid.

Kollane

Rahustav L396 Beeswax

Küünla süütamisel levib tuppa mee lõhn. Põletatud oranžikaskollane toon lisab tubadesse soojust.
Kui Sulle meeldivad soojad tumedad kollased, siis meeldib Sulle kindlasti ka see roostes ja põlenud kollase toon, L396 Beeswax. Suurtel pindadel kasutatav soe toon loob pesalaadse ja rahustava atmosfääri. Kombineeri pruuni, sinise ja mustaga.

Rikas ja särav Y308 Eggnog

Pehme ja nüansirikas kollane kergelt punase varjundiga. Kombineeri seda veetlevat kollast teiste erksate toonidega.

Värvi seinad Y308 Eggnog tooniga, mis annab ruumile avaruse ja heleduse. See on rikas, särav kollane, mis ei karda esiletõstmist. Kombineeri seda rõõmsat tooni koos teiste heledate toonidega.

Kollane

Vali sobiv toon värvikaardilt

Kui Sa ei leidnud seda, mida otsisid, siis vaata ka Tunneta Värvi (Feel the Color) värvikaarti ja klõpsa vasakpoolses menüüs "Kollased ja oranžid".

 

on lisatud meelespeasse.
on eemaldatud meelespeast.
et