Panssari Akva

Akrülaatvärv.

Avainlippu_NEW

Panssari Akva

Akrülaatvärv.

  • 805
  • 8 m²/l
  • 8 m²/l
  • 24 h
  • 1 h

Lõpptulemus

  • Poolmatt

Kirjeldus

Akrülaatvärv.


Toote omadused

Sobib otse peale kandmiseks varem alküüd- või akrülaatvärvidega värvitud pindadele ja tööstuslikult värvitud terasplaatidele (PVC, PURAL, POLÜESTER, AKRÜÜL). Värvimata tsingitud teraskatted ning alumiinium- ja teraspinnad tuleb eelnevalt kruntida Rostex Super Akva või Rostex Super kruntvärviga. Alumiiniumpinnad tuleb enne kruntimist karestada.


Kasutuskohad

Plekk-katused ja -seinad, teraskonstruktsioonid nagu veerennid, vihmaveetorud ja kaitseplekid.


Katvus

u 8 m²/l ühekordsel pinnalekandmisel. (Pihustiga pinnale kandes vastab see u 100-125 μm märja värvikihi paksusele).


Töövahendid

pintsel, pihustamine


Värvimistingimused

Värvitav pind peab olema kuiv ja soojem, kui ümbritsev õhk. Värvimise ja värvi kuivamise ajal peab õhu, värvitava pinna ja värvi temperatuur olema üle +5 °C ja suhteline õhuniiskus alla 80%. Suhteline õhuniiskus, temperatuur ja tuule kiirus mõjutavad oluliselt kuivamisele kuluvat aega. Pinna temperatuur ei tohi olla üle +40 °C, et vesi liiga kiiresti ei aurustuks. Muidu võivad värvi pinnale tekkida mullid ning väheneb nakkuvus jne. Hooldusvärvimisel tuleb vältida olukorda, kus värv kuivab kiiresti (soojad ja tuulised tingimused). Kui värvitud pind kuivab liiga kiiresti, võib värvi pealekandmise aega mõnevõrra pikendada vedeldades seda kuni 10% veega. Üleliigne vedeldamine ja värvimine ebasoodsates tingimustes võivad põhjustada värvi valgumist. Ajasta värvimine nii, et värvipind jõuaks kuivada enne õhtuse kaste tekkimist. Ära värvi, kui võib hakata vihma sadama.


Pinna ettevalmistus

Varem värvitud pinnad/tööstuslikult värvitud pinnad: Eemalda pinnalt lahtine värv (pinnakate) ja rooste (puhastusastmeni St2) kaapraua ja terasharjaga. Pese pinnad Panssaripesu pesuainega vastavalt kasutusjuhendile. Lubjastunud ja määrdunud pindade pesuks kasuta harja. Loputa pinnad hoolikalt, soovitavalt survepesuga. Krundi metallini puhtad pinnad kaks korda Rostex Super Akva kruntvärviga või üks kord Rostex Super metallikruntvärviga. Uued värvimata tsingitud, teras- ja alumiiniumpinnad: Värvi uus tsingitud pind mitte varem kui aasta peale paigaldust. Kõigepealt puhasta võimalikud roostesed kohad kaapraua ja terasharjaga puhastusastmeni St2. Puhasta võimalik valgerooste harjaga või lihvides. Puhasta pind mustusest, veeslahustuvatest sooladest, rasvadest ja õlist Panssaripesu pesuainega harja abil. Loputa hoolikalt veega ja lase korralikult kuivada. Alumiiniumpinnad tuleb enne värvimist karestada. Krundi tsingitud ja karestatud alumiinium- ja teraspinnad Korrostop Plus (Vivacolor) või Rostex Super-iga. Tööstusliku värvkattega pinnad: Selgita välja pinnakatte tüüp, seisukord ja nakkuvus. Samuti tee kindlaks hooldusvärvimise vajadus pinnakatte tootjalt ning kas on vaja eraldi kruntvärvimine teha.


Värvimine

Esimene kiht:

Eeltöödeldud pinnad värvitakse 1-2 korda Panssari Akva värviga, et saada 50-80 μm kuiva värvikihi paksus. Vali värvimiseks õige pintsel. Katusekiviprofiilpinnad soovitame värvida pihustiga. Värvipinna libedust võib vähendada, kui lisada 10 liitrile värvile 1/3 liitrit Liukueste (libisemiskaitse) pulbrit. Libisemisvastase vahendi kasutamisel värvi pinda kaks korda, nii et teine kiht värvi sisaldab libisemisvastast vahendit.


Hooldusvärvimine:

Panssari Akva plekk-katusevärviga värvitud pinda võib hooldusvärvida sama värviga.


Hooldusjuhendid

Mitte varem kui 1 kuu peale värvimist võib määrdunud pinda puhastada Huoltopesu lahusega (1 osa Huoltopesu, 10 osa vett). Puhasta eriti määrdunud pinnad tugevama Huoltopesu lahusega (1:1). Pesu järel loputa pind ja lase kuivada.


LOÜ

(Alaliik A/i) 140g/l. Panssari Akva sisaldab maksimaalselt LOÜ 140 g/l.


Vastupidav UV-kiirgusele

Panssari Akva modifitseeritud akrüülsideained on ultraviolettkiirguse suhtes väga vastupidavad. Tänu sellele püsib värvitoon ja läige väga hästi. Värvikiht tõrjub ka mustuse ja seda on lihtne puhtana hoida.

Product usp1prof_img
UV resistant roof

Vastupidav ja elastne värvikiht.

See veepõhine akrülaatvärv moodustab elastse värvikihi, mis vastab lehtmetalli liikumistele. Kasutades kruntvärvina Rostex Super Akvat, on kogu värvimissüsteem veepõhine.

Product usp2prof_img
Durable and flexible paint surface

Rohkelt kasutusvõimalusi

Panssari Akva sobib tsingitud plekk-katuste ja samuti tööstuslikult värvitud terasplaatide ( v. a. PVDF) värvimiseks. Panssari Akva värvi võib kanda otse varem alküüd- või akrülaatvärvidega värvitud pindadele.

Product usp3prof_img
Versatile applications
Estonian
on lisatud meelespeasse.
on eemaldatud meelespeast.
et