Unica Akva Lakka

Spetsiaallakk, mis põhineb modifitseeritud akrülaadil. Sisaldab UV-kaitseainet, mis moodustab vett hülgava pinna.

M1
Avainlippu
  • Sobib uutele ja vanadele pindadele
  • Ohutu ja lihtsasti kasutatav lakk
  • Sobib ka aiamööblile
  • 805
  • 8 m²/l
  • 12 m²/l
  • 24 h
  • 1 h

Lõpptulemus

  • poolläikiv

Kirjeldus

Spetsiaallakk, mis põhineb modifitseeritud akrülaadil. Sisaldab UV-kaitseainet, mis moodustab vett hülgava pinna.


Toote omadused

Uute ja varem lakitud või peitsitud puitpindade lakkimiseks sise- ja välistingimustes. Sobib eriti hästi varem tööstuslikult lakitud või peitsitud puitpindade hoolduslakkimiseks. Ei soovitata tihedatele ja kõvadele puitpindadele, nagu tamm ja tiigipuu.


Kasutuskohad

Aknaraamid, uksed ja uksepiidad. Samuti klaasitud rõdude puitpinnad.


Katvus

8-12 m²/l.


Vedeldi

Veepõhine


Töövahendid

pihustamine, pintsel


Värvimistingimused

Lakitav pind peab olema kuiv ja puhas. Lakkimise ja kuivamise ajal peab temperatuur olema vähemalt +5 °C ja suhteline õhuniiskus alla 80%.


Pinna ettevalmistus

Eemalda halliks muutunud puidupind mehaaniliselt. Uued lakkimata pinnad: Puhasta pinnad tolmust, mustusest, hallitusest ja lahtistest osakestest. Pese pinnad Maalipesu puhastusvahendiga või vajadusel Homeenpoisto puhastusvahendiga. Eemalda vaik oksakohtadelt. Krundi välistingimustes olevad puiduni puhtad pinnad eelnevalt Valtti Primer või Valtti Plus Base puiduimmutiga. Varem lakitud või peitsitud pinnad: Eemalda vana pragunev laki- või peitsikiht pinnalt. Pese pinnad Maalipesu puhastusvahendiga või vajadusel Homeenpoisto puhastusvahendiga. Lihvi läikivad pinnad matiks ja teravad ääred ümaramaks. Eemalda lihvimistolm. Sisetingimustes olevad puitpinnad: pahtelda augud ja praod Spakkeli puukitti spetsiaalkitiga ja lihvi pahteldatud kohad. Välistingimustes olevad puhtad puitpinnad töötle Valtti Primer või Valtti Plus Base puiduimmutusainega. Ebatasasused pahtelda sobiva pahtliga. NB! Lakki Unica Akva Lakka ei saa kanda pindadele, mida on töödeldud silikooni sisaldava pahtliga või pindadele, mis on kokku puutunud silikooniga.


Värvimine

Esimene kiht:

Sega lakki hoolikalt enne kasutamist ja aeg-ajalt ka lakkimise ajal. Kanna 1-2 korda pintsliga pinnale, uutele pindadele 2 korda. Suurtele pindadele on kõige parem kanda lakki esmalt pinnale lühikesekarvalise värvirulliga ja seejärel tasanda pintsliga. Ära lase rullitriipudel kuivada. Pintsliga pinnale kandmiseks võib lakki Unica Akva Lakka vedeldada veega kuni 5%. Lakk kuivab kiiresti, seepärast soovitame lakkida paanide kaupa. Kõige parem on kasutada sünteetiliste harjastega pintslit. Töötle nähtavale jäävad puidu otsakohad hoolikalt.


Hooldusvärvimine:

Lakiga Unica Akva Lakka töödeldud pindadele tee hoolduslakkimine sama lakiga. Vt. Eeltöö osa.


Hooldusjuhendid

Peale lakkimist ei tohi pinda tugevasti koormata, sest toode saavutab lõpliku kõvaduse ja kulumiskindluse normaaltingimustes umbes 2 nädala jooksul. Juhul kui pinda on vaja varasemalt puhastada, tuleb seda teha ettevaatlikult, kasutades veega niisutatud pesukäsna või -lappi. Mitte varem kui 2 nädala möödudes lakkimisest võib määrdunud pinda puhastada Huoltopesu puhastusvahendiga (1 osa Huoltopesu 10 osa vett). Puhasta eriti määrdunud pinnad tugevama Huoltopesu lahusega (1:1). Pesu järel loputa pinnad ja lase kuivada.


LOÜ

(Alaliik A/e) 130g/l. Lakk Unica Akva Lakka sisaldab LOÜ maksimaalselt 130 g/l.


Sobib uutele ja vanadele pindadele

Unica Akva Lakka spetsiaallakil säilivad tooteomadused nii soojades kui külmades ilmastikutingimustes ning lakipind ei muutu kollaseks. Lakk kaitseb puitu niiskuse eest ja takistab puitpinna lõhenemist. Sobib hästi varem tööstuslikult lakitud või peitsitud puitpindade hoolduslakkimiseks.

Product usp1prof_img
unica akva laquer

Ohutu ja lihtsasti kasutatav lakk

Unica Akva Lakka lakile on omistatud M1-klassifikatsioon, mis tähendab, et sellest eraldub eriti vähe lenduvaid ühendeid atmosfääri.

Product usp2prof_img
unica akva laquer

Sobib ka aiamööblile

Unica Akva Lakka sobib uute ja varem töödeldud puidust uste ning akende esmaseks lakkimiseks ja ka hoolduslakkimiseks, sobib ka puidust aiamööblile. Metallmööbel peab olema eelnevalt Rostex Super Akva metallikruntvärviga krunditud..

Product usp3prof_img
unica akva laquer
Estonian
on lisatud meelespeasse.
on eemaldatud meelespeast.
et