Rostex Super

Kiiresti kuivav korrosioonivastane kruntvärv. Ei sisalda plii- ega kroomipigmente.

Avainlippu
Polish Hygenic Certification
  • Väga hea nakkuvus
  • Kuivab kiiresti
  • Pinnalekandmine pintsli või rulliga
  • 805
  • 10 m²/l
  • 10 m²/l
  • 24 h
  • 0.5 h

Lõpptulemus

  • matt

Kirjeldus

Kiiresti kuivav korrosioonivastane kruntvärv. Ei sisalda plii- ega kroomipigmente.


Toote omadused

Teras-, tsink- ja karestatud alumiiniumpindade kruntimiseks normaalsest tugevama koormusega kohtades, kus tavaliste alküüdvärvide nakkuvus ja kuivamiskiirus ei ole piisav. Sobib ka akrüüli ja polüesteriga kaetud terasplekile. Võib kasutada nii alküüd- kui ka veepõhiste värvide kruntvärvina.


Kasutuskohad

Plekk-katused, veerennid, vihmaveetorud, kaitseplekid, tuletõrjeredelid, piirded, lipuvardad, ventilatsiooni- ja kuivatusalused, paadid jmt metallkonstruktsioonid.


Katvus

u 10 m2/l (kuiva värvikihi paksus 40 µm)


Vedeldi

Lahustipõhine


Töövahendid

pintsel, pihustamine


Värvimistingimused

Värvitav pind peab olema kuiv ja õhu temperatuur vähemalt +5 °C ning õhu suhteline niiskus alla 80%. Pinna temperatuur ei tohi olla üle +40 °C, et lahusti ei aurustuks liiga kiiresti, mis tekitab omakorda värvipinda pragusid, nakkuvus nõrgeneks, tekiksid mullid. Ajastada värvimine nii, et jõuad pinnavärvimise teha hiljemalt nelja päeva pärast. Temperatuuri langedes ja/või niiskuse suurenedes pinnavärvimise aeg pikeneb (vt. kuivamine). Kui teha pinnavärvimine veel hiljem, siis tuleb krunditud pind kergelt lihvida ja pesta Panssaripesu puhastusvahendiga.


Pinna ettevalmistus

Uued värvimata pinnad: Puhasta pinnad võimalikust valgeroostest/roostest lihvides või terasharjaga puhastusastmeni St2. Puhasta pinnad valgerooste kaitseainest, mustusest, veeslahustuvatest sooladest, rasvadest ja õlidest Panssaripesu pesuainega, kasutades harja. Loputa hoolikalt veega ja lase kuivada. Karesta siledad alumiiniumpinnad. Uut tsingitud plekk-katust ei soovitata värvida enne ühe talve möödumist. Parim nakkuvus saadakse juba ilmastikutingimuste mõjul tuhmunud, mehaaniliselt või keemiliselt karestatud tsingitud pinnal. Varem värvitud pinnad: Eemalda vana pragunev värv ja võimalik rooste kaapraua või terasharjaga puhastusastmeni St2. Kõva, läikiv värvipind lihvi matiks. Pese pind Panssaripesu pesuainega, loputa hoolikalt veega ja lase kuivada.


Värvimine

Esimene kiht:

Sega värvi hoolikalt enne kasutamist. Kanna värv pinnale soovitavalt pintsli või värvipihustiga. Kuiva värvikihi paksus peaks olema 40-60 μm. Rostex Superi peale võib pinnavärvina kasutada näit. veepõhist Panssari Akva värvi või lahustipõhist Panssarimaali värvi.


Hooldusjuhendid

Värvitud pinda tuleb käsitleda ettevaatlikult, sest toode saavutab lõpliku tugevuse ja vastupidavuse normaaltingimustes u. 4 nädala pärast. Varsti pärast töötlemist võib pinda kergelt puhastada pehme harja, niiske puhastuslapi või mopiga. Mitte varem kui 1 kuu möödumisel värvimisest võib määrdunud pinda puhastada Huoltopesuga (1 osa Huoltopesu ja 10 osa vett). Plekid ja eriti määrdunud pinnad puhasta kangema Huoltopesu lahusega (1:1). Pesu järel loputa pinnad ja lase kuivada.


Väga hea nakkuvus

Rostex Super on väga hästi nakkuv. Kruntvärv tagab parima võimaliku nakkuvuse ja vastupidavuse isegi karmides ilmastikutingimustes. Rostex Super ei sisalda plii- ega kromaatpigmente.

Product usp1consumer_img
sheet metal roof

Kuivab kiiresti

Optimaalsetes tingimustes saab viimistluse lahustipõhise Panssarimaaliga teha kohe pärast 2–4 tundi. Veepõhise Panssari Akvaga saab värvimise teha järgmisel päeval.

Product usp2consumer_img
sheet metal roof

Pinnalekandmine pintsli või rulliga

Kandke Rostex Super pinnale pintsli või pihustiga. Parim pintsel pealekandmiseks on paksude harjastega pintsel. Pinnavärv võib olla kas vee- või lahustipõhine plekk-katusevärv.

Product usp3consumer_img
sheet metal roof
Estonian
on lisatud meelespeasse.
on eemaldatud meelespeast.
et